Trwa ładowanie...

Zaatakowała nauczycielkę żelazkiem. Karetka zabrała ranną ze szkoły

 Blanka Rogowska
15.12.2023 12:34
Zaatakowała nauczycielkę żelazkiem. Karetka zabrała ranną ze szkoły
Zaatakowała nauczycielkę żelazkiem. Karetka zabrała ranną ze szkoły

Sceny jak z horroru rozegrały się w jednej ze szkół w gminie Osiek w województwie świętokrzyskim. 13-latnia uczennica pokłóciła się z nauczycielką. W pewnym momencie nastolatka chwyciła za żelazko i uderzyła nim kobietę w głowę. Ranną ze szkoły zabrała karetka.

spis treści

1. Uczennica zaatakowała nauczycielkę żelazkiem

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zawiadomienie wpłynęło w czwartek (13 kwietnia) rano.

- Wynikało z niego, że w jednej ze szkół na terenie gminy Osiek miało dojść od nieporozumienia pomiędzy uczennicą i nauczycielką. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Połańcu potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że podczas zajęć lekcyjnych 13-letnia uczennica uderzyła w głowę nauczycielkę - przekazała PAP mł. asp. Joanna Szczepaniak ze staszowskiej policji.

(East News)

Jak podaje oficer prasowa, uczennica uderzyła nauczycielkę żelazkiem, które znajdowało się w sali historycznej.

- W wyniku zdarzenia kobieta doznała niegroźnych obrażeń, po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego została zabrana do szpitala, który opuściła tego samego dnia - przekazała policjantka.

Zobacz film: "Matka chłopca, który zmarł na grypę, ostrzega innych rodziców"

2. 13-latką zajmie się sąd rodzinny

Sprawą 13-latki zajmie się sąd rodzinny, który ma przyjrzeć się jej sytuacji. Trwa wyjaśnianie dokładnego przebiegu zdarzenia. Portal echodnia.pl, który powołuje się na nieoficjalne informacje, pisze, że tego dnia nastolatka zgłosiła nauczycielce nieprzygotowanie do zajęć. Kobieta miała od dłuższego czasu nalegać, by dziewczyna bardziej przykładała się do nauki.

(East News)

"Przede wszystkim dorośli powinni dawać przykład i sami prezentować asertywny sposób komunikacji z innymi. Z dziećmi należy rozmawiać i nie unikać trudnych tematów, diagnozować przyczyny i skutki agresji, wskazywać na korzyści płynące z umiejętności negocjowania stanowisk i walki na argumenty, a nie na pięści"- pisała o agresji nastolatków dla WP Parenting psycholożka Kamila Drozd.

Blanka Rogowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze