Zabawy z dzieckiem (recenzja)

  • Ja się nudzę! - Każdy rodzic słyszy to zdanie z ust swojej pociechy przynajmniej raz w ciągu dnia. To idź się pobaw - odpowiadamy najczęściej. Dialog wówczas uważany jest za zakończony. Komunikacja z dzieckiem typowa, ale mało wychowawcza. Z pomocą w takiej sytuacji bieży książka wydawnictwa WAM pt. „Zabawy z dzieckiem”. Autorem publikacji jest Matthias Mala.

Książka jest bardzo poręczna, napisana prostym językiem i bardzo przejrzysta. Autor

przedstawia w niej szereg gier i zabaw dla Was rodziców oraz Waszych dzieci. Sam tytuł przecież na to wskazuje „Zabawy z dzieckiem”, a nie „Zabawy dziecka” i chociażby z tego nawet względu warto zaopatrzyć się w ten poradnik.

Wielu rodziców nie ma bowiem pomysłu na spędzenie czasu z małym czy starszym już dzieckiem. Publikacja ta wychodzi naprzeciw czytelnika z wieloma propozycjami.

Co jest bardzo ciekawe, to podział gier i zabaw. Matthias Mala przedstawia gry, które można wykonywać w domu, w poczekalni (świetny pomysł), w podróży (niweluje zadawane wielokrotnie pytanie dzieci - Daleko jeszcze?), przed domem (gdy pogoda dopisuje). Ukazuje także szereg zabaw na okres zimowy, oraz proponuje gry w grupie.

Przykładowe propozycje gier: Czy znasz swój dom, Samochód moich marzeń, Zaczarowane monety, Hokej na butach, Zabawy fantowe.

Książka ta jest naprawdę użyteczną publikacją, pomaga zacieśnić kontakty z dzieckiem, a także buduje u naszej pociechy zdolność koncentracji, kojarzenia, szybkiego reagowania, rozwija zdolności językowe i fizyczne. Dodatkowo znajdziemy tu także kilka śmiesznych wyliczanek, które urozmaicą zabawy naszej pociechy.

_Jadą Smerfy na rowerze

A Gargamel na Klakierze

Smerfy pojechały w las

A Gargamel w błoto wlazł._

Poradnik sprawdza się także podczas urodzin malca. Dziecko wraz z kolegami i koleżankami nie musi się nudzić, czy spędzać uroczystości przed telewizorem. Aktywni rodzice, dzięki „Zabawom z dzieckiem” mogą zorganizować jubilatowi czas i zapewnić naprawdę niezapomniane wrażenia.

  • Ja się nudzę - To zdanie po zaopatrzeniu się rodziców w poradnik Matthiasa Mali już nie będzie takie zaskakujące. Polecam w 100%  
Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

Seria książek "Prosiak"

Seria książek "Prosiak"

Przygody Prosiaka z pewnością zainteresują młodych odbiorców. Książka jest pisana językiem dopasowanym do czytelnika i opisuje mnóstwo ciekawych przygód głównego bohatera.

Testy i recenzje

Seria książeczek o biedronce Fionce

Seria książeczek o biedronce Fionce

Każdy chciałby się dowiedzieć, jakie marzenie może skrywać takie pracowite stworzonko, jak mrówka! A może spełnić marzenie pomogą kuzynki?

Testy i recenzje

Rory's Story Cubes

Rory's Story Cubes

Kości opowieści Nie masz pomysłu na nową historię dla swojego dziecka, a może chcesz łatwo rozkręcić zabawę? Weź Rory's Story Cubes! Wszystko stanie się możliwe!