Straciła trójkę dzieci w wypadku. Teraz jest matką trojaczków

To małżeństwo przeżyło niewyobrażalny dramat. Kilka lat temu w wypadku samochodowym troje ich dzieci zginęło. Pół roku po tym zdarzeniu, kobieta ponownie zaszła w ciążę. Teraz jest mamą ośmioletnich trojaczków. Ich narodziny uważa za prawdziwy cud.

Tragiczny wypadek

W maju 2007 roku na trasie niedaleko Kalifornii doszło do tragicznego zdarzenia. TIR uderzył w tył jadącego przed nim auta. Kierowca ciężarówki jechał zdecydowanie za szybko.

Polecane wideo:

W samochodzie podróżowało troje dzieci. Autem osobowym kierowała ich 30-letnia matka, u której stwierdzono po wypadku poważne obrażenia. Poszkodowana została także 60-letnia babcia dzieci.

Trójka dzieci zginęła po przewiezieniu do szpitali. 5-letni Kyle, 4-letnia Emma oraz 2-letnia Katie nie mieli szans na przeżycie.

 

Rodzice dzieci, Chris i Lori, pomimo wielkiego bólu i cierpienia, już wtedy wiedzieli, że będą starali się o kolejne potomstwo. __

- Obecnie jesteśmy rodzicami bez dzieci. A to właśnie one najbardziej nas uszczęśliwiają. Od razu wiedzieliśmy, że jeżeli nadal żyjemy, chcemy mieć ich więcej – mówiła Lori Coble po wypadku. W tym samym wywiadzie Chris dodał, że wierzy, że ich dzieci są teraz w lepszym miejscu, z którego nad nimi czuwają.

Narodziny trojaczków

Do zapłodnienia doszło metodą in-vitro pół roku po wypadku. Z 10 jajeczek aż trzy stały się żywymi zarodkami. Istniało tylko 10 proc. szans na to, że zabieg skończy się ciążą trojaczą. Lekarze chcieli wszczepić tylko dwa z nich, jednak małżeństwo Coble nie zgodziło się na usunięcie trzeciego zarodka.

 

Para co tydzień spotykała się z psychologiem, który pomógł im poradzić sobie ze sprzecznymi emocjami – żałobą po stracie dzieci i szczęściem związanym z narodzinami kolejnego potomstwa.

Trojaczki urodziły się zdrowe. I chociaż ich pojawienie się na świecie nie zastąpi obecności starszego rodzeństwa, na pewno pomogło rodzinie otrząsnąć się po dramatycznych wydarzeniach.

- Myślę, że to cud. Kyle, Emma i Katie miały z tym coś wspólnego. To wszystko dzięki nim – dodaje Lori.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ciaza

Jadziagabi • ostatni post 2 tygodnie temu

1
Artykuły Ciąża wielopłodowa
Ciąża wielopłodowa

Trojaczki

Trojaczki

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują się, że trudno będzie sobie poradzić.

Ciąża wielopłodowa

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

Chciała mieć syna - jest w ciąży z pięcioraczkami

zaszła w ciążę naturalnie, a w gabinecie lekarskim usłyszała, że będzie mamą bliźniąt. Pięcioraczki zamiast bliźniąt Pierwotna diagnoza (...) syna - z badań wynika, że na świecie pojawi się jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Jedna...

Ciąża wielopłodowa

Poznaj niesamowite bliźnięta

Poznaj niesamowite bliźnięta

Nietypowe pary bliźniąt Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe, jednak nie każde... nietypowe. Przedstawiamy szczególne pary bliźniąt, o których usłyszał cały świat. Są naprawdę wyjątkowe! Bliźniaki...

Ciąża wielopłodowa

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza

Ciąża trojacza to zarówno wielka radość, jak i duże obciążenie. Kiedy w badaniu USG okazuje się, że dzieci będzie trójka, niektóre mamy stresują (...) się, że trudno będzie sobie poradzić. Ciąża trojacza wymaga profesjonalnego...