Trwa ładowanie...

Sylwester dla dzieci w domu - pomysły i inspiracje

Sylwester dla dzieci to niezwykle ekscytujący dzień. Rodzice pozwalają swoim pociechom nie kłaść się spać przed północą, co już samo w sobie jest wielkim wydarzeniem. Jak zorganizować imprezę dla najmłodszych, by mogli z pompą pożegnać stary rok i z uśmiechem wejść w kolejny? Oto kilka podpowiedzi.

Zobacz film: "Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole dla dziecka?"
spis treści

1. Sylwester dla dzieci. Gdzie się bawić?

Wielu rodziców chciałoby bawić się w sylwestrową noc. Niestety, bale i klubowe imrezy nie są miejscem, w którym dzieci są mile widziane. A nie każdy ma możliwość zorganizowania całonocnej opieki dla swoich pociech.

Dobra wiadomość jest taka, że dzieci rosną i z czasem powrócimy do hucznych zabaw w Sylwestra. Do tego czasu jednak, by uniknąć nudy, warto zorganizować domówkę z udziałem najmłodszych.

To wcale nie oznacza, że nie będzie wesoło, wręcz przeciwnie - dzieci potrafią wnieść w takie imprezy mnóstwo pozytywnej energii.

Przeczytaj również:

2. Jak zorganizować Sylweser dla dzieci?

Sylwestrowa noc to czas zabawy i dzieci, i dorosłych. Istotne jest przygotowanie mieszkania. Zainwestujmy w balony i serpentyny. Możemy też pokusić się o zorganizowanie widowiskowego oświetlenia.

Bardzo ważne jest też sylwestrowe menu. To szczególny wieczór, więc jeśli mamy taką możliwość, warto zaserwować najmłodszym pizzę (domowa sprawdzi się rewelacyjnie!), chrupki, popcorn i paluszki. Dobrym pomysłem będzie zaserwowanie o północy dziecięcego szamana.

Istotne jest też zorganizowanie dzieciom czasu, by na nudę nie było miejsca. Sprawdzą się różnego typu zabawy taneczne. Warto też zagrać w gry planszowe lub kalambury. Ciekawym pomysłem jest też wieczór filmowy.

Sylwester to dobry czas na spędzenie czasu razem. Możemy pobyć całą rodziną i dobrze się bawić, odkładając na bok troski dnia codziennego.

3. Sylwester dla dzieci i rodziców. Jak dobrze się bawić?

Jeśli planujemy spędzić sylwestrową noc w większym gronie, np. z przyjaciółmi, warto przygotować najmłodszym jakąś rozrywkę. Nie musimy łączyć obu imprez. Zdecydowanie lepiej, by dzieci miały nieco inną przestrzeń do zabawy niż ich rodzice. Możemy przeznaczyć do ich szaleństw osobny pokój, gdzie nie tylko będą mogli się bawić, ale też coś zjeść.

Najmłodsi czekają też na pokaz fajerwerków. O ile podejdziemy do tego z głową i zadbamy o bezpieczństwo, sprawimy dzieciom wielką radość. Możemy ubrać się ciepło i wszyscy razem podziwiać na zewnątrz świetlisty pokaz na niebie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.