Trwa ładowanie...

Storczyki w pokoju dziecka? Mogą być szkodliwe i wywoływać reakcje alergiczne

Avatar placeholder
29.07.2021 09:18
Storczyki nie powinny stać w sypialni
Storczyki nie powinny stać w sypialni (archiwum własne)

Storczyki to piękne kwiaty, które goszczą w wielu polskich domach. Doceniamy je za to, że są łatwe w utrzymaniu i cieszą oko nie tylko domowników, ale też gości. Uważaj, gdzie je stawiasz. Okazuje się, że storczyki nie powinny stać w pokoju dziecka, a alergicy powinni unikać z nimi kontaktu.

spis treści

1. Storczyk w sypialni – czy to dobre miejsce?

Dzięki roślinom doniczkowym powietrze w domu ma lepszą jakość. Zazwyczaj nie myślimy o tym, że piękna roślina może zaszkodzić któremukolwiek z domowników. W mieszkaniach często hodujemy storczyki – są piękne i bardzo popularne.

Okazuje się jednak, że mogą być niebezpieczne dla małych alergików. Nie chodzi o sam kwiat, a o jego podłoże. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z tym kwiatem, wie, że lubią one luźne podłoże. Świetnie nadaje się do tego kora.

Zobacz film: "Co powinniśmy zrobić, żeby storczyki kwitły cały rok?"

Niestety, wilgoć sprawia, że jest to idealne środowisko do rozwijania się pleśni, grzybów i drobnoustrojów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Storczyki lubią luźne podłoże
Storczyki lubią luźne podłoże

Podczas pielęgnacjii podlewania ruszamy korę. Właśnie wtedy mikroorganizmy mogą dostać się do układu oddechowego i wywołać reakcję alergiczną.

Jeśli masz w domu małego alergika, lepiej zrezygnować ze storczyków. Pleśń lub grzyby mogą wywoływać ciągły katar, uporczywy kaszel lub ból głowy.

Kiedy cierpimy na alergie, lepiej ograniczyć ilość storczyków w domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze