Wciąż trzymają się za ręce

Pamiętacie bliźniaczki, które urodziły się, trzymając się za ręce? Ich niesamowite zdjęcie obiegło media i portale społecznościowe na całym świecie. Ponieważ sama ciąża była również niezwykła, lekarze nie dawali dziewczynkom żadnych szans. Bliźniaczki jednak przeżyły i dostarczyły wielu wzruszeń ludziom z różnych zakątków świata. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rozwijają się teraz.

Zobacz film: "Trzykrotnie urodziła bliźniaki!"

1. Jillian i Jenny

Ciaża, z jakiej przyszły na świat Jillian i Jenny, zdarza się raz na 10 tys. przypadków. Mówi się o niej mono mono. To ciąża jednoowodniowa i jednokosmówkowa. Wyjątkowość polega na tym, że w brzuchu matki dzieci dzielą ten sam worek owodniowy i łożysko. Zazwyczaj sytuacja taka prowadzi do śmierci jednego lub obydwojga dzieci jeszcze przed terminem porodu lub zaraz po nim.

Bliźniaczki w chwili narodzin trzymały się za ręce
Bliźniaczki w chwili narodzin trzymały się za ręce

W przypadku Jilian i Jenny tak się jednak nie stało. Nie dość, że szczęśliwie dotrwały do porodu, to w dodatku urodziły się we wzruszającym siostrzanym uścisku. Bliźniaczki skończyły już roczek, są bardzo energiczne i radosne, ale najważniejsze, że są zdrowe. Ich mama, Sarah Thistlethwaite, twierdzi, że są dzikie i zwariowane – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest z nimi mnóstwo śmiechu i zabawy, ale również wyzwań.

Zobacz też:

Dziewczynki rozwijają się z dnia na dzień i każda z nich próbuje odnaleźć własną osobowość. Tata bliźniaczek twierdzi, że Jillian jest zdecydowanie bardziej szalona i energiczna niż jej siostra. Siostry nie odstępują siebie na krok i trzymają się bardzo blisko. Gdy jedna gdzieś się przemieszcza, druga idzie za nią i na odwrót. Jeśli jedna z nich płacze, za chwilę łzami zalewa się i druga. Zawsze bawią się razem.

Kiedy siadają obok siebie, nawet podczas jedzenia lubią wciąż chwytać się za ręce – tak jak w tej pierwszej chwili po narodzinach. Dziś mają już dwa lata, ale wciąż są do siebie tak bardzo podobne, że nawet rodzice mają problem z ich odróżnieniem.

– Jeśli jednej nie nałożę białych skarpetek, a drugiej różowych, to nie mam pojęcia, która to Jillian, a która Jenny – mówi ojciec dziewczynek.

Bliźniaczki zawsze są razem
Bliźniaczki zawsze są razem (Facebook)
Rodzice mają problem z ich rozpoznaniem
Rodzice mają problem z ich rozpoznaniem (Facebook)

Oto ich najbardziej aktualne zdjęcie. Zdrobione 21 lstopada br.

W tym roku słynne bliźniaczki skończyły dwa lata. Na zdjęciu są ze swoim bratem
W tym roku słynne bliźniaczki skończyły dwa lata. Na zdjęciu są ze swoim bratem
Fakty i mity o bliźniętach
Fakty i mity o bliźniętach [6 zdjęć]

Organizm kobiety jest przygotowany na ewentualność ciąży, ale nawet ta pojedyncza stanowi dla niego niemałe...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
i bądź na bieżąco!