Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Trolle - hit wśród najmłodszych

Trolle to kolorowe, roześmiane stworki, których hobby jest przytulanie i układanie barwnych włosów. W chwilach zagrożenia cenią przyjaźń i bezinteresowną pomoc. To chyba dlatego podbiły serca dzieci, które chętnie sięgają po książeczki i zeszyty ćwiczeń nawiązujące do świata trolli.

Zobacz film: "Trolle (2016)"

spis treści

1. Za co kochamy trolle?

Tradycyjnie trolle to stworzenia znane z wielu podań mitologii nordyckiej. Według Skandynawów miały nie wyróżniać się szczególną inteligencją i siać postrach wśród lokalnej ludności. Ten niepochlebny wizerunek burzy jednak animacja "Trolle" wytwórni DreamWorks.

W świecie Trolli nie ma miejsca na strach, złośliwość i nudę! Tu rządzi dobra zabawa i uśmiech, skutecznie promowane przez beztroską Poppy. I choć ponury Mruk zapowiada wielkie niebezpieczeństwo, a to faktycznie nadchodzi, ostatecznie triumfują radość i ukochane przez Trolle przytulanie.

Trolle można kochać z wielu powodów. Najmłodsi docenią ich kolorowy świat, pełen magii, przyjaźni i uśmiechu. Ścieżka dźwiękowa zapewni dużo zabawy, a komiczne sytuacje sprawią, że dzieciaki będą śmiać się do rozpuku. Podczas seansu świetnie bawić się będą również dorośli.

Filmowe trolle to istotki rozumne i bystre, ich cięty humor rozbroi nawet najbardziej poważnego dorosłego. Twórcy filmu "Trolle" zrobili wszystko, żeby pozyskać ogromną rzeszę fanów w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że wokół animacji powstał cały trollowy świat.

2. Książki o trollach, które pokocha każdy maluch

Na rynku wydawniczym ukazało się wiele książek, które kontynuują lub rozszerzają historię znanych z animacji trolli. Często dedykowane są odpowiedniej grupie wiekowej. Najmłodszym oferowane są opowiastki ilustrowane, starsze dzieci przeczytają powieści o trollach, okraszone barwnymi obrazkami.

Do Trollowic, krainy trolli, najmłodszych zabiorą też łamigłówki dołączone do opowiadań. To dzięki ich rozwiązaniu uda się doprowadzić historię do szczęśliwego końca. Wszystko w rękach (i wyobraźni) malucha!

3. Trolle dla kreatywnych – kolorowanki i wycinanki

Dzieci uwielbiają kolorowanki, wycinanki i wyklejanki. To świetna forma, aby rozwijać ich wyobraźnię, logiczne myślenie i umiejętności manualne. Nauka poprzez zabawę będzie jeszcze przyjemniejsza, gdy na kartach zeszytu ćwiczeń pojawią się ulubieni bohaterowie. I tu z pomocą biegną kolorowe i roześmiane trolle, które nie pozwolą małym bystrzakom zapomnieć, do czego służą szare komórki! Wiele zadań, dla maluchów i większych dzieci, znaleźć można w oficjalnych ilustrowanych książkach.

Dzieci uwielbiają ciekawe kolorowanki z ulubionymi bohaterami bajek
Dzieci uwielbiają ciekawe kolorowanki z ulubionymi bohaterami bajek (istockphoto.com/Liderina)

Najmłodszych trolle zachęcą do kolorowania wodą. Popularna w ostatnim czasie technika pozwala na łatwe uczenie maluchów precyzji ruchu, zanim sięgną po tradycyjne farby, które mogą stać się przyczyną niemałego bałaganu. Wystarczy zamoczyć pędzelek i pociągnąć zakropkowane powierzchnie, a na kartce pojawi się kolorowy świat trolli. Najmłodsze dzieci doskonale będą bawić się także, wyklejając obrazki naklejkami dołączonymi do zeszytów.

Starsze dzieci w towarzystwie trolli czeka wiele wyzwań: od prostych quizów po skomplikowane labirynty. W książeczkach z zadaniami nie zabraknie także krzyżówek, wykreślanek, rebusów i kolorowanek. Szalona zabawa z barwnymi trollami i trening umiejętności logicznych gwarantowane!

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.