Trwa ładowanie...

Większość ludzi sobie nie radzi. Test pokaże, jak spostrzegawczy jesteś

Avatar placeholder
24.12.2023 12:10
Zagadka z kaczkami. Ile ich widzisz?
Zagadka z kaczkami. Ile ich widzisz? (Twitter)

Testy obrazkowe cieszą się dużym zainteresowaniem w sieci. Mają przy tym wiele zalet, między innymi ćwiczą spostrzegawczość oraz uczą cierpliwości. Tym razem przedstawiamy grafikę, na której znajdują się kaczki. Pytanie wydaje się banalnie proste - ile ich jest?

spis treści

1. Zagadki obrazkowe

Co chwilę do sieci trafiają coraz to nowsze zagadki obrazkowe. Zdarza się, że niektóre z nich, pomimo upływu czasu, nadal wzbudzają wiele emocji wśród internautów. Wszystko przez to, że choć odpowiedź wydaje się prosta, wcale taka nie jest.

Zagadki obrazkowe i łamigłówki to nie tylko świetna forma rozrywki, ale również skuteczny sposób na rozwijanie zdolności logicznego myślenia. Takie narzędzia uczą opanowania i ćwiczą kreatywność. Dostarczają także wiele radości oraz satysfakcji, gdy uda się wskazać poprawne rozwiązanie.

2. Łamigłówka z kaczkami

Zobacz film: "7 wczesnych objawów raka jajnika"

Zagadka obrazkowa, na której się teraz skupimy przedstawia kaczki. Stworzył ją Daniel Newman, a następnie opublikował w serwisie X (Twitter). Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, ile kaczek znajduje się na grafice?

Wydawać by się mogło, że to zadanie dedykowane dzieciom. W końcu umiejętność liczenia opanowują już kilkulatki. Tymczasem niejeden dorosły ma problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi.

Gdy spojrzymy na planszę po raz pierwszy, wydaje się nam, że znajduje się tam 9 kaczek. Zadanie nie jest jednak tak oczywiste. Na grafice ukrytych jest więcej ptaków.

Ile kaczek znajduje się na obrazku?
Ile kaczek znajduje się na obrazku? (X)

3. Ile jest kaczek?

Spróbuj policzyć, ile widzisz kaczek i sprawdź, czy udało ci się odnaleźć je wszystkie. Bądź cierpliwy. Wiele osób nie kończy tego zadania, ponieważ brakuje im tej ważnej cechy. Niektórzy twierdzą, że zbyt długie wpatrywanie się w tę grafikę doprowadza do dolegliwości bólowych oczu.

Trzeba się bowiem skupić na każdym szczególe, a wtedy zauważymy to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niewidoczne. Chcesz poznać poprawną odpowiedź? Oto i ona: na planszy znajduje się nie 9, a... 16 kaczek! Jeśli tym razem nie udało ci się znaleźć wszystkich, to spójrz na małą podpowiedź.

Rozwiązanie zagadki
Rozwiązanie zagadki (Twitter)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze