Trwa ładowanie...

Życzenia z okazji chrztu – sakrament, prezenty, przyjęcie

Życzenia z okazji chrztu często okazują się dużym wyzwaniem dla zaproszonych gości. Nie wiedząc co napisać lub powiedzieć rodzicom, goście decydują się na zakup gotowych kartek i prezentów z życzeniami. Życzenia z okazji chrztu powinny być szczere i prawdziwe, ich napisanie nie należy do trudnych rzeczy, warto się zastanowić i stworzyć naprawdę oryginalną pamiątkę.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

spis treści

1. Życzenia z okazji chrztu – sakrament

Życzenia z okazji chrztu składa już sam ksiądz, który przeprowadza sakrament chrztu. Życzeniami dzieli wszystkich gości, rodziców chrzestnych, rodziców dziecka, ale przede wszystkim samo dziecko. Chrzest święty jest najważniejszym i pierwszym sakramentem w życiu każdego człowieka. Rodzice, decydując się na chrzest, powinni dokładne przemyśleć wybór chrzestnego i chrzestnej, jak również, to kogo zaprosić na uroczystość

Chrzest jest sakramentem dla dziecka, dlatego cała uroczystość powinna być skupiona tylko na dziecku. Podczas ceremonii chrztu ksiądz wypowiada bardzo ważne kwestie, dlatego powinniśmy być mocno skupieni w tym czasie, aby razem z dzieckiem przyjmować dary, jakie składa na nas ksiądz. Należy także umacniać dziecko w wierze, aby nie zatraciło wartości przekazanych podczas sakramentu chrztu.

Pamiętajmy także, że rodzice chrzestni powinni być przykładem dla swoich chrześniaków i chrześnic i powinni służyć radą i pomocą rodzicom dziecka.

Musisz to wiedzieć

2. Życzenia z okazji chrztu – prezenty

Życzenia z okazji chrztu goście najczęściej zamieszczają na kartach chrzcielnych, zakupionych prezentach, ale także powinni je złożyć osobiście rodzicom dziecka. Nie ma się czego obawiać i wstydzić, nie muszą to być życzenia wyszukane, wystarczy kilka szczerych i pięknych słów.

Oprócz życzeń wypowiadanych ustnie goście obdarowują dziecko prezentami. Na kartkach z okazji chrztu zamieszczone są wspaniałe życzenia. Życzenia na chrzest mogą być także w formie grawera. Chodzi o to, aby dziecko miało pamiątką na długie lata. W tym celu można zdecydować się na podarunek w formie szkatułki, obrazka, naszyjnika. Zwłaszcza rodzice chrzestni powinni zaopatrzyć się w taki podarunek, bo to oni wchodzą w skład najważniejszych osób na chrzcie.

3. Życzenia z okazji chrztu – przyjęcie

Goście składają życzenia z okazji chrztu pod kościołem, ale także w miejscu, gdzie obędzie się przyjęcie chrzcielne. Rodzice coraz częściej decydują się na organizację przyjęć w restauracjach i lokalach. Można także odprawić skromne przyjęcie w domu i zaprosić najbliższe osoby.

Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish
Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish [5 zdjęć]

Chrzest to wyjątkowa chwila zarówno dla samego maluszka jak i dla rodziców. Najpopularniejszymi prezentami...

zobacz galerię

Pamiętajmy, że chrzest to sakrament dla dziecka, dlatego ono powinno być najważniejsze podczas całej ceremonii i przyjęcia. Niektórzy rodzice w zamian podziękowania szykują dla gości specjalne podarunki z życzeniami albo podziękowaniami. Taki skromny upominek cieszy oko, ale także sprawia, że goście czują się docenieni. Jest to bardzo przyjemna i niedroga forma podziękowania za udział w ceremonii i za pamięć o dziecku.

Chrzest to piękny i ważny czas w życiu rodzica, jak i dziecka. Powinien być spędzony w gronie najbliższej rodziny. Życzenia z okazji chrztu nie powinny być rzadną barierą, gdyż ich napisanie jest proste, a jeżeli nie to warto posiłkować się gotowymi życzeniami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.