Trwa ładowanie...

Twoje włosy nie chcą rosnąć? Wypróbuj drożdże

Avatar placeholder
31.03.2021 16:35
Twoje włosy nie chcą rosnąć? Wypróbuj drożdże
Twoje włosy nie chcą rosnąć? Wypróbuj drożdże

Drożdże są dobrym sposobem na szybką poprawę kondycji włosów. Stosując drożdże do pielęgnacji włosów, sprawimy, że będą wyglądały naprawdę pięknie. Drożdże można wykorzystać np. do wykonania odżywki na włosy, dzięki której włosy będą silniejsze i będą szybciej rosły.

spis treści

1. Drożdże na włosy - właściwości

Piękne włosy to powód do dumy dla każdej kobiety. Niestety wymagają sporo pracy i czasu. Dlatego warto pomyśleć o naturalnych metodach pielęgnacji. Drożdże były stosowane na włosy już przez nasze babcie. Właściwości pielęgnacyjne drożdży na włosy są powszechnie znane.

Drożdże mają wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję naszych włosów. W drożdżach znajdziemy witaminy z grupy B i witaminę młodości - witaminę E.

Zobacz film: "Jakie są wskazania do wywołania porodu?"

Drożdże są wykorzystywane nie tylko do pielęgnacji włosów, ale też cery. Maseczki i kremy zawierające drożdże opóźniają starzenie się skóry. Dzieje się tak za sprawą antyoksydantów w drożdżach, które likwidują wolne rodniki.

Drożdże pomogą nam wzmocnić włosy po ciąży
Drożdże pomogą nam wzmocnić włosy po ciąży (123rf)

Z oczyszczającego i tonizującego wpływu drożdży skorzystają również osoby o cerze trądzikowej i tłustej. Drożdże pomogą pozbyć nam się wyprysków, ponieważ mają działanie antybakteryjne.

Drożdże poprawią również wygląd paznokci. Na rynku można dostać różne tabletki zawierające drożdże, które poprawią stan naszych paznokci. Stosując tabletki zawierające drożdże, sprawimy również, że nasze włosy zaczną szybciej rosnąć.

2. Drożdże na włosy - maseczka na włosy

Drożdże bardzo skutecznie wpływają na minimalizowanie wypadania włosów. Maseczka do włosów przygotowana na bazie drożdży sprawi, że będą one odżywione i błyszczące. Drożdże mogą posłużyć do wykonania dwóch rodzajów maseczek do włosów.

10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać
10 produktów do włosów, których nie powinnaś nigdy używać [10 zdjęć]

Na wygląd i kondycję włosów niekorzystny wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak promieniowanie

zobacz galerię

Pierwszą z maseczek na włosy z drożdży wykonuje się z dwóch łyżek drożdży, 2 łyżek miodu oraz połowy szklanki jogurtu. Do drożdży należy dodać odrobinę ciepłego mleka, a następnie odstawić w ciepłe miejsce. Po tym czasie do drożdży dodajemy resztę składników i mieszamy. Przygotowaną w ten sposób maseczkę z drożdży nakładamy na włosy na około godzinę. Aby drożdże lepiej zadziałały na włosy, owiń głowę folią i ręcznikiem. Po ustalonym czasie spłukujemy drożdże z włosów i układamy.

Drugą maseczkę przygotowujemy w podobny sposób. Do drożdży dodajemy odrobinę ciepłej wody, łyżkę cukru i odstawiamy w ciepłe miejsce. Następnie dodajemy łyżkę miodu i musztardy. Tak przygotowaną maseczkę z drożdży nakładamy na włosy na ok. godzinę i spłukujemy.

3. Drożdże na włosy - kuracja drożdżowa

Kuracja drożdżami na włosy jest tania i daje całkiem szybkie efekty w postaci mocniejszych włosów. W czasie kuracji zaleca się spożywać pół kostki drożdży, czyli ok.50 g. Drożdże rozdrabniamy i zalewamy wrzątkiem, dzięki czemu nie zatrujemy się grzybami. Szklankę wrzątku z drożdżami pijemy od razu lub zostawiamy do przestudzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Należy pamiętać, aby nie dodawać do drożdży cukru, ponieważ niweluje on właściwości odżywcze drożdży. Jeśli smak drożdży jest dla nas zbyt intensywny, przestudźmy je, wówczas smak jest łatwiejszy do zaakceptowania.

Taką kurację drożdżami na włosy należy stosować maksymalnie 3 miesiące, po czym konieczny jest miesiąc przerwy. W takiej dawce nie przedawkujemy drożdży, ponieważ nadmiar dostarczonych witamin usuniemy wraz z moczem.

Polecane dla Ciebie