Zaplątani (recenzja)

„Zaplątani” - nowa produkcja Disneya. Przyznam, że tytuł dość intrygujący - w co bowiem można się zaplątać? W aferę, złe towarzystwo, nierentowne interesy… Czy to dobry tytuł na kreskówkę? Po obejrzeniu jednak uważam i oznajmiam wszem i wobec: tytuł doskonale odzwierciedla tematykę i proszę uwierzyć: nie ma tu nierentownych interesów, sensacyjnych afer.

O co chodzi w "Zaplątanych"

Zaplątani bohaterowie są, owszem, ale we… włosy. Komedia numer 1 od czasów Shreka. Film jest po prostu ŚWIETNY!

Czego możemy się spodziewać?

Piękna blond królewna, obdarzona długimi włosami niezwykłą mocą (jaką? dowiecie się sami…) zostaje porwana przez straszną, starą kobietę, (wiedźmę z charakteru) i uwięziona w wysokiej wieży…. Tam sprząta, gotuje i spędza „wolny” czas z trzema książkami.

Nie trudno zatem wywnioskować, że Roszpunka (bo tak ma na imię piękność) nie należy do zbyt wyuczonych osób, choć… pięknie maluje i posiada mnóstwo innych talentów. Ma także wiele marzeń, a jednym z nich jest zobaczenie lampionów wypuszczanych w niebo co roku w jej urodziny.

W filmie pojawia się także kawaler dla panny, który niestety nie jest księciem z bajki, tylko złodziejaszkiem, zapatrzonym w siebie kombinatorem.

Do tego wszystkiego starucha korzystająca z mocy blond piękności, kameleon z ciętym okiem (niczym świerszcz w Pinokiu służy radą), dają filmowi typową dla Disneya fabułę, otoczoną rewelacyjnymi tekstami i stereotypową już dla tej wytwórni muzykę, nie ukrywajmy, także jak zawsze wspaniałą.

Bohaterowie na wesoło

Z kogo możemy się pośmiać?

  • PASCAL

Kameleon. Jedyny prawdziwy przyjaciel Roszpunki. Jest wspaniałym pocieszycielem dziewczyny, jako jedyny mieszka z nią w wieży. Niepozorny, ale jego kolory mogą mieć istotne znaczenie dla królewskiej zagadki.

  • FLYNN RAJTAR

Egocentryczny, egoistyczny, pewny siebie chłopak, wierzący, że jego bystrość, powab i wspaniała postawa pomogą mu wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Całe jego życie jest zlepkiem takich właśnie okoliczności. Flynn jest złodziejem i szuka tego jednego, jedynego łupu, który pomoże mu stać się w końcu tym, kim zawsze pragnął być. Kiedy prawie mu się to udaje, w jego życiu pojawia się Roszpunka- niestety odporna na jego urok.

  • BRACIA KARCZYBYKOWIE

Dwaj szubrawcy, którzy przez swoje występki są poszukiwanymi przestępcami. Są wściekli na Flynna za to, że ich oszukał. Posługują się argumentami, jakimi są pięści. Zemsta to ich priorytet, pragną porachować się z Flynnem i odzyskać to, co przez niego utracili.

  • MATKA GERTRUDA

Jest nad wyraz nadopiekuńcza i jedynowładcza, ale dla Roszpunki stanowi matkę. Gertruda porwała ją jako niemowlę i wychowywała w wieży nie jako córkę, ale jako właścicielkę włosów, które dają jej młodość. Kryje Roszpunkę przed światem. Gdy ta ucieka, Gertruda wpada w obsesję i postanawia zrobić wszystko, żeby odzyskać swoje źródło wiecznej młodości.

  • MAKSIMUS

Koń kapitana straży mający na celu odnalezienie Flynna Rajtara. Jest odważny i pędzi za Flynnem w każde miejsce. Jest nieugięty, ale kiedy poznaje Roszpunkę jego serce mięknie i poglądy ulegają zupełnej odmianie.

Julia Kamińska podkładająca głos Roszpunce i Maciej Stuhr użyczający swojego Flynnowi sprawiają, że film ogląda się z przyjemnością, co chwilę wybuchając salwami śmiechu. Roszpunka pięknie śpiewa, Flynn ma ciętą ripostę, a całość jest okraszona kolorową, szczegółową i nowoczesną grafiką - czegóż chcieć więcej?

Kolejna produkcja Disneya, która do łez rozśmieszy nie tylko dzieci! Film ten sprosta wymaganiom wielbicieli klasyk Disneya, a także fanów nowoczesnych animacji. Akcja jest wartka, bohaterowie wyraziści i naprawdę zabawni. „Zaplątani” plączą się przez włosy, a widzowie mogą zaplątać się z nimi w super przygodę. Zapraszamy do kin!!

Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.