Trwa ładowanie...

Rogal do spania w ciąży. Dlaczego warto w niego zainwestować?

 Agnieszka Gotówka
03.01.2023 08:45
Rogal do spania w ciąży. Dlaczego warto w niego zainwestować?
Rogal do spania w ciąży. Dlaczego warto w niego zainwestować? (https://stock.adobe.com/)

Rogal do spania to tylko w teorii zwykła poduszka. W praktyce jest jednym z lepszych gażdżetów dla kobiet w ciąży. Przydaje się też w czasie połogu i opieki nad dzieckiem. Na czym polega jej fenomen?

spis treści

1. Rogal do spania w ciąży. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Wygląda niepozornie: ot, poduszka w ksztacie litery C. W praktyce jednak okazuje się być niezastąpiona w czasie ostatnich miesięcy ciąży, kiedy duży brzuch nie pozwala już przyjąć wygodnej pozycji. Ułatwia ułożenie się do snu i zapewnia wygodne wsparcie w czasie odpoczynku.

"Nie lubię być w ciąży" - młoda matka przełamuje tabu
"Nie lubię być w ciąży" - młoda matka przełamuje tabu

Nie każda kobieta w ciąży czuje się atrakcyjnie. To wyjątkowe sytuacje. Ciało się zmienia, a przyszłe

przeczytaj artykuł
Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Poduszka-rogal do spania to świetny prezent dla młodej mamy (sprawdzi się np. jako podarunek z okazji baby shower). Jest nie tylko przydatny, ale i uniwersalny, bo myli się ten, kto uważa, że tego rodzaju poduszka zostanie wyrzucona w kąt z chwilą rozwiązania ciąży. Tego rodzaju gażdżet ma bowiem zdecydowanie więcej zastosowań.

2. Rogal do spania: jak używać?

Będąc w ciąży, jeden koniec poduszki kładziemy pod głowę, a drugi między kolana. Środkowa część trafia pod brzuch. W takiej pozycji spanie na boku jest wygodne i bezpieczne. Może też służyć jako oparcie dla pleców lub wałek pod opuchnięte nogi.

Po narodzinach dziecka poduszka rogal do spania w ciąży zyskuje kolejne zastosowanie: idealnie sprawdza się w czasie karmienia piersią zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Wystarczy owinać się nią w talii, następnie ułożyć na niej noworodka. Poduszka zapewni odpowiednie podparcie ramion i pleców.

10 faktów o karmieniu piersią, o których warto wiedzieć
10 faktów o karmieniu piersią, o których warto wiedzieć

Karmienie piersią to najlepszy i najbardziej naturalny sposób żywienia niemowląt. Służy nie tylko zaspokajaniu

przeczytaj artykuł

Rogal do spania i karmienia może też pełnić funkcję sprzętu rehabilitacyjnego po porodzie, zwłaszcza po cesarskim cięciu, kiedy ciało jest jeszcze obolałe po operacji.

Kiedy mama nie będzie już potrzebować poduszki, ta w naturalny sposób przeobrazi się w rogal do spania dla dzieci. Jej kształ sprawia, że stanowi dobre zabezpieczenie przed wypadnięciem i niekontrolowanym uderzaniem w pręty lub ramę łóżeczka. Pamiętajmy jednak, by używać go tylko w czasie, kiedy jesteśmy w pobliżu.

Szerokie zastosowanie poduszki chwalą też mamy na internetowych forach:

  • "Produkt wart swojej ceny w 100%. Spanie jest teraz dużo wygodniejsze, a poduszka posłuży również przy dziecku. Jest to moja kolejna ciąża i zastanawiam się, jak mogłam przeżyć poprzednią bez tej poduszki".
  • "Poduszka jest z nami juz czwarty rok. Służyła mi w czasie pierwszej ciąży, później nie wyobrażałam sobie bez niej karmienia. Teraz jestem na końcówce drugiej ciąży i nadal intensywnie ją użytkuję".
  • "Mój mąż uwielbia na niej przysypiać. Sama też bardzo ją polubiłam".
  • "Poduszkę dostałam od koleżanki na baby shower. Na początku była sceptyczna, bo wydawało mi się, że niczego takiego nie potrzebuję. W 8. miesiącu ciążu jednak zrozumiałam, na czym polega jej fenomen".

3. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Rogal do spania w ciąży kosztuje ok. 100 zł. Kupimy go w niemal każdym sklepie z dziecięcymi akcesoriami (stacjonarnym i internetowym). Poduszka dostępna jest w wielu wzorach.

Ma wiele zastosowań, więc jeśli ma być intensywnie użytkowana przez kilka miesięcy, warto zwrócić uwagę na jej jakość. Idealnie, gdy poszewka uszyta jest z bawełny i daje się ją zdjąć do prania. Ważne jest też jej wypełnienie. Najczęściej jest nim poliester, niekiedy wypełniony antyalergicznymi, certyfikowanymi włóknami silikonowymi FILLBALL, lub atestowana kulka silikonowa.

Już nie tylko rogal do spania w podróży, ale też poduszka w kształcie litery C dla kobiet w ciąży i młodych mam to gadżet, który sprawdza się rewelacyjnie w wielu sytuacjach. Ułatwia wypoczynek i pozwala przynieść ulgę zmęczonemu ciału.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze