Trwa ładowanie...

Sprawdź swoją inteligencję. Która postać z obrazka udaje chorobę?

Avatar placeholder
22.06.2024 14:54
Sprawdź swoją inteligencję. Która postać z obrazka udaje chorobę?
Sprawdź swoją inteligencję. Która postać z obrazka udaje chorobę? (TikTok )

Czas zrobić sobie chwilę przerwy od obowiązków, by nieco pogimnastykować umysł. Wystarczy poświęcić chwilę na obrazek, a następnie odpowiedzieć na pytanie. Nie będzie jednak łatwo.

spis treści

1. Kto jedynie udaje?

Jeśli uważasz się za osobę wyjątkowo spostrzegawczą i inteligentną, to świetna okazja, by to potwierdzić. Liczy się umiejętność dedukcji, dostrzegania pozornie nieistotnych detali i wyciągania wniosków.

By przetestować swoje zdolności, wystarczy przyjrzeć się obrazkowi, a następnie wskazać osobę, która twoim zdaniem symuluje chorobę. Brzmi łatwo? To się jeszcze okaże, bo prawidłowa odpowiedź ukryta jest wśród szczegółów.

Zobacz film: "Znajdź słońce w jesiennej łamigłówce"

Ten szybki sprawdzian inteligencji pojawił się na TikToku @picpsy. Zadanie jest nieco utrudnione, ponieważ symulanta musimy wskazać w ciągu 30 sekund. A więc do dzieła i powodzenia.

Kto udaje?
Kto udaje? (TikTok)

Obrazek przedstawia Evę, która trzyma się za brzuch, co sugeruje, że męczą ją dolegliwości związane z układem trawiennym. Z kolei Anna porusza się o kulach ze względu na zagipsowaną nogę.

Na koniec został na Rick, którego ręka spoczywa na temblaku. Wszystkie postaci mają nietęgie miny, a z ich mimiki można wyczytać ból. Jedna z tych osób jednak udaje, pozostaje tylko wskazać oszusta.

2. Ćwiczenie dla mózgu

Warto rozwiązywać tego typu zagadki. To nie tylko świetna zabawa dla całej rodziny, ale także szybki trening umysłu, który sprawia, że nasz mózg się nie nudzi. W ten sposób możemy poprawić pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość.

Regularna aktywność umysłowa pozwala nam zachować młodość mózgu, poprawić wiele zdolności, a przede wszystkim utrzymać go w dobrej kondycji i obniżyć ryzyko degeneracji spowodowanej upływem czasu.

Rozwiązywanie zagadek na spostrzegawczość pomaga rozwijać umiejętność koncentracji i uwagi u dzieci, co jest kluczowe dla ich nauki i codziennego funkcjonowania. Takie aktywności stymulują mózg, wspierając rozwój zdolności analitycznych oraz logicznego myślenia. Dodatkowo, zagadki te uczą cierpliwości i wytrwałości, co przekłada się na lepsze radzenie sobie z wyzwaniami w szkole i życiu codziennym.

3. Czas na odpowiedź

Udało ci się znaleźć delikwenta, który udaje cierpienie? Jeśli nie zmieściłeś się w przedziale czasowym, daj sobie kolejną szansę. Przeanalizuj wszystkie szczegóły, by może wpadnie ci w oko detal, który przeoczył oszust.

Jeśli się poddajesz lub chcesz porównać swoją odpowiedź, chodzi o Ricka. W prawej kieszeni jego spodni znajduje się telefon. Gdyby rzeczywiście bolała go ręka, posługiwałby się urządzeniem lewą dłonią.

@picpsy Who is pretending to be sick? 💡🤔#riddle #puzzle #game #story #iq #quiz #logicgames #quiztime ♬ original sound - PicPsy

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze