Trwa ładowanie...

Zaginiony chłopiec odnalazł się po 13 latach

 Sylwia Stachura
31.08.2016 10:16
Zaginiony chłopiec odnalazł się po 13 latach
Zaginiony chłopiec odnalazł się po 13 latach (Źródło: cnn.com)

Julian Hernandez pochodzący z Alabamy miał pięć lat, kiedy zaginął. Po 13 latach udało się go odnaleźć całego i zdrowego. Okazało się, że przez kilkanaście lat mieszkał ze swoim ojcem w Cleveland pod innym nazwiskiem.

Zadbaj o zdrowie dziecka!

1. Zaginiony przez 13 lat

Prawnym opiekunem chłopca była matka. Julian zaginął w sierpniu 2002 roku. Matka natychmiast zgłosiła ten fakt policji. Podejrzewała, że syna mógł uprowadzić ojciec. Bobby Hernandez miał tego dnia odprowadzić Juliana do przedszkola.

Zobacz także: Bladość skóry i ochota na kostki lodu. To ciche objawy choroby krwi

Zobacz film: "Wybór odpowiedniego przedszkola"

Chociaż policjanci robili wszystko, by odnaleźć chłopca, nie udało im się. Przełom nastąpił ostatniej niedzieli, 1 listopada 2015 roku. Agenci FBI poinformowali lokalną policję o zaginionym małym Julianie. Skąd wiedzieli, że to ten chłopiec?

2. Łut szczęścia

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. 18-letni Julian składał podanie o przyjęcie do koledżu. Podczas standardowej weryfikacji aplikacji sprawdza się numer ubezpieczenia społecznego. Pracownicy uczelni nie mogli znaleźć chłopca w bazie. Po dochodzeniu okazało się, że Julian znajduje się na liście osób zaginionych.

Zobacz także: Wzruszające zdjecie noworodka podbija sieć

Poinformowali o tym policję, która znalazła nastolatka. Okazało się, że przez cały czas mieszkał razem z ojcem w Cleveland. Obaj posługiwali się fałszywym nazwiskiem. Dodajmy, że Alabamę od Cleveland dzieli 1300 km.

O odnalezieniu syna natychmiast poinformowano matkę. Bobby Hernandez został aresztowany. Stanie przed sądem i odpowie za uprowadzenie syna. Prawdopodobnie zostaną mu postanowione również inne zarzuty.

Zobacz także: To najtrudniejsze chwile w życiu dziecka. Jak mu pomóc?

Na jaw wychodzą nowe fakty – prawdopodobnie w dniu porwania ojciec wypłacił z banku środki, które przeznaczył na ucieczkę z dzieckiem. Bobby Hernandez zabrał również ubrania dla chłopca oraz jego ulubioną zabawkę – maskotkę orkę.

Szczęśliwy przypadek pozwolił odkryć prawdę. Mama Juliana ostatnio widziała go, gdy był małym pięcioletnim chłopcem. Dzisiaj jest 18-letnim młodym mężczyzną...

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze