Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - gra w trzy kubki

Avatar placeholder
20.01.2015 14:07
Zabawy z dzieckiem - gra w trzy kubki
Zabawy z dzieckiem - gra w trzy kubki

Zabawy z dzieckiem wdrażane od najmłodszych miesięcy życia pozwalają rozwijać określone umiejętności i sprawności. Niektóre gry i ćwiczenia kształtują zdolności poznawcze niemowlęcia, inne wpływają na koordynację ruchową i umiejętności manualne, jeszcze inne – pomagają w rozwijaniu pamięci i zdolności behawioralnych. Gra w trzy kubki to świetna zabawa rozwijająca pamięć. Można zacząć je wprowadzać od trzeciego miesiąca życia maluszka.

spis treści

1. Na czym polega gra w trzy kubki?

Gra w trzy kubki to doskonała gra na pamięć. To jedna z odmian gry, która często pokazywana jest przechodniom i gapiom przez ulicznych artystów. Jeśli chcesz rozwijać pamięć niemowlęcia, gra w trzy kubki jest świetnym wstępem do ćwiczeń.

2. Co jest potrzebne do tej gry?

Do tej zabawy z dzieckiem potrzebne są trzy, najlepiej różnokolorowe, kubki i mała piłeczka lub groszek. Pokaż niemowlęciu piłeczkę, a następnie ukryj ją pod jednym z kubeczków. Upewnij się, że dziecko widziało, pod którym z kubków została schowana piłka. Następnie zachęć maluszka, by złapał albo pokazał kubeczek z ukrytą pod spodem piłeczką. Jeśli dziecko odgadnie, gdzie znajduje się piłeczka, nagródź je brawami i śmiechem.

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

Jeśli dziecko jest starsze lub staje się bardziej rozwinięte, jeśli chodzi o umiejętności postrzegania i zapamiętywania, możesz spróbować utrudnić mu grę. Możesz np. przemieszczać piłeczkę i ukryć ją pod innym kubkiem niż na początku albo poprzestawiać kubki kolorami. Nie zniechęcaj się, jeśli maluch będzie potrzebował trochę czasu, aby „załapać” o co chodzi w grze. Umiejętność chwycenia konceptu zabawy dla półrocznego dziecka to wcale niełatwa sprawa.

3. Jakie umiejętności rozwija ta gra?

Ta zabawa rozwija przede wszystkim umiejętności poznawcze dziecka, pamięć, spostrzegawczość oraz zdolność rozwiązywania problemów. Grę w trzy kubki można wprowadzać od trzeciego miesiąca życia dziecka. To doskonałe ćwiczenie pamięci można kontynuować z powodzeniem w późniejszym okresie życia malca. Półroczne dziecko nie powinno już mieć kłopotów z „załapaniem”, na czym gra polega.

Zabawy dla dzieci to świetny sposób na wspomaganie rozwoju dziecka i na wspólne spędzenie czasu. Mogą one dostarczać wzajemnej radości i pomagają budować więź między rodzicami a ich maluchem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze