Trwa ładowanie...

Szokujący napis w przedszkolu. Te słowa bolą, ale weź je sobie do serca

Post Juliany Farris Mazurkiewicz udostępniło 1,5 miliona osób. Co takiego zawierał, że wzbudził aż takie zainteresowanie?

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

Jak przygotować dziecko do przedszkolnego debiutu?
Jak przygotować dziecko do przedszkolnego debiutu? [7 zdjęć]

Wybieranie przedszkola. Szukając najlepszego przedszkola dla swojej pociechy, ustal, co jest dla ciebie...

zobacz galerię

1. Prosty przekaz

Obecnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Ludzie zabierają je ze sobą wszędzie: do pracy, do sklepu czy na siłownię. Komórki stały się nieodzownym elementem życia. Czasami jednak, zamiast pomóc, przeszkadzają. W pewnym przedszkolu przedszkolanki wywiesiły na drzwiach prosty, aczkolwiek bardzo dosadny przekaz do zapracowanych rodziców.

Wpis Juliana Farris Mazurkewicz na Facebooku pokazujacy apel przedszkolanek: „Gdy odbierasz dziecko – WYŁĄCZ TELEFON. Twoje dziecko jest szczęśliwe, widząc cię. Czy ty jesteś szczęśliwy widząc swoje dziecko? Patrzymy codziennie, jak dzieci biegną do rodziców, by pokazać im swoje prace plastyczne, a oni nie patrzą, bo koncentrują się na rozmowie telefonicznej. Słyszymy słowa: mamo,mamo… i i nie obserwujemy żadnej reakcji, ponieważ rodzic poświęca więcej uwagi telefonowi niż dziecku. Dlatego apelujemy – wyłączcie swoje telefony!”

Rodzice często, gdy przychodzą do przedszkola, myślami są jeszcze w pracy. Dopinają ostatnie transakcje, dogadują szczegóły umowy, wisząc na telefonie, nawet wtedy, gdy po całym dniu widzą swoje dziecko biegnące do nich. Takie zachowanie nie przynosi nic dobrego. Jeśli nie poświęcamy dziecku wystarczająco dużo uwagi, może to spowodować spadek samooceny malucha oraz niechęć do dalszej rozmowy. Dodatkowo może on czuć się mało ważny i osamotniony.

2. Posypanie głowy popiołem

Wielu rodziców pod postem przyznało rację przedszkolankom stwierdzając, że bycie rodzicem powinno być priorytetem i nic nie może być ważniejsze od tego. Wywarło to na nich duże wrażenie, uświadomili sobie, jak wielką krzywdę może wyrządzić dziecku takie z pozoru błahe zachowanie.

Niestety pojawiły się także opinie negatywne. Część rodziców uważało bowiem, że przedszkole nie ma prawa wywieszać tego typu apeli. Ich argumentem jest to, że część z nich, aby móc odebrać dziecko z przedszkola, musi wyjść wcześniej z pracy, a co za tym idzie pewne zobowiązania załatwić przez telefon.

3. Co zrobić?

Przede wszystkim rodzic powinien pozwolić dziecku wygadać się, opowiedzieć, co się w ciągu tego długiego dnia wydarzyło, pochwalić rysunki i okazać zainteresowanie. Tak mało potrzeba, aby pociecha zobaczyła zainteresowanie i poczuła się ważne. Przed wejściem do przedszkola warto wyłączyć telefon lub przynajmniej odłożyć dalsze rozmowy na później.

Przeczytaj także:

Słowa przedszkolanek mają mocny wydźwięk, ale rodzice często nie zwracają uwagi na to co robią i jak mogą zostać odebrane. Ich apel wywołał burzę na Facebooku, ale większość rodziców przyznała im racje. Czasem po prostu warto usłyszeć kilka gorzkich słów prawdy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.