Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem – odgłosy zwierzątek

Avatar placeholder
20.01.2015 14:38
Zabawy z dzieckiem – odgłosy zwierzątek
Zabawy z dzieckiem – odgłosy zwierzątek

Zabawy z dzieckiem umacniają więzi rodzinne, stymulują procesy rozwojowe malucha, pozwalają na odkrywanie otaczającego świata, przygotowują do wkroczenia w dorosłe życie. Zatem rodzice nie powinni zapominać o ogromnym znaczeniu tych codziennych aktywności maluszka. Jedna z ciekawych zabaw dla dzieci polega na naśladowaniu przez rodzica odgłosów zwierzątek, dzięki czemu dziecko uczy się odróżniać dźwięki, rozwija umiejętności językowe i ćwiczy pamięć.

spis treści

1. Zabawy dla dzieci w naśladowanie zwierzątek (6-9 miesięcy)

Do tej zabawy z 6-miesięcznym dzieckiem potrzebujesz jak najwięcej maskotek-zwierzaczków lub dużych obrazków przedstawiających różne zwierzęta. Warto przed zabawą z dzieckiem upewnić się, że nic dookoła nie będzie rozpraszało malucha, rodzic powinien posprzątać inne zabawki, wyłączyć telewizor lub radio. Razem z dzieckiem usiądź na podłodze lub dywanie. Weź do ręki maskotkę lub obrazek, pokaż dziecku i naśladuj dźwięk, np. gdakanie. Upewnij się, że dźwięk jest wyraźny i że dziecko widzi dokładnie ruch twoich ust. Poczekaj chwilę, a potem powtórz dźwięk. Następnie czas na kolejne zwierzątko. Podczas zabawy z 9-miesięcznym dzieckiem, które się już oswoiło się z zabawą, możesz zachęcać do samodzielnego wydawania z siebie odgłosu zwierząt. Trochę cierpliwości a dziecko samo zacznie gdakać lub miauczeć gdy zobaczy daną maskotkę.

2. Zalety zabawy z dzieckiem w naśladowanie zwierzątek

Do zalet z pewnością należy kojarzenie wyglądu zwierzątka z nazwą i produkowanym dźwiękiem, poprawa pamięci dziecka, poprawa zdolności skupienia się, wspomaganie rozwoju społecznego i rozwoju emocjonalnego.

Zabawy dla dzieci, takie jak „odgłosy zwierzątek”, są prostym sposobem na poznanie otoczenia i oswojenia się z nim. To zadziwiające jak wiele z tak prostych zabaw dzieci mogą się nauczyć. Warto pamiętać, że takie czynności to nie tylko przyjemność i rozrywka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze