Trwa ładowanie...

Zapachy, które przyciągają muchy jak magnes. Mamy listę

Avatar placeholder
27.05.2023 13:15
Te zapachy przyciągają muchy jak magnes. To owady o wiele groźniejsze niż sądzimy
Te zapachy przyciągają muchy jak magnes. To owady o wiele groźniejsze niż sądzimy (East News)

Muchy są bardzo niepożądanymi gośćmi w naszych domach. Te owady to prawdziwa bomba bakteryjna. Jak chronić przed nimi dzieci?

spis treści

1. Z pozoru niegroźne muchy

Do najpopularniejszych metod zwalczania much domowych wciąż należy nieco staroświecka łapka na muchy, ale też spraye owadobójcze, elektrofumigatory, zawierające zabójczy dla owadów płyn, które podłącza się do kontaktu, a także lepy.

Czy muchy rzeczywiście nie są groźne? Okazuje się, że są.

Bzyczące owady przenoszą również jaja pasożytów, w tym tasiemców, ale też bakterie i wirusy odpowiedzialne za poważne choroby: salmonellozę, czerwonkę, grypę żołądkową, dur brzuszny, cholerę i gruźlicę. Dlatego przede wszystkim powinniśmy chronić przed nimi dzieci.

Mucha
Mucha (Pixabay )

Co przyciąga muchy? Słodkie substancje, przejrzałe owoce, rozlane słodkie napoje, a także psujące się jedzenie i kał.

2. Te zapachy przyciągają muchy jak magnes

Oto lista produktów i przedmiotów, które przyciągają muchy:

Zgniłe jabłko

Przejrzałe lub gnijące jabłko to prawdziwy rarytas dla much, zwłaszcza owocówek. Uważaj, aby nie zostawiać owoców zbyt długo na kuchennym blacie. Przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Pamiętaj również o tym, by wyrzucić je, gdy tylko zaczną się psuć.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy uwalnia słodko-kwaśny zapach, który muchy bardzo lubią. Dlatego też nie zostawiaj otwartego słoika lub butelki z octem - będzie swoistym zaproszeniem dla tych owadów. Pamiętaj również o tym, by przechowywać ocet jabłkowy w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Zobacz film: "Trzy dni - dwa słowa. Czego mamy chcą na Dzień Matki 2023"

Karma dla zwierząt

Właściciele zwierzaków zapewne wiedzą, że karma często wydziela dość mocny i charakterystyczny zapach. Okazuje się, że jest on niezwykle kuszący dla much. Aby uniemożliwić owadom dostanie się do karmy twojego pupila, pamiętaj, by regularnie opróżniać i czyści miski swoich zwierząt, nie przechowywać karmy w pobliżu otwartych okien lub drzwi oraz trzymać ją w szczelnych pojemnikach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zapachu.

Pachnące rośliny

Zapach niektórych roślin może przyciągać muchy jak magnes. W tej grupie znajdują się bazylia, geranium lub lawenda. Aby uchronić się przed inwazją tych owadów, pamiętaj, by stawiać pachnące rośliny z dala od otwartych drzwi i okien. Ponadto regularnie przycinaj rośliny.

Mokre pranie

Kochasz zapach prania? Okazuje się, że muchy również. Wilgotne pranie, jeśli nie jest odpowiednio suszone, może wydzielać zapach, który przyciąga muchy. Jak temu zapobiec? Wysusz pranie na świeżym powietrzu lub w suszarce do ubrań. Nie zostawiaj wilgotnego prania w łazience.

Mucha
Mucha (East News)

Odpady z gospodarstw domowych

Odpady żywnościowe i inne przedmioty wyrzucane do śmieci mogą szybko wydzielać nieprzyjemne zapachy. A one również przyciągają muchy jak magnes. Dlatego, jeżeli nie chcesz w swoim domu tych nieproszonych gości, pamiętaj, by regularnie zmieniać worek na śmieci i czyść kosz. Ważne jest również zamykanie pokrywy kosza, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze