Urodziła trojaczki. Wróciła do domu i zmarła

Casi Rott była niezwykle szczęśliwa. Miała dwie córki, a oczekiwała narodzin trojaczków. By być bliżej szpitala, postanowiła na trzy miesiące przed porodem wyprowadzić się do rodziny. Nieszczęście przyszło jednak dopiero później. Tydzień po przyjściu na świat dzieci – kobieta zmarła. Pozostawiła męża i piątkę pociech.

Chociaż ciąża Casi Rott do zagrożonych nie należała, kobieta na trzy miesiące przed planowanym rozwiązaniem postanowiła przeprowadzić się do rodziny szwagra. Chciała być bliżej szpitala. Gdyby została w domu, transport mógłby trwać dłużej, co wiązało się z poważnymi powikłaniami. Kobieta przez trzy miesiące nie widziała swoich starszych córek – Chloe i Tenley.

Polecane wideo:

Pewnego dnia poczuła przejmujący ból w klatce piersiowej. Ucisk był coraz silniejszy i kobieta zdecydowała się pojechać do szpitala. Lekarze postawili diagnozę – zator krwi w płucach. - Wykonano mnóstwo badań i testów, podano jej leki, które miały rozrzedzić skrzep – opowiada Joey Rott, mąż kobiety.

Ryzyko było jednak za duże i trzeba było decydować o porodzie. Casie urodziła przez cesarskie cięcie w 34. tygodniu ciąży. Jej stan po porodzie lekarze określili jako stabilny – badania nie wykazały obecności innego zatoru w płucach, lecz zalecili odpoczynek. Dzieci również urodziły się zdrowe, jednak specjaliści zdecydowali się na wykonanie szeregu badań, dlatego musiały pozostać w szpitalu. Casi została wypisana do domu.

Po trzech miesiącach nieobecności, wróciła do domu. Radości nie było końca. Kobieta wreszcie mogła zobaczyć się ze starszymi córkami.

  • Widziałem jej szczęście w tamtym momencie – wspomina Joey Rott.

Radość nie trwała jednak długo. Już po kilku minutach pobytu w domu Casi znowu poczuła silny ból w klatce piersiowej. Mąż zabrał ją na izbę przyjęć, jednak kobiety nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu. - Była w domu tylko kilka minut, ale to był piękny czas – mówi Joey.

Co było przyczyną śmierci kobiety? Lekarze twierdzą, że drugi zator w płucach.

Kobieta osierociła piątkę dzieci, pozostawiła zrozpaczonego męża, który musiał w pojedynkę zająć się wychowaniem dzieci. Aby mu w tym pomóc, przyjaciele mężczyzny zorganizowali lokalną zbiórkę pieniężną.

Zator płucny najczęściej jest powikłaniem po zabiegu chirurgicznym. Jego objawy są podobne do zawału: pojawia się przyspieszony puls, duszności, ból w klatce piersiowej. W Polsce na zator tętnicy płucnej umiera około 50 tys. pacjentów rocznie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...