Trwa ładowanie...

Kupiłeś? Absolutnie nie używaj. Sklepy w całej Polsce oddają pieniądze

Avatar placeholder
25.05.2024 13:08
Znana sieć wycofuje produkt. Pilny komunikat
Znana sieć wycofuje produkt. Pilny komunikat (East News)

Znana w Polsce sieć sklepów Action wydała pilny komunikat o wycofaniu ze sprzedaży zabawki dla dzieci. Okazało się, że w produkcie przekroczone zostały dopuszczalne normy stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP, który jest substancją niebezpieczną.

spis treści

1. Wycofanie zabawki ze sklepów Action

Pilny komunikat opublikowano na stronie sieci Action.

"Badania wykazały, że zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) o numerze artykułu 102758 / 3202854 zawiera wyższe niż dozwolone stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP, dla którego obowiązuje limit prawny" - czytamy.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Dalej podano, że przekroczenie stężenia może być "zagrożeniem dla zdrowia".

"Artykuły nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, które Avec BV stawia swoim produktom i z tego powodu zostały one wycofane" - czytamy.

Opis: Zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) Kod EAN: 8715275821800, 8715275821879 Numer artykułu Action: 102758 / 3202854 Dostawca: Avec BV

Przedstawiciele sieci apelują o natychmiastowe zaprzestanie używania zabawki.

Wycofany produkt
Wycofany produkt (Action)

Sklepy sieci Action w całej Polsce przyjmują zwroty produktu. Nie potrzeba pokazywać paragonu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Produkt był dostępny w sprzedaży od stycznia do kwietnia 2024 roku.

“"W imieniu Avec BV i Action przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Avec pod adresem e-mail customerservice@avec.nl lub pod numerem +31 (0) 13 20 70 800” - czytamy w komunikacie.

2. Wycofanie z Pepco

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie podobne ostrzeżenie wydała sieć sklepów Pepco. Chodziło o ubranka dla dzieci - PLU 597227 Body niemowlęce dziewczęce 2 pak.

Jak podano, możliwe jest zadławienie w związku z nieodpowiednim przymocowaniem małych elementów.

"W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej, jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy EN 17394-3:2021. Produkt stwarza ryzyko potencjalnego odłączenia się zatrzasków, co może spowodować ryzyko zadławienia małymi częściami" - czytamy w komunikacie.

Sieć prosi o zwrot wymienionych produktów w dowolnym sklepie Pepco. Klienci otrzymają za nie pełny zwrot. Nie jest wymagane posiadanie paragonu fiskalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze