Trwa ładowanie...

Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków

 Magdalena Bury
22.08.2016 14:59
 Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków
Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków (Facebook)

To małżeństwo przeżyło niewyobrażalny dramat. Kilka lat temu w wypadku samochodowym troje ich dzieci zginęło. Pół roku po tym zdarzeniu, kobieta ponownie zaszła w ciążę. Teraz jest mamą ośmioletnich trojaczków. Ich narodziny uważa za prawdziwy cud.

1. Tragiczny wypadek

W maju 2007 roku na trasie niedaleko Kalifornii doszło do tragicznego zdarzenia. TIR uderzył w tył jadącego przed nim auta. Kierowca ciężarówki jechał zdecydowanie za szybko.

W samochodzie podróżowało troje dzieci. Autem osobowym kierowała ich 30-letnia matka, u której stwierdzono po wypadku poważne obrażenia. Poszkodowana została także 60-letnia babcia dzieci.

Facebook
Facebook
Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"

Trójka dzieci zginęła po przewiezieniu do szpitali. 5-letni Kyle, 4-letnia Emma oraz 2-letnia Katie nie mieli szans na przeżycie.

 

Rodzice dzieci, Chris i Lori, pomimo wielkiego bólu i cierpienia, już wtedy wiedzieli, że będą starali się o kolejne potomstwo. __

- Obecnie jesteśmy rodzicami bez dzieci. A to właśnie one najbardziej nas uszczęśliwiają. Od razu wiedzieliśmy, że jeżeli nadal żyjemy, chcemy mieć ich więcej – mówiła Lori Coble po wypadku. W tym samym wywiadzie Chris dodał, że wierzy, że ich dzieci są teraz w lepszym miejscu, z którego nad nimi czuwają.

2. Narodziny trojaczków

Do zapłodnienia doszło metodą in-vitro pół roku po wypadku. Z 10 jajeczek aż trzy stały się żywymi zarodkami. Istniało tylko 10 proc. szans na to, że zabieg skończy się ciążą trojaczą. Lekarze chcieli wszczepić tylko dwa z nich, jednak małżeństwo Coble nie zgodziło się na usunięcie trzeciego zarodka.

 

Para co tydzień spotykała się z psychologiem, który pomógł im poradzić sobie ze sprzecznymi emocjami – żałobą po stracie dzieci i szczęściem związanym z narodzinami kolejnego potomstwa.

Facebook
Facebook

Trojaczki urodziły się zdrowe. I chociaż ich pojawienie się na świecie nie zastąpi obecności starszego rodzeństwa, na pewno pomogło rodzinie otrząsnąć się po dramatycznych wydarzeniach.

- Myślę, że to cud. Kyle, Emma i Katie miały z tym coś wspólnego. To wszystko dzięki nim – dodaje Lori.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.