Trwa ładowanie...

Zabezpieczenia okien i balkonu – spraw, by Twoje dziecko było bezpieczne

Chcesz, aby Twoje dziecko było bezpieczne w każdej sytuacji? Sprawdź, jak zabezpieczyć przed dzieckiem balkon oraz wszystkie okna w domu lub mieszkaniu. Zachowaj zdrowy rozsądek i poznaj kilka zasad i wskazówek, które pomogą Ci wdrożyć różnego rodzaju zabezpieczenia okien dla dzieci. Bezpieczeństwo to podstawowy aspekt, na który warto zwracać uwagę, dostosowując wnętrze swojego domu lub mieszkania do potrzeb najmłodszych lokatorów.

Zobacz film: "Co warto kupić? Oczyszczacze powietrza"

spis treści

1. Zabezpieczenia okienne i balkonowe – czy są potrzebne?

Różnego rodzaju zabezpieczenia okien i balkonów są niezwykle potrzebne, gdyż tylko w taki sposób zmniejszysz ryzyko samodzielnego wyjścia dziecka poza teren domu.

Ma to znaczenie sytuacjach, kiedy wewnątrz lokalu znajduje się małe dziecko, które nie powinno samodzielnie wychodzić na dwór. Okna i drzwi w domu to elementy wyposażenia, którymi prędzej czy później interesuje się maluch.

Do podstawowych elementów zabezpieczających zaliczamy:

  • klamki z kluczykiem;
  • ramy okienne z kluczykiem.

Mieszkasz na wysokich kondygnacjach? Nie ryzykuj i sprawdź, jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem, aby z nich nie wypadło. Zapewnienie beztroskiej zabawy najmłodszym lokatorom oraz spokoju samemu sobie to wbrew pozorom nie taka prosta kwestia.

Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia okienne są więc potrzebne większości rodzin zamieszkujących lokale na wyższych kondygnacjach.

Jakie okna wybrać do domu? (WIDEO)
Jakie okna wybrać do domu? (WIDEO)

W różnych krajach panują odmienne tendencje we wstawianiu, a przede wszystkim produkcji okien. W krajach,...

przeczytaj artykuł

2. Podstawowe zabezpieczenia okien i balkonów

Chcesz, aby Twoje dziecko było maksymalnie bezpieczne niezależnie od pory dnia i nocy? Zobacz, że zabezpieczenia okien przed dziećmi występują w różnej formie.

Najprostszą metodą, na jaką warto się zdecydować, są odwrócone okucia okienne. Odwrócona kolejność otwierania oznacza, że klamka umożliwia zamykanie i otwieranie okna w odwrotny sposób niż zazwyczaj.

Dzięki temu najmłodsi lokatorzy nie będą w stanie zbyt szybko samodzielnie opanować tej sztuki. Taki rodzaj okuć sprawia, że przesunięcie klamki do poziomu pozwala jedynie na uchylenie okna, natomiast całkowite przesunięcie jej do pionu odblokowuje zamki i daje opcję całkowitego otwarcia drzwi balkonowych lub okna.

Zabezpieczenia w domu, w którym mieszka dziecko
Zabezpieczenia w domu, w którym mieszka dziecko

Urządzając mieszkanie, wielu rodziców stara się, aby było nie tylko przytulne, ale i bezpieczne dla ich...

przeczytaj artykuł

3. W jakie zabezpieczenia warto zainwestować w swoim domu?

Wybierz taką formę zabezpieczenia okien przed dziećmi, która znacząco nie nadszarpnie Twojego domowego budżetu, a jednocześnie pozwoli na zachowanie spokoju psychicznego, kiedy dziecko zbliża się do drzwi balkonowych lub okna.

Chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem? Zainwestuj w dobrej jakości klamki z kluczykiem lub ramy okienne na kluczyk. Takie rozwiązanie da Ci 100% pewności, że dziecko nie otworzy okna bez zgody dorosłego. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność przechowywania kluczyka w skrytce, do której wszyscy dorośli domownicy będą mieć dostęp.

Zastanawiasz się nad zakupem zamków i klamek z blokadą zewnętrzną, po której naciśnięciu klamka zostaje odblokowana? To ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu zapewnisz dziecku maksimum bezpieczeństwa, a Ty będziesz spać spokojnie. Zainwestuj w kilka metod zabezpieczających okna i drzwi balkonowe jednocześnie.

W takim przypadku rozpracowanie przez dziecko lub awaria jednego systemu nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla najmłodszego lokatora chcącego się wydostać z lokalu.

Zadbaj zarówno o bezpieczeństwo swoje, jak i swojego dziecka. Wybierz innowacyjne zabezpieczenia okien przed dziećmi i nie martw się przyszłością. Okucia i ich wyposażenie to bardzo ważna kwestia, o której nie możesz zapomnieć. Najbezpieczniejsze okna i drzwi wykonane są z laminatu i szkła hartowanego, dlatego właśnie na takie modele możesz się zdecydować bez żadnego ryzyka.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.