Urządzamy mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui

Urządzenie mieszkania zgodnie z zasadami feng shui sprawi, że energia będzie lepiej krążyła, a mieszkające w nim osoby poczują się wypoczęte i pełne energii. Poza tym, feng shui wpływa pozytywnie na szczęście oraz bogactwo człowieka.

Zobacz film: "Modne kwiatowe wzory w aranżacji wnętrz. Dodają energii!"

spis treści

1. Feng shui – co to jest?

Zasady feng shui opierają się na ładzie i harmonii świata, którego człowiek jest częścią
Zasady feng shui opierają się na ładzie i harmonii świata, którego człowiek jest częścią ([Zdjęcie autorstwa PIRO40 / CC0 Public Domain croppedPath=)

Feng shui jest zbiorem zwyczajów chińskich, według których należy urządzić mieszkanie lub miejsce pracy, tak aby człowiek czuł się w nim jak najlepiej. Wykorzystując język yin-yang oraz teorię Pięciu Przemian można opisać krążącą wokół nas energię (tzw. energię qi), która utrzymuje harmonię materii. Każde miejsce, w którym przebywamy, ma wysoki, średni lub niski potencjał energetyczny. Feng shui pomaga zachować lub przywrócić ład.

2. Feng shui – zasady

Podstawową zasadą urządzania mieszkania w zgodzie z feng shui jest porządek w domu i w umyśle. Ważny jest również funkcjonalizm, dlatego z mieszkania powinny zniknąć wszelkie zepsute przedmioty, które odbierają dobrą energię. Zgodnie z zasadami feng shui warto również unikać ostrych kantów, zaś szyby w oknach powinny być czyste.

Mieszkanie udekorowane według zasad feng shui powinno mieć jasny i przestronny hol. Nawet jeśli posiadamy mały przedpokój, warto wyrzucić z niego wszystkie niepotrzebne przedmioty, tak aby energia mogła lepiej krążyć pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami.

Aby odnaleźć centrum domu według feng shui, warto rozrysować plan mieszkania i przeprowadzić przez nie przekątne. W miejscu przecięcia linii, znajduje się centrum, w którym przepływa najwięcej energii. Jeśli okaże się, że w centrum znajduje się szafa, warto ją przesunąć w inny kąt, tak aby żaden przedmiot nie ograniczał przepływającego strumienia energetycznego.

Przeczytaj także

3. Feng shui – jak rozstawić meble?

3.1. Feng shui w kuchni

Kuchnia według feng shui jest sercem domu. Powinna być dobrze oświetlona (nawet sztucznym światłem) i pomalowana na jasne kolory: beż lub krem. Kuchenka symbolizująca ogień powinna stać z dala od lodówki symbolizującej wodę. Zlewozmywak warto umieścić pod oknem, natomiast noże zawsze trzymać w zamkniętych szufladach, tak aby energia krążyła po domu, nie była zaś tłumiona w szafkach.

3.2. Feng shui w salonie

Salon urządzony według zasad feng shui
Salon urządzony według zasad feng shui ([Zdjęcie autorstwa Tim Collins / CC BY-SA 3.0 croppedPath=)

Salon według feng shui to miejsce, w którym odpoczywamy, dlatego dominującymi kolorami powinna być ciepła żółć oraz zieleń. Kanapę warto postawić w głębi pokoju. Jeśli do salonu nie wpływa dużo światła, można postawić dodatkową lampę oraz zamontować żaluzje, które będą przepuszczały promienie słoneczne.

3.3. Feng shui w sypialni

Sypialnia według feng shui powinna być miejscem przytulnym. Jeśli naprzeciwko łóżka znajduje się lustro, powinno być zasłaniane na noc. Odbicie śpiącej sylwetki wpływa negatywnie na sen i przepływ energii. Poza tym, łóżko powinno być wykonane z drewnianych, nie zaś metalowych części. Z boku łóżka powinna znajdować się niewielka szafka nocna, która stabilizuje przestrzeń.

3.4. Feng shui w pokoju dziecka

Pokój dziecka według feng shui powinien być urządzony tak, aby maluch czuł się w swoim królestwie bezpiecznie. Łóżko warto postawić przy ścianie, tak by buzia malucha była skierowana na drzwi. Biurko może być postawione pod oknem, jednak w taki sposób, by dziecko mogło spokojnie obserwować przestrzeń wokół siebie. Warto ozdobić pokój dla dziecka drewnianymi elementami (np. drewnianą lampką nocną lub postawić drewniane ramki na komodzie).

3.5. Feng shui w łazience

Lustro w łazience urządzonej według zasad feng shui powinno być naprzeciwko ściany
Lustro w łazience urządzonej według zasad feng shui powinno być naprzeciwko ściany ([Zdjęcie autorstwa jarmoluk / CC0 Public Domain croppedPath=)

Łazienka według feng shui powinna być dobrze oświetlona. Warto postawić na wannie kilka świec, które ocieplą wnętrze. W łazience powinno znajdować się również dużo luster, jednak powinny być lite, tak by odbijająca się sylwetka nie była przecięta na pół. Deska klozetowa zawsze powinna być zamknięta, zaś dziury przy rurach zatkane.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.