Trwa ładowanie...

Ten chłopiec przypomina kamień. Historia 11-letniego Ramesha Darji

Avatar placeholder
10.06.2016 12:01
Ramesh Darji
Ramesh Darji (youtube.com)

11-letni chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę skóry i przeobraża się w kamień. Dolegliwość uniemożliwia mówienie i poruszanie się.

Kiedy Nar Kumari trzymała swojego syna pierwszy raz po porodzie, nie mogła zachwycić się jego wyglądem. Ramesh wyglądał jak każdy inny chłopiec i na początku nic złego się z nim nie działo. Dopiero 15 dni później, skóra dziecka zaczęła zmieniać się. Pojawiły się na niej grube, czarne strupy, które po drapaniu sprawiały niesamowity ból.

Niestety, postępująca choroba skórna uniemożliwia Rameshowi mówienie i swobodne poruszanie się. Chłopiec z czasem stracił też przyjaciół, którzy zaczęli bać się dziecka ze względu na jego przerażający wygląd.

- Nie mieliśmy pojęcia co z tym robić, a co najgorsze nikt nie był w stanie nam pomóc - mówi matka chłopca.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"
Chopiec cierpiący na rzadką chorobę skórną / youtube.com
Chopiec cierpiący na rzadką chorobę skórną / youtube.com

Rodzice Ramesha nie mają już nadziei,  że kiedykolwiek ich syn wyzdrowieje. Bezradni opiekunowie mogli tylko patrzeć jak ich synek zamienia się w „kamień” i przestaje chodzić w wieku 5 lat.

Tamtejsi lekarze, którzy odwiedzają małego Ramesha są przerażeni grzybicą skóry i nie są w stanie mu pomóc. Rodziców z kolei nie stać na specjalistyczne leczenie za granicą.

- On jest tylko w stanie poinformować nas, kiedy jest głodny lub kiedy chce skorzystać z toalety. Zazwyczaj siedzi i płacze z bólu. Nie możemy mu pomóc. To jest dla nas okropne. Każde małe dziecko, kiedy tylko zobaczy syna, ucieka z płaczem - tłumaczą rodzice Ramesha.

Na szczęście, los uśmiechnął się do chorego chłopca. Brytyjska piosenkarka - Jess Stone postanowiła wspomóc go finansowo.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze