Trwa ładowanie...

Wypadek w parku trampolin. "Nie było żadnego ostrzeżenia"

Avatar placeholder
10.07.2023 11:14
Głogów. Wypadek w parku trampolin. Dziecko trafiło do szpitala
Głogów. Wypadek w parku trampolin. Dziecko trafiło do szpitala (East News / Getty Images)

Wypadek w parku trampolin. Świadkowie relacjonują, że chłopiec skorzystał z urządzenia, które powinno być wyłączone z użytku. Właściciel obiektu miał nie poinformować, że jest niesprawne. Poduszka, która z założenia powinna wypełnić się powietrzem i zamortyzować upadek nie zadziałała. Dziecko trafiło do szpitala.

spis treści

1. "Nie było żadnego ostrzeżenia"

Wycieczka do parku trampolin może być doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z naszą pociechą. Na terenie takiego obiektu znajdują się różnego rodzaju trampoliny czy baseny z gąbkami. Przedstawiciele takich miejsc przekonują, że w parku trampolin dziecko może spełnić swoje marzenia o "lataniu". Jednak, aby zabawa była udana, trzeba zadbać o bezpieczeństwo.

Historia opisana przez portal myglogow.pl potwierdza, że w takim miejscu o wypadek nietrudno.

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

Do zdarzenia doszło w piątek (7 czerwca) ok. godz. 11 na terenie parku trampolin przy ul. Poniatowskiego w Głogowie.

Z relacji świadków wynika, że chłopiec skorzystał z jednego z urządzeń, które znajduje się na terenie parku.

- Nikt go nie poinformował, że urządzenie jest niesprawne i nie wolno z niego korzystać. Nie było żadnego ostrzeżenia. Chłopiec wszedł i skoczył - relacjonuje świadek zdarzenia w rozmowie z portalem myglogow.pl.

Poduszka, która z założenia powinna wypełnić się powietrzem i zamortyzować upadek nie zadziałała. Na miejsce natychmiast wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował dziecko na SOR.

Dziennikarze portalu myglogow.pl portalu skontaktowali się z właścicielem obiektu. Niestety odmówił komentarza w tej sprawie.

Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu potwierdza, że na miejsce wezwani zostali także policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

2. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w parku trampolin?

Skakanie na trampolinie to zabawa, w której nietrudno o kontuzję.

Dlatego też przy wyborze parku do zabaw warto zapoznać się z opiniami w internecie. Zwróćmy uwagę czy władze obiektu gwarantują dostęp do instrukcji i regulaminów. Ponadto niektóre parki trampolin zatrudniają trenerów, którzy przygotowują dzieci do korzystania z poszczególnych przyrządów.

Przed rozpoczęciem zabawy warto zadbać o odpowiednią rozgrzewkę. Pamiętajmy, że prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji.

Ponadto powinniśmy wstrzymać się z takimi atrakcjami do osiągnięcia przez dziecko odpowiedniego wieku. Eksperci uważają, że dzieci, które nie ukończyły sześciu lat, nie powinny w ogóle być dopuszczane do zabawy na trampolinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze