Ranking szkolnych fryzur

Dobra fryzura to ważny element wyglądu, nic więc dziwnego, że uczniowie przykładają dużą wagę do swoich włosów. Niejeden nastolatek zjada śniadanie w pośpiechu, by poświęcić więcej czasu na dopracowanie swojej fryzury – ten trend dotyczy zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Modne uczesanie poprawia samopoczucie ucznia, dodaje mu pewności siebie i zwiększa szanse na udane relacje z płcią przeciwną, dlatego fryzura młodego człowieka rzadko bywa dziełem przypadku.

Fryzura dla ucznia

O ile w kwestii ubioru stosunkowo łatwo jest wymienić obowiązujące trendy, modne uczesania to bardziej złożony temat. Inne fryzury cieszą się powodzeniem wśród uczniów młodszych klas, inne – wśród licealistów. Nawet gdy konkretne cięcie budzi entuzjazm u niemal wszystkich osób danej płci, nie każdy wygląda w nim korzystnie. Dopasowanie fryzury jest bowiem bardziej skomplikowane niż wciśnięcie się w modny strój. Aby włosy wyglądały optymalnie dobrze, fryzura musi pasować do typu włosów i kształtu twarzy. Cięcie powinno być idealne, a włosy powinny układać się naturalnie, bez pomocy lokówek, prostownic lub kosmetyków do stylizacji.

Polecane wideo:

Jakie fryzury są modne wśród uczniów?

  • Długie, zadbane włosy to niezmiennie dobry wybór dla dziewczyny. Uczennice młodszych klas zwykle noszą włosy splecione w warkocz (klasyczny lub „dobierany”) lub związane w kucyk. W szkole podstawowej modne są proste grzywki oraz kolorowe spinki, podtrzymujące niesforne kosmyki w kucyku lub warkoczu.
  • Dziewczęta z gimnazjum preferują długie włosy z asymetrycznymi grzywkami – nierzadko włosy zakrywają niemal całe oko. Popularne są również warkocze, ale w innym ujęciu niż w przypadku młodszych dziewcząt. Zamiast tradycyjnego warkocza gimnazjalistki noszą asymetryczne, luźno plecione węzły.
  • W szkole średniej długie włosy zyskują bardziej rockowy charakter. Dziewczęta często decydują się na wystrzyżenie lub wręcz ogolenie części włosów. Modne są również dredy.
  • Krótsze włosy u dziewcząt są najczęściej obcięte asymetrycznie – obecnie modne są futurystyczne linie i wyraziste cięcia. Takie fryzury są jednak bezwzględne – wymagają mocnych, zdrowych włosów o naturalnym połysku.
  • Chłopcy mają bardziej ograniczony wybór w kwestii fryzury, a ich włosy noszą zwykle piętno preferencji muzycznych. Uczniowie słuchający ciężkiej muzyki z upodobaniem zapuszczają włosy, by efektownie potrząsać nimi podczas koncertów. Fani indie rocka dyskretnie promują średniej długości włosy, perfekcyjnie obcięte i starannie wystylizowane, a miłośnicy muzyki techno najczęściej noszą krótkie, łatwe do ułożenia fryzury.

Modna fryzura nie czyni z nas lepszego człowieka, ale zadowolenie z własnego wyglądu pomaga w życiu. Uczniowie są świadomi tego faktu, dlatego dbają o włosy i szukają dla siebie cięcia idealnego. Takie poszukiwania trwają nierzadko całe lata, zwłaszcza że trendy fryzjerskie stale się zmieniają.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Modny uczeń
Modny uczeń

Jaka powinna być idealna kurtka dla dziecka?

Zakup idealnej kurtki dziecięcej często nie należy do łatwych zadań, gdyż zależy nam na tym, aby była wytrzymała i służyła dziecku przynajmniej przez jeden sezon. W przypadku, gdy nie możemy zdecydować się na konkretny model, warto korzystać z posezonowych...

Modny uczeń

Plecak szyty na miarę, czyli elementarz szkolnej wyprawki

Plecak szyty na miarę, czyli elementarz szkolnej wyprawki

wilgoć. Wygodnym i modnym obecnie rozwiązaniem jest tzw. trolley, czyli plecak na kółkach. Można go ciągnąć na wysuwanej, teleskopowej rączce (...) dodatki na plecaku spodobają się dziecku, a rodzicom zapewnią nieco więcej spokoju. Wzornictwo Skoro...

Modny uczeń

Mundurki - za i przeciw

Mundurki - za i przeciw

Mundurki szkolne wzbudziły swego czasu niemałe kontrowersje - ich wprowadzeniu towarzyszyło niezadowolenie wielu rodziców, oponowali również uczniowie. Obecnie uniformy szkolne nie są obowiązkowe, a na korytarzach szkolnych widać ubrania o różnych krojach,...

Modny uczeń

Modne dodatki dla ucznia

Modne dodatki dla ucznia

Dodatki dla ucznia Wybierając dodatki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kolory i faktury. W tym sezonie króluje skóra i połyskujące ozdoby.

Modny uczeń

Buty dla dziecka

Buty dla dziecka

Idealne buty dla dziecka Kupując buty dla dziecka, należy wybierać modele wygodne i trwałe.

Modny uczeń

Fryzury dla dzieci - idealne uczesanie

Fryzury dla dzieci - idealne uczesanie

Fryzury dla dzieci - idealny fryzjer dla modnego malucha Fryzury dla dzieci to bardzo często duże wyzwanie dla zakładu fryzjerskiego, ponieważ mały

Modny uczeń

Dziecko w szkole

Dziecko w szkole

Pierwsza wyprawka szkolna Szkolna wyprawka jest bardzo ważna dla dziecka i z pewnością również bardzo potrzebna. Jednocześnie trzeba się liczyć również z wysokimi kosztami, jakie ponosi rodzic przy zakupie takiej wyprawki. Szkolna wyprawka Dziecko, idąc...