Trwa ładowanie...

Szokujące treści w podręcznikach do nauki religii. Rodzice oburzeni

W podręczniku "W obliczu Bożej prawdy" zawarto kontrowersyjne treści
W podręczniku "W obliczu Bożej prawdy" zawarto kontrowersyjne treści (Facebook)

Małżeństwa mieszane (zawierane pomiędzy osobami z różnych kręgów kulturowych) nie są udane i kończą się rozpadem związku. Taka teza znalazła się w podręczniku do nauki religii dla uczniów klasy I liceum i technikum. Rodzice dzieci, do których trafiła książka pt. “W blasku Bożej prawdy” wydana przez Jedność, nie kryją oburzenia.

1. Kontrowersyjne treści

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak matka jednego z uczniów postanowiła przejrzeć podręcznik syna.

W treści tej książki możemy przeczytać, że “małżeństwa mieszane często zawodzą (z Arabami rozpadają się prawie wszystkie, z Murzynami ok. 75 proc.) o wiele szybciej niż te z jednego kręgu kulturowego”. Dane te nie są poparte badaniami, stanowią przejaw rasizmu.

Twierdzenia w podręczniku do religii zbulwersowały rodziców
Twierdzenia w podręczniku do religii zbulwersowały rodziców (Facebook)
Zobacz film: "Komentarz Dnia: Piekarska o religii w szkole"

Zdaniem jednego z internautów to zdanie równie dobrze mogłoby pochodzić z podręcznika agitatora ONR lub stanowić fragment wypowiedzi “internetowego oszołoma”.

Zmiany w roku szkolnym 2017/2018. O tym powinieneś wiedzieć, zanim dziecko wróci do szkoły
Zmiany w roku szkolnym 2017/2018. O tym powinieneś wiedzieć, zanim dziecko wróci do szkoły [5 zdjęć]

Pierwszy dzwonek tuż tuż. Rok szkolny 2017/2018 rozpocznie 4 września, a wraz z nim w życie wejdzie

zobacz galerię

2. “Poczęcie dziecka ma miejsce pod sercem”

Okazuje się, że nie po raz pierwszy autorzy podręczników do nauki tego przedmiotu prezentują zaskakujące twierdzenia. W innych książkach znajdziemy informacje o tym, że antykoncepcja zmienia macicę kobiety w śmietnik, a stosowanie prezerwatyw prowadzi do rozwoju wielu chorób (m.in. zapalenia prącia) i jest nieskuteczne.

Co więcej, z książki do nauki religii możemy dowiedzieć się, że masturbacja jest zjawiskiem gorszym od bomby atomowej. Z kolei “poczęcie dziecka ma miejsce pod sercem”.

Zobacz także:

3. Bunt rodziców

Informacje te są przekazywane i wpajane młodym ludziom od lat, ponieważ Kościół jeszcze nie przygotował nowej podstawy programowej dla szkół. Możliwe, że wraz ze zmianami w szkolnictwie rola religii wzrośnie.

Rodzice uczniów, którzy mają uczyć się religii na bazie tego podręcznika, zdecydowali się zgłosić sprawę do odpowiednich organów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze