Trwa ładowanie...

Święta to czas na rodzinne zabawy. Zobacz nasze propozycje

Avatar placeholder
11.12.2020 15:36
Święta to czas na rodzinne zabawy. Zobacz nasze propozycje
Święta to czas na rodzinne zabawy. Zobacz nasze propozycje

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu – bez stresu, codziennego pośpiechu i licznych dodatkowych obowiązków. To właśnie takie chwile zapamiętujemy na długo i chcemy do nich wracać. Jakie wspólne zabawy warto zaproponować dziecku, nim samo zada nam pytanie: „To co dzisiaj robimy”?.

Partnerem treści jest Rossmann.

Ozdoba choinkowa DIY

W tym roku na dzieci czekają materiały z Czyściochami, które umilą im oczekiwanie na święta i upragnione prezenty. Wspólnie stwórzcie ozdoby z bohaterami Czyściochowa, które zawieszone na choince nadadzą jej bajkowy klimat.

Stwórzcie razem z dziećmi wyjątkowe dekoracje! Pobierz

Kolorowanki dla najmłodszych

Kiedy macie ochotę na chwilę oddechu po aktywnych zabawach lub czujecie, że przy intensywnych przygotowaniach do Świąt potrzebujecie chwili, kiedy dzieci będą pochłonięte swoimi zajęciami - wystarczą niezastąpione kredki i farby, dzięki którym maluchy będą mogły samodzielnie spędzić czas przy świątecznych kolorowankach z Czyściochami.

Czy pamiętacie, jakie kolory mają Czyściochy? Pobierz

Etykiety na świąteczne upominki

Dobrze wiemy, co dzieci cieszy najbardziej… Gwiazdkowe prezenty! To właśnie one budzą w maluchach najwięcej emocji! Warto zadbać o atrakcyjny wygląd upominków oraz ich świąteczne wykończenie. Możecie mieć pewność, że podarunki ozdobione czyściochowymi etykietami z ulubionym bohaterem trafią w odpowiednie ręce i spodobają się nie tylko tym najmłodszym.

Które Czyściochy ozdobią wasze prezenty? Pobierz

Pochwalcie się waszymi wspólnymi dziełami w komentarzach pod postem na grupie Rodzice, Rossnę na Facebooku.

Kreatywne zabawy z dzieckiem

W filmie z psycholożką Olą Iwacz znajdziecie przykłady prostych, ale bardzo rozwijających zabaw z dzieckiem, które są przede wszystkim wspaniałą rozrywką integrującą całą rodzinę. Warto zaczerpnąć kilka pomysłów na aktywne spędzenie czasu z bliskimi.

Zobacz film: "Zabawy budujące więź dziecka z rodzicem"

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu, z którego dowiesz się, czego warto nauczyć dziecko, nim ruszy do przedszkola:

Wspólnie spędzone chwile z rodziną są bardzo ważne i odgrywają dużą rolę w rozwoju dzieci. Warto więc wykorzystać do tego także okres corocznych przygotowań do Świąt - pieczenia i zdobienia razem pierników lub innych wypieków, a także ubierania choinki. Dzieci chętnie będą brały udział w tego typu aktywnościach, a świąteczna atmosfera udzieli się tym samym wszystkim domownikom. Po więcej ciekawych treści wideo oraz inspiracji zapraszamy na kanał Rossnę! na YouTube. Zajrzyjcie tam, by zobaczyć filmy z poradami ekspertów, podcasty, a także mnóstwo animowanych przygód Czyściochów dla dzieci.

Dołącz do Rossnę! w aplikacji Rossmann PL i zyskaj dostęp do wiedzy od ekspertów oraz promocji na produkty dla dziecka i kobiet w ciąży. Tutaj znajdziesz więcej informacji o programie.

Partnerem treści jest Rossmann.

Polecane dla Ciebie