Życzenia z okazji chrztu – sakrament, prezenty, przyjęcie

Życzenia z okazji chrztu często okazują się dużym wyzwaniem dla zaproszonych gości. Nie wiedząc co napisać lub powiedzieć rodzicom, goście decydują się na zakup gotowych kartek i prezentów z życzeniami. Życzenia z okazji chrztu powinny być szczere i prawdziwe, ich napisanie nie należy do trudnych rzeczy, warto się zastanowić i stworzyć naprawdę oryginalną pamiątkę.

spis treści

1. Życzenia z okazji chrztu – sakrament

Życzenia z okazji chrztu składa już sam ksiądz, który przeprowadza sakrament chrztu. Życzeniami dzieli wszystkich gości, rodziców chrzestnych, rodziców dziecka, ale przede wszystkim samo dziecko. Chrzest święty jest najważniejszym i pierwszym sakramentem w życiu każdego człowieka. Rodzice, decydując się na chrzest, powinni dokładne przemyśleć wybór chrzestnego i chrzestnej, jak również, to kogo zaprosić na uroczystość

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Chrzest jest sakramentem dla dziecka, dlatego cała uroczystość powinna być skupiona tylko na dziecku. Podczas ceremonii chrztu ksiądz wypowiada bardzo ważne kwestie, dlatego powinniśmy być mocno skupieni w tym czasie, aby razem z dzieckiem przyjmować dary, jakie składa na nas ksiądz. Należy także umacniać dziecko w wierze, aby nie zatraciło wartości przekazanych podczas sakramentu chrztu.

Pamiętajmy także, że rodzice chrzestni powinni być przykładem dla swoich chrześniaków i chrześnic i powinni służyć radą i pomocą rodzicom dziecka.

Musisz to wiedzieć

2. Życzenia z okazji chrztu – prezenty

Życzenia z okazji chrztu goście najczęściej zamieszczają na kartach chrzcielnych, zakupionych prezentach, ale także powinni je złożyć osobiście rodzicom dziecka. Nie ma się czego obawiać i wstydzić, nie muszą to być życzenia wyszukane, wystarczy kilka szczerych i pięknych słów.

Oprócz życzeń wypowiadanych ustnie goście obdarowują dziecko prezentami. Na kartkach z okazji chrztu zamieszczone są wspaniałe życzenia. Życzenia na chrzest mogą być także w formie grawera. Chodzi o to, aby dziecko miało pamiątką na długie lata. W tym celu można zdecydować się na podarunek w formie szkatułki, obrazka, naszyjnika. Zwłaszcza rodzice chrzestni powinni zaopatrzyć się w taki podarunek, bo to oni wchodzą w skład najważniejszych osób na chrzcie.

3. Życzenia z okazji chrztu – przyjęcie

Goście składają życzenia z okazji chrztu pod kościołem, ale także w miejscu, gdzie obędzie się przyjęcie chrzcielne. Rodzice coraz częściej decydują się na organizację przyjęć w restauracjach i lokalach. Można także odprawić skromne przyjęcie w domu i zaprosić najbliższe osoby.

Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish
Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish [5 zdjęć]

Chrzest to wyjątkowa chwila zarówno dla samego maluszka jak i dla rodziców. Najpopularniejszymi prezentami...

zobacz galerię

Pamiętajmy, że chrzest to sakrament dla dziecka, dlatego ono powinno być najważniejsze podczas całej ceremonii i przyjęcia. Niektórzy rodzice w zamian podziękowania szykują dla gości specjalne podarunki z życzeniami albo podziękowaniami. Taki skromny upominek cieszy oko, ale także sprawia, że goście czują się docenieni. Jest to bardzo przyjemna i niedroga forma podziękowania za udział w ceremonii i za pamięć o dziecku.

Chrzest to piękny i ważny czas w życiu rodzica, jak i dziecka. Powinien być spędzony w gronie najbliższej rodziny. Życzenia z okazji chrztu nie powinny być rzadną barierą, gdyż ich napisanie jest proste, a jeżeli nie to warto posiłkować się gotowymi życzeniami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.