Po 40 latach okazało się, że zostali podmienieni w szpitalu

Dwóch przyjaciół z dzieciństwa dokonało zaskakującego odkrycia, które odmieniło ich dotychczasowe życie. Po 40 latach okazało się, że w dniu narodzin zostali podmienieni w szpitalu i wychowywali się w nie swoich rodzinach.

Fatalna pomyłka

Luke Monias i Norman Barkman urodzili się tego samego dnia, w czerwcu 1975 roku w szpitalu Norway House w Manitobie (Kanada). Razem dorastali, przyjaźnili się, traktowali jak bracia. Ale uporczywe dowcipy, plotki i sugestie, o tym, że Luke jest podobny do rodziny Normana i odwrotnie, nie dawały mężczyznom spokoju. Jednak to, co przez lata było jedynie podejrzeniem, zostało ostatecznie potwierdzone przez testy DNA.

Polecane wideo:

Okazało się, że w szpitalu, w którym 40 lat temu urodzili się mężczyźni, doszło do fatalnej pomyłki. Noworodki Luke i Norman zostały podmienione i trafiły do obcych rodzin.

– Myślałem, że to żart lub plotki. Nie brałem tego na poważnie, aż do niedawna – powiedział na konferencji prasowej Luke Monias.

Teraz obaj mężczyźni chcą zadośćuczynienia i przeprosin od szpitala, w którym doszło do fatalnej pomyłki. Chociaż czasu nie da się cofnąć, Luke i Norman pragną jedynie wyjaśnień, jak mogło dojść do tego wszystkiego.

– Chcę tylko wiedzieć, co się stało 40 lat temu – powiedział mediom łamiącym się głosem Norman Barkman. – Ja po prostu chcę wiedzieć, co się stało.

Luke Monias dodał, że chciałby uzyskać odpowiedź nie tylko dla siebie, ale także dla swoich rodziców. Dla nich to także szok, że przez lata wychowywali nie swoje dzieci. Poza tym rodziny Luka i Normana nie wykluczają, że mogła to być nie jedyna taka pomyłka w tym szpitalu.

Dopiero niedawno testy DNA ujawniły, że mężczyźni nie są tymi, za kogo uważali się przez całe swoje dotychczasowe życie. Prawdopodobnie, gdyby nie sugestie innych, które nie dawały im spokoju, tajemnica nigdy nie wyszłaby na jaw.

Umysłowy, fizyczny i duchowy dobrobyt obu mężczyzn został głęboko dotknięty utratą ich właściwej tożsamości. To ma wpływ nie tylko na nich samych i ich rodziny, ale też na całą społeczność. Ponieważ media nagłośniły sprawę, wiele osób urodzonych w czerwcu 1975 roku w tym samym co mężczyźni szpitalu zastanawia się, czy i oni przypadkiem nie wychowują się w nie swoich rodzinach.

Mężczyźni domagają się wyjaśnień i czekają na ruch w tej sprawie ze strony szpitala i kanadyjskiego rządu, ale i tak nic nie zniszczy silnej więzi, która wytworzyła się między nimi przez lata.

– Norman zawsze będzie dla mnie jak brat, w końcu razem się wychowywaliśmy i jesteśmy zaprzyjaźnieni. Nic tego nie zmieni – mówił na konferencji Luke Monias.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 3 tygodnie temu

3
Artykuły Noworodek
Noworodek

Postępowanie w biegunce u dziecka

Postępowanie w biegunce u dziecka

Artykuł sponsorowany Biegunką nazywamy oddawanie przez dziecko luźnych stolców w liczbie 3-4 lub więcej na dobę lub niezależnie od ich liczby - stolców z domieszką krwi lub śluzu. Biegunka może być ostra lub przewlekła. Biegunka ostra trwa zazwyczaj...

Noworodek

Słońce w kropelce. Wszyscy potrzebujemy witaminy D

Słońce w kropelce. Wszyscy potrzebujemy witaminy D

Jesień i zima to okres, kiedy zarówno dzieci, jak dorośli, narażeni są na niedobory witaminy D, której nasz organizm sam nie wytwarza. Potrzebuje do tego słońca, a konkretnie promieni UVB i odpowiedniej diety. Światowej sławy naukowiec norweskiego Centrum...

Noworodek

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka

Najpotrzebniejsze rzeczy dla noworodka

Pieluchy Przygotuj zapas pieluszek, by były gotowe do akcji, gdy tylko w domu pojawi się nowy mieszkaniec. Jest to rzecz, o której wiadomo na pewno, że będzie potrzebna. Można więc je śmiało nabyć wcześniej, aby nie biegać po nie w ostatniej chwili. Śpioszki...

Noworodek

Staroświeckie imiona wracają do łask

Staroświeckie imiona wracają do łask

Z zamierzchłych czasów Po fascynacji imionami nowoczesnymi i obco brzmiącymi, od kilku lat obserwujemy powrót popularności imion… staroświeckich. Im bardziej brzmienie imienia przywodzi na myśl zamierzchłe czasy - tym lepiej, tym bardziej hipstersko....

Noworodek

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku

Lista najpopularniejszych imion Jakub - to imię męskie było przez cztery lata najczęściej nadawanym małym chłopcom imieniem. Jednak ostatni rok przyniósł zmiany. Jakub nie jest już najczęściej wybieranym imieniem męskim. Sprawdźmy, jakie imiona były na...

Noworodek

Sąd zakazał nazwać tak dziecko

Sąd zakazał nazwać tak dziecko

Zakazane imię Kreatywność rodziców w wyborze imion dla dzieci nie zna granic. Młoda mama z Walii zaskoczyła wszystkich propozycjami dla swoich nowo narodzonych bliźniąt. Okazało się, że nawet w tej kwestii nie można dać się całkowicie ponieść fantazji....

Noworodek

Imiona biblijne - na pewno je znasz

Imiona biblijne - na pewno je znasz

Biblijne imiona Imiona biblijne, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, są bardzo rozpowszechnione w Polsce. A przecież Tadeusz, Jakub, Szymon czy Maria to imiona o takim pochodzeniu. Czy wiemy, co one oznaczają? W Biblii odnajdziemy wiele imion...