Trwa ładowanie...

Życzenia walentynkowe

Życzenia na walentynki powinny być szczere i płynąć z samej głębi - prosto z serca. Święto zakochanych obchodzimy corocznie 14 lutego, o czym nie da się zapomnieć w natłoku czerwonych serduszek, pluszowych misiów czy różowych kartek z wyznaniami uczuć. Spraw, aby Wasze walentynki były niezapomniane, co ułatwią wyjątkowe życzenia walentynkowe.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Walentynki i serduszka idą w parze
Walentynki i serduszka idą w parze (pixabay.com/Kaz)
spis treści

1. Historia dnia zakochanych

Historia walentynek słusznie kojarzona jest ze słynnym świętym. Walenty z Rzymu był lekarzem, lecz z powołania duchownym. Jego atrybutami były kielich oraz miecz. Jako kapłan rzymski biskup Walenty złamał cesarski zakaz nieudzielania ślubów legionistom rzymskim pomiędzy 18 a 37 rokiem życia. W więzieniu zakochał się w niewidomej kobiecie, której miłość przywróciła wzrok.

Wściekły cesarz wydał nakaz egzekucji Walentego. 13 lutego 269 roku mężczyzna wysłał do swojej ukochanej jedyny list miłosny, który zapoczątkował tradycję życzeń na walentynki. Arkusz papieru podpisał ”Od Twojego Walentego”. Nazajutrz Walenty, za sprzeciwianie się najwyższej władzy, stracił życie.

2. Najbardziej znane zwyczaje walentynkowe

Święty Walenty, autor pierwszych życzeń walentynkowych, uznany został za patrona zakochanych w Stanach Zjednoczonych i w Anglii, a także w naszym kraju. Ponadto na świecie Walenty jest orędownikiem w czasie najcięższych chorób, szczególnie psychicznych oraz padaczki.

Prawdziwi romantycy powinni zadbać o wyjątkową otoczkę, związaną z obchodami walentynek. Każdy poczuje się niesamowicie dopieszczony, kochany i doceniony, gdy w święto zakochanych otrzyma życzenia walentynkowe od najbliższej sercu osoby. Do życzeń na walentynki idealnie pasować będzie pudełko czekoladek, przytulanka, przypominająca o umiłowanej osobie lub biżuteryjny drobiazg.

Walentynki można celebrować chociażby najprostszymi wyznaniami miłości, ale warto się nieco postarać przy okazji zakupu upominków i obdarowywania się kartkami z życzeniami na walentynki. Nieważne, czy obchodzimy ten wyjątkowy dzień w drugim miesiącu związku czy po ćwierćwieczu małżeństwa – postarajmy się o miłą otoczkę, która umili drugiej osobie nie tylko ten jeden dzień.

3. Życzenia walentynkowe - przykłady

Słońce nauczyło mnie śmiać się, wiatr nauczył mnie szaleć, deszcz nauczył mnie szlochać, a ty choć z daleka - wciąż uczysz mnie kochać.

14 lutego piękna to data każdy dostaje wtedy buziaka każdy każdemu miłość wyznaje i wiele związków wtedy powstaje może i nasz wtedy powstanie tylko czy kochasz mnie kochanie?

14 lutego, miłość tryska, szczęście kipi, nikt nie robi kwaśnej minki w końcu to są walentynki.

Abyś miłości nie splamiła, mego serca nie zraniła, tego wszystkiego życzę Ci w dniu Św. Walentego.

Ach Ty moja Walentynko, gdzie Ty się podziałaś? Miłość i buziaki ślę a Ty w końcu przytul mnie!

Bądź nadzieją mi w bezsensie, a w nieszczęściu bądź mi szczęściem. W zamian chcę Ci podarować tylko dwa magiczne słowa: Kocham Cię!

Chcę przytulić Cię serdecznie i w uścisku tym trwać wiecznie. Bicia serca słuchać Twego, aż do końca życia mego.

Chcę żyć i żyć będę, chcę kochać i kochać będę, chcę śmiać się i śmiać się będę, chcę Ciebie i Ciebie zdobędę.

Amor w moje serce celował i mnie dla Ciebie upolował. Moja słodka dziewczynko czy będziesz moją Walentynką?

A kiedy przyjdzie już ten czas, by pójść przez życie razem, pójdziemy zachwyceni wraz, miłość nam będzie drogowskazem. A wiec podajmy sobie dłoń i złączmy serc swych bicie, wspólny nam los i wspólny dom na całe nasze życie!

Chcę, aby ta walentynka była oryginalna Chcę, aby nasza miłość była więcej warta. Chcę byś zauważała mnie codziennie. Chcę byś kochała mnie wzajemnie.

Chciałbym dać dziś Ci coś ciekawego, coś miłosnego, coś tylko naszego. Może słońca promyk dam Ci w prezencie, może wielkiego całusa w policzek dostaniesz Dam Ci cudowny prezent taki tylko nasz na zawsze…

Choć nie jestem milionerem, choć nie jeżdżę Land Roverem. Chociaż rzadko pijam whisky, nie wyglądam jak Olbrychski. Chociaż nie używam Ace, ani ubrań od Versace. W piłkę nie gram jak Gadocha, to nad życie Ciebie kocham!!!

Choć się boję odrobinkę, ślę do Ciebie Walentynkę bo nadzieję cichą mam, że Ci troszkę szczęścia dam. W kawiarence przy deserze, na kolacji, na spacerze, o północy i w południe, będzie nam ze sobą cudnie!

Co to jest miłość - powiedź albo nic nie mów ja chcę Cię mieć przy sobie i nie wiem, czemu…

Cóż są warte te miliony, o których wielu z nas marzy, czyż nie starczy jedno serce, które Cię miłością darzy? Dziś, choć jesteś daleko ode mnie, choć życie bywa ponure i złe pamiętaj, że jest ktoś, kto Cię kocha i sercem swoim przy Tobie być chce.

Co wolisz? Gwiazd tysiące, czy niebieskie oczy marzące? Czy jasne słonko na niebie, czy ciche słowa: Ja kocham Ciebie?

Cóż z tego, że pada, cóż z tego, że mży? Bez względu na pogodę dla mnie słońcem Ty!

Czekam już chyba wiek cały, aby wreszcie ujrzeć Cię. Abyś wzięła mnie w swe ramiona i powiedziała Kocham Cię!

Czy mnie jeszcze kochasz? Czy mnie jeszcze znasz? Czy może już w sercu jakiegoś innego masz?

Chciałbym, abyś się we mnie zakochała. Chciałbym, abyś była ze mną co dzień. Chciałbym, abyś kochała mnie szaleńczo. Bo ja kocham serce Twoje.

Chce żeby Twoje oczy w moje patrzyły, żeby Twoje usta z mymi się złączyły, żeby moje serce tylko dla Tobie biło i chcę żeby nas na świecie tylko dwoje było!

Chcę, aby ta walentynka była oryginalna. Chcę, aby nasza miłość była więcej warta. Chcę byś zauważała mnie codziennie. Chcę byś kochała mnie wzajemnie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.