Trwa ładowanie...

Spóźnione życzenia urodzinowe. Jak napisać?

 Agnieszka Gotówka
28.09.2022 16:04
Spóźnione życzenia urodzinowe. Jak napisać?
Spóźnione życzenia urodzinowe. Jak napisać? (https://stock.adobe.com/)

Spóźnione życzenia urodzinowe, ale szczere i z serca płynące! Doceni je więc każdy solenizant. Podpowiadamy, jak napisać życzenia urodzinowe, jeśli zapomnieliśmy złożyć je w terminie.

spis treści

1. Spóźnione życzenia urodzinowe

Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza się nam zapomnieć o dacie urodzin czy imienin naszych bliskich i przyjaciół. Spokojnie, zawsze jest czas, by to naprawić. Najgorsze co możemy zrobić w takiej sytuacji, to przemilczeć swoje niedopatrzenie i nie przyznać się do błędu.

Życzenia urodzinowe spóźnione czy nie, wymagają odpowiedniej oprawy. Możemy wypowiedzieć je lub zapisać własnymi słowami albo też wspomóc się gotowym wierszem. Ale zarówno w jednej, jak i w drugiej sytucji wypada przeprosić za to, że nie pamiętaliśmy o solenizancie w terminie.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"
Nietypowe życzenia od rodziców. 18-latka na długo zapamięta swoje urodziny
Nietypowe życzenia od rodziców. 18-latka na długo zapamięta swoje urodziny

Na kilku przydrożnych tablicach w Lublinie przechodnie zauważyli nietypowe ''reklamy''. Dotyczyły one

przeczytaj artykuł

2. Jak napisać spóźnione życzenia urodzinowe?

Życzenia urodzinowe najczęściej zapisujemy na kartkach okolicznościowych. Coraz częściej też umieszczamy je na grafikach wykonanych w programach komputerowych, wysyłamy mejlem lub za pomocą komunikatorów. Warto jednak zadzwonić do solenizanta, zwłaszcza jeśli chcemy złożyć spóźnione życzenia imieninowe lub urodzinowe. W bezpośredniej rozmowie łatwiej nam będzie przeprosić za zwłokę.

Postawmy na szczerość. Nie szukajmy wymówek i nie próbujmy się usprawiedliwiać. Mogło się to zdarzyć każdemu. Pamiętajmy też, że odpowiednio zredagowane życzenia oraz drobny upominek mogą sprawić nawet większą radość niż te, które dotarły do solenizanta na czas.

Gratulacje i życzenia z okazji narodzin dziecka
Gratulacje i życzenia z okazji narodzin dziecka

Bycie rodzicem to jedna z najważniejszych ról w życiu. Rozumie to najbardziej ten, któremu właśnie urodziło

przeczytaj artykuł

3. Jak złożyć spóźnione życzenia urodzinowe?

Postawmy na mądre życzenia urodzinowe, które niosą ze sobą coś więcej niż tylko słowa. Możemy je zredagowac sami lub też skorzystać z gotowych przykładów. Oto kilka z nich:

  1. Bukiet najwspanialszych spóźnionych życzeń: uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności.

  2. Choć spóźnione, to jakże serdeczne, miej życie jak najbardziej bajeczne, miej uśmiech na twarzy i to co sobie tylko zamarzysz.

  3. Mam nadzieję, że usprawiedliwi mnie troszeczkę fakt, że wyglądasz na równie młodą co w dniu, w którym mieliśmy okazję się poznać. Nie jest wcale łatwo pamiętać o urodzinach osoby, która wygląda, jakby się w ogóle nie starzała. Moje nieco spóźnione, ale z serca płynące życzenia: zdrowia, radości i spełnienia marzeń.

  4. Więc to wczoraj był ten dzień, w którym smutki poszły w cień, a marzenia się spełniały i otuchy dodawały? Każdy składał Ci życzenia: szczęścia, zdrowia, powodzenia. Ja bym życzył Ci miłości i radości oraz życia bez przykrości. Żeby każdy dzień był taki, w którym słonko daje znaki o wierności i miłości. A że życzę Ci tego z opóźnieniem? Cóż, czasem jestem zapominalskim leniem.

4. Czy wypada złożyć spóźnione życzenia?

Zdecydowanie! Możemy to zrobić nawet w obecności dziecka, pokazując mu tym samym, że dorosłym również zdarza się popełnić błąd. Możecie też wspólnie przygotować upominek, np. laurkę.

Życzenia urodzinowe śmieszne, a może poważne i pełne skruchy? Brak wiadomości do solenizanta w dniu jego święta nie jest może powodem do dumy, ale nie obwiniajmy się za to zbyt mocno. Wielu z nas zdarza się pomylić dni lub zapomnieć o urodzinach lub imieninach.

A jeśli to o nas zapomniano w dniu naszego święta, postarajmy się być wyrozumiali. Nie chowajmy urazy i nie miejmy pretensji, bo liczy się fakt, że ostatecznie wygrała pamięć o nas. A że spóźniona? Mówi się trudno i idzie się przez życie dalej!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze