Trwa ładowanie...

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - kiedy się odbędzie, jak uczniowie świętują koniec nauki?

Zakończenie roku szkolnego to moment, którego wielu uczniów wyczekuje już od pierwszych dni jego rozpoczęcia. W tym roku rodzice i uczniowie zadają sobie pytanie, czy czeka nas kolejny rok nauczania zdalnego w związku z Covid-19? Według deklaracji polityków dzieci będą cały rok uczyć się stacjonarnie, ale czy tak rzeczywiście będzie? Czy zakończenie także przebiegnie tradycyjnie? Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021/2022?

Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

spis treści

1. Rok szkolny 2021/2022 - stacjonarnie czy zdalnie?

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się stacjonarnie i z małymi wyjątkami trwał tak aż do połowy grudnia.

Tuż przed zimową przerwą świąteczną, od 20 grudnia dzieci mają przejść na nauczanie zdalne, które planowo potrwa do 9 stycznia 2021 r.

Jak będzie dalej? Prawdopodobnie po tym okresie uczniowie wrócą do nauki w trybie stacjonarnym, jednak w przypadku dużej ilości nowych zachorowań i hospitalizacji termin ten może ulec zmianie.

Podziękowanie dla nauczyciela – życzenia na koniec roku
Podziękowanie dla nauczyciela – życzenia na koniec roku

Podziękowania dla nauczyciela najczęściej przygotowujemy pod koniec roku szkolnego. Chcemy w ten sposób...

przeczytaj artykuł

2. Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021/2022?

W tym roku szkolnym zakończenie roku przypada na 23 czerwca, warto pamiętać jednak, że nie dla wszystkich uczniów. Wyjątek stanowią absolwenci ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, którzy ukończą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze pod koniec kwietnia, ponieważ już w maju czeka ich egzamin maturalny.

Z powodu pandemii i przesunięcia terminów egzaminów ósmoklasistów na maj, roczniki te szkołę podstawową zakończą razem z innymi klasami - 23 czerwca.

3. Kto decyduje o dacie zakończenia roku szkolnego?

Termin zakończenia roku szkolnego określa Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 w sprawie organizacji roku szkolnego, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze powinny zakończyć się w pierwszy piątek po 20 czerwca, co oznacza, że nigdy nie odbędzie się on wcześniej.

4. Co oznacza dla uczniów zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego to dla uczniów przede wszystkim koniec nauki i upragnione wakacje. Jest to także czas potwierdzenia zdobytych w ciągu roku umiejętności.

Uczniowie, którzy spełnili wymogi MEN i opanowali obowiązujący materiał, przechodzą do kolejnej klasy. Najlepsi otrzymują świadectwo z czerwonym paskiem, często również nagrody.

Jak obliczyć średnią ocen na koniec roku szkolnego?
Jak obliczyć średnią ocen na koniec roku szkolnego?

Jak obliczyć średnią ocen, by dowiedzieć się, czy na świadectwie zobaczymy czerwony pasek? Od ilu punktów...

przeczytaj artykuł

Uczniowie, którzy nie opanowali wymaganego materiału, stają przed koniecznością pozostania na drugi rok w tej samej klasie, jednak w większości szkół nie grozi to dzieciom w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Jak świętujemy koniec roku szkolnego? W większości szkół organizowane są z tej okazji uroczystości, podczas których uczniowie śpiewają piosenki, przedstawiają scenki i deklamują wiersze; następuje także rozdanie świadectw i dyplomów oraz przemowy nauczycieli i dyrekcji.

Po części oficjalnej wiele klas decyduje się na pożegnalne ogniska lub wyjazdy w plener. To świetna okazja do integracji klasy i oczywiście ogromna frajda dla dzieci, dlatego większość uczniów chciałaby, aby i w tym roku pojawiła się możliwość pełnego świętowania końca roku szkolnego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.