Trwa ładowanie...

Wciąż trzymają się za ręce

 Katarzyna Krupka
30.11.2018 13:11
Wciąż trzymają się za ręce
Wciąż trzymają się za ręce (Źródło: Facebook)

Pamiętacie bliźniaczki, które urodziły się, trzymając się za ręce? Ich niesamowite zdjęcie obiegło media i portale społecznościowe na całym świecie. Ponieważ sama ciąża była również niezwykła, lekarze nie dawali dziewczynkom żadnych szans. Bliźniaczki jednak przeżyły i dostarczyły wielu wzruszeń ludziom z różnych zakątków świata. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rozwijają się teraz.

1. Jillian i Jenny

Ciaża, z jakiej przyszły na świat Jillian i Jenny, zdarza się raz na 10 tys. przypadków. Mówi się o niej mono mono. To ciąża jednoowodniowa i jednokosmówkowa. Wyjątkowość polega na tym, że w brzuchu matki dzieci dzielą ten sam worek owodniowy i łożysko. Zazwyczaj sytuacja taka prowadzi do śmierci jednego lub obydwojga dzieci jeszcze przed terminem porodu lub zaraz po nim.

Bliźniaczki w chwili narodzin trzymały się za ręce
Bliźniaczki w chwili narodzin trzymały się za ręce

W przypadku Jilian i Jenny tak się jednak nie stało. Nie dość, że szczęśliwie dotrwały do porodu, to w dodatku urodziły się we wzruszającym siostrzanym uścisku. Bliźniaczki skończyły już roczek, są bardzo energiczne i radosne, ale najważniejsze, że są zdrowe. Ich mama, Sarah Thistlethwaite, twierdzi, że są dzikie i zwariowane – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest z nimi mnóstwo śmiechu i zabawy, ale również wyzwań.

Zobacz film: "Trzykrotnie urodziła bliźniaki!"

Zobacz też:

Dziewczynki rozwijają się z dnia na dzień i każda z nich próbuje odnaleźć własną osobowość. Tata bliźniaczek twierdzi, że Jillian jest zdecydowanie bardziej szalona i energiczna niż jej siostra. Siostry nie odstępują siebie na krok i trzymają się bardzo blisko. Gdy jedna gdzieś się przemieszcza, druga idzie za nią i na odwrót. Jeśli jedna z nich płacze, za chwilę łzami zalewa się i druga. Zawsze bawią się razem.

Kiedy siadają obok siebie, nawet podczas jedzenia lubią wciąż chwytać się za ręce – tak jak w tej pierwszej chwili po narodzinach. Dziś mają już dwa lata, ale wciąż są do siebie tak bardzo podobne, że nawet rodzice mają problem z ich odróżnieniem.

– Jeśli jednej nie nałożę białych skarpetek, a drugiej różowych, to nie mam pojęcia, która to Jillian, a która Jenny – mówi ojciec dziewczynek.

Bliźniaczki zawsze są razem
Bliźniaczki zawsze są razem ([Facebook croppedPath=)
Rodzice mają problem z ich rozpoznaniem
Rodzice mają problem z ich rozpoznaniem ([Facebook croppedPath=)

Oto ich najbardziej aktualne zdjęcie. Zdrobione 21 lstopada br.

W tym roku słynne bliźniaczki skończyły dwa lata. Na zdjęciu są ze swoim bratem
W tym roku słynne bliźniaczki skończyły dwa lata. Na zdjęciu są ze swoim bratem
Fakty i mity o bliźniętach
Fakty i mity o bliźniętach [6 zdjęć]

Organizm kobiety jest przygotowany na ewentualność ciąży, ale nawet ta pojedyncza stanowi dla niego

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze