Trwa ładowanie...

Zagadka, która stymuluje mózg. Sprawdź swoją spostrzegawczość

Avatar placeholder
04.02.2024 11:49
Test na spostrzegawczość. Znajdź liczbę 474
Test na spostrzegawczość. Znajdź liczbę 474 (Getty Images)

Chcesz sprawdzić swoją spostrzegawczość? Przed tobą zadanie, na którym wielu poległo, choć może wydawać się proste. Twoim celem jest odnalezienie liczby 474, ukrytej wśród powtarzających się liczb 444. Dasz radę w 10 sekund?

spis treści

1. Wyzwanie dla oka

Uważasz się za osobę spostrzegawczą? A może masz problem dostrzeganiem ukrytych szczegółów? Sprawdź, jak poradzisz sobie z tą iluzją optyczną.

Różowy obrazek, który przedstawia szereg kolumn z liczbą 444, wydaje się monotonny i jednorodny. Jeśli jednak uważnie się przyjrzysz, dostrzeżesz, że kryje się nich jedna inna liczba - 474.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

Popatrz chwilę na obrazek i sprawdź, czy ją odnajdziesz. Spostrzegawcze osoby rozwiązują zagadkę w 10 sekund. Co ciekawe, także dzieci nie mają problemu z tym testem.

Znajdź ukrytą liczbę
Znajdź ukrytą liczbę (wp.pl)

2. Iluzje i zagadki - dlaczego warto?

Poszukiwanie ukrytej liczby wśród wzoru powtarzających się numerów jest świetną formą rozrywki, która wspiera umysł i zdolności percepcyjne dzieci, dorosłych i osób starszych. W jaki sposób? Oto cztery z nich:

  1. Poprawa koncentracji. Zadanie wymaga skupienia uwagi na szczegółach, a więc wspiera rozwój umiejętności koncentracji. Dobre radzenie sobie z rozpraszającymi czynnikami jest we wciąż przyspieszającym świecie coraz ważniejsze!

  2. Trening percepcji wizualnej. Zdolność do dostrzegania drobnych elementów i różnic w obrazach ma praktyczne zastosowanie w codziennym życiu i ułatwia m.in. szybsze zauważanie istotnych zmian w otoczeniu.

  3. Stymulacja mózgu. Rozwiązywanie zagadek i iluzji optycznych to doskonałe ćwiczenie, które pomaga utrzymać mózg w dobrej kondycji. Aktywne angażowanie się w działania wymagające umysłowego wysiłku może stymulować tworzenie nowych połączeń neuronalnych oraz pomóc zredukować ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych.

  4. Redukcja stresu. Skupienie się na rozwiązaniu zagadki jest formą medytacji - przez chwilę nie jesteśmy w stanie myśleć o codziennych troskach. Dzięki temu doświadczamy ulgi i redukcji stresu.

3. Rozwiązanie zagadki

Czy już udało ci się znaleźć liczbę 474? Jeśli nadal szukasz, spróbuj skupić się na lewej części obrazka. To tam, w drugiej kolumnie, ukrywa się się poszukiwana kombinacja cyfr.

Jeśli nie udało ci się od razu odnaleźć ukrytej liczby w iluzji optycznej, nie przejmuj się. To zupełnie normalne, zwłaszcza przy pierwszym podejściu do tego typu zadań. Ważne jest, aby podchodzić do takich wyzwań z cierpliwością i traktować je jako dobrą okazję do treningu umysłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze