Trwa ładowanie...

Tylko jedna osoba przyszła na urodziny chłopca z zespołem Downa

Avatar placeholder
28.09.2021 10:13
Tylko jedna osoba przyszła na urodziny chłopca z zespołem Downa
Tylko jedna osoba przyszła na urodziny chłopca z zespołem Downa (123rf)

Matka chłopca z zespołem Downa zalała się łzami po tym, jak na przyjęcie urodzinowe jej synka przyszła tylko jedna osoba. Jak mogło do tego dojść?

spis treści

1. Zorganizowała urodziny dla chłopca

Ta historia wyciska łzy i pokazuje, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka, bez względu na to, jak wygląda, gdzie mieszka czy jaki jest stan jego konta w banku. Każdy z nas zasługuje na miłość i akceptację.

Zrozpaczona matka nie wytrzymała i postanowiła opublikować za pośrednictwem TikToka filmik, na którym zalewa się łzami. Nie bez powodu. Synek kobiety obchodził urodziny, więc postanowiła zorganizować mu przyjęcie. Niestety, chociaż zaproszenie otrzymali wszyscy ‘’przyjaciele’’ chłopca z zespołem Downa, to na urodziny przyszło tylko jedno dziecko.

Zobacz film: "Zaszła w ciążę dzięki in vitro, urodziła dziecko z zespołem Downa"

- W ten weekend zorganizowaliśmy przyjęcie dla mojego synka, który skończył pięć lat. Nie zgadniecie, ile osób się pojawiło? Jedna. Zwykle coś takiego sprawia przykrość wszystkim dzieciom, ale mój syn ma zespół Downa’’ – powiedziała, płacząc na filmiku.

2. Uczy akceptacji dla odmienności innych

Jak przyznała kobieta, jej synek Jude nie zdawał sobie sprawy z tego, co się stało. Cieszył się, że otrzymał prezenty i mógł zjeść urodzinowy tort, ale ona sama przeżyła to bardzo mocno. Kobieta nie godzi się na wykluczenie jej syna z powodu dodatkowego chromosomu.

Nie chce, by podoba sytuacja spotkała kiedykolwiek inne dziecko z zespołem Downa, dlatego apeluje do rodziców, by przekazywali swoim dzieciom prawdziwe wartości, by uczyli ich akceptacji dla odmienności i dobroci dla innych.

Filmik obejrzano już ponad 7 milionów razy. Jude otrzymał mnóstwo życzeń od internautów, a jego mama wsparcie i dużo ciepłych słów za to, jak wychowuje swojego synka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze