Trwa ładowanie...

Spacerówka do 500 zł – przegląd najciekawszych modeli

Spacerówka to jeden z wielu rodzajów wózków dla dzieci. Przeznaczone są dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Wybór wózków tego typu jest olbrzymi. Jest wiele form, kolorów, materiałów. Czy można wybrać dobrą spacerówkę do 500 zł?

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

spis treści

1. Spacerówka do 500 zł - rodzaje spacerówek

Przy wyborze wózka kierujemy się następującymi kryteriami. Wózek musi być wygodny dla dziecka, musi ładnie wyglądać oraz mieć zachowane proporcje ceny do jakości. Spacerówki są oferowane w kilku rodzajach. Oto one:

 • Wózek uniwersalny – przeznaczony jest dla dzieci w wieku od narodzin do 3 lat. Jego największą zaletą jest jego uniwersalność i to, że posłuży przez kilka lat. Wózki uniwersalne posiadają jedno podwozie na którym można umieścić gondolę, oraz łatwo przekształcić w spacerówkę z regulowanym oparciem.

 • Spacerówka – po prosty spacerówka. Bez dodatkowych funkcji. Wózek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 lat. Wózki spacerowe różnią się konstrukcją. Jeżeli będziemy jeździć po bezdrożach należy wybrać wózek na dużych kołach. Do poruszania się po mieście i konieczności częstego podnoszenia wózka należy wybrać ten, który jest lekki.

 • Spacerówka parasolka – to kolejna wersja popularnej spacerówki. Przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że można go łatwo złożyć. Nie zajmie dużo miejsca w samochodzie, czy pojazdach komunikacji zbiorowej. Nadaje się przeważnie do wykorzystania na krótkich dystansach.

 • Spacerówka sportowa (Terenowa) – jest solidnie wykonany. Ma duże koła, często nadmuchiwane. Dobrze amortyzuje i jest stabilna. Można ją pchać uprawiając jogging.

Warto przeczytać:

2. Spacerówka do 500 zł – jak wybrać?

Wybierając spacerówkę do 500 zł przed dokonaniem wyboru musimy poznać odpowiedź na kilka podstawowych pytań:

 • Czy jeżeli dziecko uśnie w wózku, rodzice będą je chcieli przenieść do domu razem z wózkiem? Jeżeli tak, należy szukać spacerówki na tyle lekkiej i poręcznej, że bez problemu będziemy w stanie ją przenieść.

 • Czy wózek spacerowy będzie przewożony w samochodzie? Jeżeli tak, to musi się składać. Najlepszym rozwiązaniem będzie spacerówka typu "parasolka".

 • Czy wózek będzie wykorzystywany w mieście, czy może w terenie? Do miast należy kupić wąski wózek z którym nie będzie potrzeby przeciskać się przez wąskie . W terenie sprawdzi się wózek z dużymi kołami, amortyzującymi nierówności.

 • Jaki wybrany wózek spacerowy do 500zł podoba się Tobie najbardziej? Pamiętać należy, że będziemy korzystać z niego codziennie po kilka godzin dziennie. Musi się nam podobać.

3. Spacerówka do 500 zł – jakie wady.

Spacerówki kosztują w przedziale od 140 zł do nawet 4000 zł. Jak widać rozbieżność jest ogromna. 500 zł to ułamek z ceny najdroższych spacerówek. Jakie wady będzie miała spacerówka za 500 zł? Nawet najlepsza spacerówka do 500 zł może być wykonana z gorszych jakościowo materiałów. Może być ciężka i nieporęczna.

Na pewno nie znajdziemy w niej takich gadżetów jak parasolka przeciw słoneczna, peleryna przeciwdeszczowa, etc. Kółka wózka mogą być plastikowe i rysować niektóre powierzchnie. Na innych będą się ślizgały. Spacerówka do 500 zł może mieć mniej systemów zabezpieczających dziecko i mniej punktów regulacji. Zwróćmy uwagę na serwis i gwarancję takiego wózka. Może być trudniej niż w droższych topowych modelach.

4. Spacerówka do 500 zł – ranking

Specjalistyczne serwisy internetowe zajmujące się doradztwem dla mam i rodziców organizują rankingi "popularności" wózków. Każdy z nich poddawany jest testom i na tej podstawie wystawiana jest ocena końcowa. Takim recenzjom poddawane są również wózki z – nazwijmy to – niższej półki. Nie znaczy to w cale, że są gorsze. Należy zapoznać się z ofertą producentów i opiniami użytkowników w Internecie. Poniżej przykłady kilku "hitów":

 • Wózek spacerowy Peps Safety – dostępny w wielu kolorach. Jest to tzw. parasolka. Za kwotę od 120 do 150 zł. Jednak opinie nie są zabyt pochle
 • Barton Moby-System
 • Alfa Caretero
 • Wózek spacerowy Emma Plus
 • Jeans Caretero
 • London Chicco – cena od 400 zł w górę

Jak widać powyżej jest z czego wybierać. A to tylko ułamek dostępnych na rynku spacerówek do 500 zł.

5. Spacerówka do 500 zł – gdzie kupić

Najciekawsze oferty znajdują się w popularnych sieciach z akcesoriami dla dzieci. Trafiając na promocję możemy kupić spacerówkę nawet z kilkusetzłotowym rabatem. Rynek i zasobność portfela weryfikuje jaki towar wybierzemy. Za nowoczesne rozwiązanie przyjdzie nam zapłacić więcej. Być może dobrym rozwiązaniem jest zakup wózka z używanego?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.