Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków

To małżeństwo przeżyło niewyobrażalny dramat. Kilka lat temu w wypadku samochodowym troje ich dzieci zginęło. Pół roku po tym zdarzeniu, kobieta ponownie zaszła w ciążę. Teraz jest mamą ośmioletnich trojaczków. Ich narodziny uważa za prawdziwy cud.

Tragiczny wypadek

W maju 2007 roku na trasie niedaleko Kalifornii doszło do tragicznego zdarzenia. TIR uderzył w tył jadącego przed nim auta. Kierowca ciężarówki jechał zdecydowanie za szybko.

Polecane wideo:

W samochodzie podróżowało troje dzieci. Autem osobowym kierowała ich 30-letnia matka, u której stwierdzono po wypadku poważne obrażenia. Poszkodowana została także 60-letnia babcia dzieci.

Trójka dzieci zginęła po przewiezieniu do szpitali. 5-letni Kyle, 4-letnia Emma oraz 2-letnia Katie nie mieli szans na przeżycie.

 

Rodzice dzieci, Chris i Lori, pomimo wielkiego bólu i cierpienia, już wtedy wiedzieli, że będą starali się o kolejne potomstwo. __

- Obecnie jesteśmy rodzicami bez dzieci. A to właśnie one najbardziej nas uszczęśliwiają. Od razu wiedzieliśmy, że jeżeli nadal żyjemy, chcemy mieć ich więcej – mówiła Lori Coble po wypadku. W tym samym wywiadzie Chris dodał, że wierzy, że ich dzieci są teraz w lepszym miejscu, z którego nad nimi czuwają.

Narodziny trojaczków

Do zapłodnienia doszło metodą in-vitro pół roku po wypadku. Z 10 jajeczek aż trzy stały się żywymi zarodkami. Istniało tylko 10 proc. szans na to, że zabieg skończy się ciążą trojaczą. Lekarze chcieli wszczepić tylko dwa z nich, jednak małżeństwo Coble nie zgodziło się na usunięcie trzeciego zarodka.

 

Para co tydzień spotykała się z psychologiem, który pomógł im poradzić sobie ze sprzecznymi emocjami – żałobą po stracie dzieci i szczęściem związanym z narodzinami kolejnego potomstwa.

Trojaczki urodziły się zdrowe. I chociaż ich pojawienie się na świecie nie zastąpi obecności starszego rodzeństwa, na pewno pomogło rodzinie otrząsnąć się po dramatycznych wydarzeniach.

- Myślę, że to cud. Kyle, Emma i Katie miały z tym coś wspólnego. To wszystko dzięki nim – dodaje Lori.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

Mają 14 córek, nie przestają starać się o syna

syn. Augustina twierdzi, że lubi być w ciąży, nie miewa poważnych problemów, ani nie jest to dla niej stresujące. Jest także pewna, że będzie jej dane (...) i Braelee, lekarz żartował, że bardziej prawdopodobne jest wygrać na loterii,...

Ciąża wielopłodowa

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Bliźniaczki urodziły dzieci tego samego dnia

Rodgers, zaszły w ciążę niemalże w tym samym czasie, choć jak twierdzą - nie planowały tego. Swojej rodzinie radosną wiadomość obwieściły podczas (...) siostry specjalnie starały się zajść w ciążę w tym samym czasie....

Ciąża wielopłodowa

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo (...) często, ta jest naprawdę wyjątkowa. Próby zapłodnienia pozaustrojowego para...

Ciąża wielopłodowa

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Nawet lekarze byli zaskoczeni wagą bliźniąt

Alanna i Paul z Edynburga mają powody do dumy - nie dość, że zostali rodzicami dwóch zdrowych synków, to jeszcze Troy i Kaius zostali okrzyknięci największymi bliźniakami w historii Szkocji. Ile ważyły nowo narodzone dzieci? Rekordowe bliźniaki Szczęśliwi...

Ciąża wielopłodowa

Syjamskie bliźnięta

Syjamskie bliźnięta

nie są w stanie przeżyć nawet okresu ciąży lub umierają w czasie oczekiwania na operację. Wiele dylematów moralnych wzbudza także sytuacja, gdy nierozdzielenie grozi śmiercią, a szanse obu bliźniąt są identyczne.

Ciąża wielopłodowa

Najstarsze siedmioraczki na świecie skończyły 18 lat

Najstarsze siedmioraczki na świecie skończyły 18 lat

w kolejną ciążę. Okazało się, że zostanie mamą siedmioraczków. Bobbi urodziła w 31 tygodniu ciąży. Dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie (...) są dla siebie przyjaciółmi. Niezwykle rzadkie przypadki Chociaż...