Trwa ładowanie...

Przypadek jeden na 35 tysięcy. 24-latka urodziła "irlandzkie bliźnięta"

 Kamil S. Sikora
02.03.2023 21:52
Urodziła "irlandzkie bliźnięta". Przypadek jeden na 35 tysięcy
Urodziła "irlandzkie bliźnięta". Przypadek jeden na 35 tysięcy (Instagram)

Saffron Bramwell jest szczęśliwą mamą ”irlandzkich bliźniąt”. Brytyjka pierwsze dziecko urodziła w wieku 22 lat i przeżyła szok, gdy niedługo po tym dowiedziała się, że jest w ciąży. Swoją niezwykłą historią postanowiła podzielić się z mediami.

spis treści

1. Druga ciąża była dla kobiety zaskoczeniem

Saffron Bramwell z Dewsbury w Wielkiej Brytanii i jej narzeczony Benjamin doczekali się dwójki dzieci. Są szczęśliwi rodzicami Arabelli, która wkrótce skończy dwa lata i 11-miesięcznego Adonisa.

Zaskakujące jest to, że Brytyjka, gdy miała 22 lat, urodziła dziecko, i zaszła w ciąże zaledwie osiem tygodni później. W wieku 24 lat podzieliła się swoją historią podczas rozmowy z mediami.

Saffron wyjaśniła, że pierwsza ciąża była zaplanowana. Arabella urodziła się 3 kwietnia 2021, a ku jej zaskoczeniu 22 marca 2022 roku, na świat przyszło kolejne dziecko. O drugiej ciąży dowiedziała się dopiero 18 tygodni przed narodzinami Adonisa. Teraz jest matką ""irlandzkich bliźniąt".

2. Czym charakteryzują się "irlandzkie bliźnięta"?

Wyrażenia ”irlandzkie bliźnięta” używa się w sytuacji, gdy matka urodzi dwójkę dzieci w odstępie mniejszym niż 12 miesięcy. W tym przypadku kobieta musi zajść w ciążę kilka lub kilkanaście tygodni po urodzeniu dziecka.

Według szacowań ”irlandzkie bliźnięta” rodzą się raz na 35 tys. przypadków. Niestety zajście w ciążę w tak krótkim czasie po porodzie jest niebezpieczne. Po narodzinach dziecka macica potrzebuje czasu na regenerację, a poza tym w większości przypadków drugie dziecko przychodzi na świat w momencie, gdy pierwsze jest jeszcze karmione piersią. Ta nietypowa sytuacja sprzyja pojawieniu się zaburzeń hormonalnych i co za tym idzie różnego rodzaju dolegliwości.

(Instagram)

Zdaniem lekarzy w trosce zarówno o swoje zdrowie, jak i przyszłego dziecka kobiety z zajściem w kolejną ciążę powinny poczekać przynajmniej 18 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze