Zabawki do kąpieli niebezpieczne dla dzieci

Większość maluchów nie wyobraża sobie kąpieli bez ulubionych gadżetów, jakimi są gumowe, żółte kaczuszki czy statki na baterie. Niestety, zabawki na skutek kontaktu z wodą zagrażają zdrowiu naszych dzieci.

Zabawki do kąpieli a zdrowie

Żółta kaczuszka uważana jest za ponadczasową zabawkę, nieodłączny element podczas kąpieli dziecka. Rodzice doceniają takie gadżety, ponieważ szybko schną i łatwo utrzymać je w czystości. Nie każdy jednak zagląda do wnętrza kaczki - kryje się tam pleśń, grzyby i mnóstwo innych drobnoustrojów, szkodzących zdrowiu malucha.

Polecane wideo:

Niestety, samo czyszczenie zabawki nie wystarczy, dlatego po pewnym czasie najlepiej ją wyrzucić i zastąpić nową. Zarazki występujące wewnątrzy akcesoriów do kąpieli mogą być groźne dla dzieci. Przyczyniają się do grzybicy, przeziębień, uczuleń skórnych i pogorszenia odporności organizmu.

Pamiętajcie, że to nie tylko żółte kaczuszki są zagrożeniem dla zdrowia dziecka, ale także inne, gumowe zabawki o różnych kształtach (gwiazdeczki, zwierzątka czy samochodziki). Czym zastąpić ukochane zabawki? Doskonale sprawdzają się sitka i kubki do kąpieli.

Niebezpieczne mogą być też zabawki na baterie. Wskutek dostania się wody do baterii dochodzi do korozji, a następnie do wycieku szkodliwych płynów. Występujący w akumulatorach ołów, rtęć i lid mogą wywołać uszkodzenia mózgu, choroby nerek, przewodu pokarmowego, niewydolność oddechową i zmiany skórne.

Jak czyścić zabawkę przeznaczoną do kąpieli?

Kąpielowe akcesoria należy czyścić regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu. Możesz zastosować wodę z wybielaczem i z dodatkiem octu. Do trzech litrów wody dodaj szklankę octu. W przygotowanej miksturze namocz zabawki i dokładnie wypłucz ich środek. Następnie przygotuj kolejny roztwór z 3/4 szklanki wybielacza i wody.

Podczas czyszczenia zabawek pamiętaj, by mocno przycisnąć je, aby roztwór dostał się do środka, po czym odczekaj 5-10 minut. Pod koniec wyciągnij gadżety z wody i rozłóż na ręczniku, by wyschły (nie wycieraj zabawek). Gumowe zabawki możesz też gotować we wrzątku, by wyparzyć bakterie.

Sylwia Ciupak, 12 miesięcy temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha (...) produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając w sklepie buty dla malucha,...

Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Nauka origami dla dzieci

Nauka origami dla dzieci

, może zostać użyty w procesie twórczym malucha. Origami jest to sztuka polegającą na tworzeniu określonych obiektów poprzez składanie kartki papieru.

Zakupy dla malucha

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki od BARTKA - nowa kolekcja

Buciki Mini First Steps Buciki Mini First Steps zapewniają maksymalny komfort użytkowania i są idealne do nauki chodzenia. Model skierowany dla maluchów, które chcą się wyróżniać i podkreślać swoją oryginalność. Nowoczesna forma oraz żywe barwy to hit...

Zakupy dla malucha

Buty BARTEK

Buty BARTEK

Chłopięce sandały dla maluchów, które aktywnie spędzają czas. Wiosenne trzewiki dla maluchów. Bardzo modne buty dla maluchów, wyglądem przypominające buty sportowe dla młodzieży w energetycznych zestawieniach kolorystycznych. Mięciutkie mokasynki. ...

Zakupy dla malucha

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Prezenty dla dzieci do 3 r.ż.

Maskotki - pluszaki Drewniane klocki Plastikowe klocki Piankowe puzzle Elektroniczna niania Pierwsze buciki Piłeczki plastikowe Ubranka Kocyk Konik na biegunach Grzechotka Huśtawka Książeczka interaktywna Kaczuszka do kąpieli Baby walker...

Zakupy dla malucha

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż

i bezpieczeństwo malucha. Powinniśmy dobrać model do wieku dziecka, masy jego ciała, wzrostu itd. Pamiętajmy jednak, że kilka godzin spędzonych w jednej pozycji (...) , bujakach czy wózkach. Przyczepisz je łatwo do pasów z rzepami. Specjalnie...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.