Trwa ładowanie...

Skandaliczne zachowanie podczas mszy. Zrobił to w ramach zakładu

Avatar placeholder
13.03.2023 18:56
Dariusz Matecki chce złożyć zawiadomienie do prokuratury. Nie spodobało mu się zachowanie na mszy
Dariusz Matecki chce złożyć zawiadomienie do prokuratury. Nie spodobało mu się zachowanie na mszy (TikTok)

Dariusz Matecki, radny Solidarnej Polski ze Szczecina, podzielił się w sieci nagraniem z niedzielnej mszy świętej, podczas której doszło do nagannego - zdaniem polityka - zachowania. Matecki chce złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

spis treści

1. Matecki złoży zawiadomienie do prokuratury

Podczas niedzielnej mszy świętej jeden z nastolatków nagrywał film w kościele. Filmowanie mszy odbyło się w ramach zakładu, chłopak założył się bowiem z kolegą, że wejdzie na nabożeństwo i puści z telefonu piosenkę. Zachowanie nie spodobało się jednej z wiernych - emerytka próbowała uciszać chłopaka.

Całe zajście opublikował w sieci szczeciński radny i działacz Solidarnej Polski Dariusz Matecki. Za pośrednictwem Twittera poinformował, że w najbliższym czasie zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury z art. 195 Kodeksu karnego.

- W tej sprawie będziemy jutro interweniować. Wysłałem film do prawników. Będą formułować zawiadomienie do prokuratury - Art. 195. kk - napisał Matecki na swoim koncie.

Wspomniany artykuł przewiduje karę do dwóch lat więzienia za złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji, pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

2. Nastolatek bezskutecznie uciszany

Na nagraniu widać nastolatka, który zakłada się z kolegą o to, że wejdzie do kościoła i odtworzy z telefonu piosenkę.

- Ej, nie masz psychy puścić Karalucha w kościele? - pytał nagrywający.

- Ja nie mam? - odpowiedział chłopak, który wszedł do kościoła.

Dalej uwiecznione zostało, jak chłopak wchodzi na nabożeństwo i włącza utwór. Zachowanie nie umknęło jednej z wiernych, która złapała nastolatka za rękę, chcąc go uciszyć. Na nic się to zdało, chłopak szybko odbiegł i kontynuował przechadzkę po świątyni.

Nagranie szybko zniknęło z TikToka, ale zostało zapisane przez internautów. Na tej podstawie Matecki będzie domagał się kary dla nastolatka.

Screen z nagrania
Screen z nagrania (TikTok)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze