Trwa ładowanie...

Szokujące treści w podręcznikach do nauki religii. Rodzice oburzeni

Małżeństwa mieszane (zawierane pomiędzy osobami z różnych kręgów kulturowych) nie są udane i kończą się rozpadem związku. Taka teza znalazła się w podręczniku do nauki religii dla uczniów klasy I liceum i technikum. Rodzice dzieci, do których trafiła książka pt. “W blasku Bożej prawdy” wydana przez Jedność, nie kryją oburzenia.

Zobacz film: "Komentarz Dnia: Piekarska o religii w szkole"

1. Kontrowersyjne treści

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak matka jednego z uczniów postanowiła przejrzeć podręcznik syna.

W treści tej książki możemy przeczytać, że “małżeństwa mieszane często zawodzą (z Arabami rozpadają się prawie wszystkie, z Murzynami ok. 75 proc.) o wiele szybciej niż te z jednego kręgu kulturowego”. Dane te nie są poparte badaniami, stanowią przejaw rasizmu.

Twierdzenia w podręczniku do religii zbulwersowały rodziców
Twierdzenia w podręczniku do religii zbulwersowały rodziców (Facebook)

Zdaniem jednego z internautów to zdanie równie dobrze mogłoby pochodzić z podręcznika agitatora ONR lub stanowić fragment wypowiedzi “internetowego oszołoma”.

Zmiany w roku szkolnym 2017/2018. O tym powinieneś wiedzieć, zanim dziecko wróci do szkoły
Zmiany w roku szkolnym 2017/2018. O tym powinieneś wiedzieć, zanim dziecko wróci do szkoły [5 zdjęć]

Pierwszy dzwonek tuż tuż. Rok szkolny 2017/2018 rozpocznie 4 września, a wraz z nim w życie wejdzie to,...

zobacz galerię

2. “Poczęcie dziecka ma miejsce pod sercem”

Okazuje się, że nie po raz pierwszy autorzy podręczników do nauki tego przedmiotu prezentują zaskakujące twierdzenia. W innych książkach znajdziemy informacje o tym, że antykoncepcja zmienia macicę kobiety w śmietnik, a stosowanie prezerwatyw prowadzi do rozwoju wielu chorób (m.in. zapalenia prącia) i jest nieskuteczne.

Co więcej, z książki do nauki religii możemy dowiedzieć się, że masturbacja jest zjawiskiem gorszym od bomby atomowej. Z kolei “poczęcie dziecka ma miejsce pod sercem”.

Zobacz także:

3. Bunt rodziców

Informacje te są przekazywane i wpajane młodym ludziom od lat, ponieważ Kościół jeszcze nie przygotował nowej podstawy programowej dla szkół. Możliwe, że wraz ze zmianami w szkolnictwie rola religii wzrośnie.

Rodzice uczniów, którzy mają uczyć się religii na bazie tego podręcznika, zdecydowali się zgłosić sprawę do odpowiednich organów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.