Trwa ładowanie...

Rozbrajająca szczerość ucznia. Powód spóźnienia wbija w fotel

Avatar placeholder
06.06.2023 07:03
Rozbrajająca szczerość ucznia. Powód spóźnienia wbija w fotel
Rozbrajająca szczerość ucznia. Powód spóźnienia wbija w fotel (East News)

Szczerość u najmłodszych to rzecz całkowicie naturalna. Potrafi ona rozbawić, wzruszyć i zmusić do refleksji. Postrzeganie świata przez dzieci jest naprawdę proste i to w tej prostocie jest cały urok. Ten chłopczyk musiał wytłumaczyć, dlaczego spóźnił się do szkoły. Jego odpowiedź trafiła do sieci i rozśmieszyła internautów.

spis treści

1. Rozbrajająca szczerość

Dzieci są szczere i długo nie zastanawiają się nad odpowiedzią, jakiej mają udzielić. Ich autentyczność dla nas - dorosłych jest urocza i nierzadko wywołuje uśmiechy na twarzach. Czasem dosadne słowa najmłodszych potrafią zasmucić lub zadziwić, ale jedno jest pewne - dzieci nie mają nic złego na myśli.

Odpowiadają zgodnie z prawdą, choćby była najgorsza.

Zobacz film: "5-latka sparaliżowana po ukąszeniu kleszcza"

Dziecięca szczerość to dar i prostota w jednym. Maluchy nie mają złych intencji, nie próbują stwarzać pozorów, nie robią czegoś na siłę, nie wplątują się w gierki. Mówią wprost to, co leży im na sercu. Ich słowa są odbiciem uczuć i myśli.

2. Powód spóźnienia

Pewien uczeń został poproszony o wyjaśnienie przyczyny spóźnienia na lekcję. Na proste pytanie była prosta odpowiedź. Chłopiec napisał, dlaczego nie dotarł do szkoły na czas. Okazało się, że... wpadł do rowu, z którego nie mógł się wydostać.

Jego spóźnienie nie wynikało więc z lenistwa czy też zbyt długiego wylegiwania się w łóżku. Nie uciekł mu autobus, nie było korków, nie zaspał. Nieprzewidywalny incydent spowodował, że chłopiec nie mógł dostać się do szkoły, a gdy to nastąpiło, przyznał się, co tak naprawdę się wydarzyło. Nauczycielka z pewnością nie spodziewała się takiej odpowiedzi.

Zdjęcie szkolnego zeszytu obiegło internet, ponieważ ktoś wrzucił je na Twittera. Wypowiedź ucznia przyciągnęła uwagę użytkowników, którzy uśmiali się do łez z powodu spóźnienia chłopca do szkoły.

"Brzmi jak coś co rzeczywiście mogłoby się wydarzyć",

"Dosłownie kiedyś miałam podobną sytuację, też nie mogłam wyjść z rowu",

"Ciekawe czy odpowiedź jest prawdziwa, czy zmyślona" - komentują rozbawieni internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze