Trwa ładowanie...

Ranking szkolnych fryzur

Dobra fryzura to ważny element wyglądu, nic więc dziwnego, że uczniowie przykładają dużą wagę do swoich włosów. Niejeden nastolatek zjada śniadanie w pośpiechu, by poświęcić więcej czasu na dopracowanie swojej fryzury – ten trend dotyczy zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Modne uczesanie poprawia samopoczucie ucznia, dodaje mu pewności siebie i zwiększa szanse na udane relacje z płcią przeciwną, dlatego fryzura młodego człowieka rzadko bywa dziełem przypadku.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

1. Fryzura dla ucznia

O ile w kwestii ubioru stosunkowo łatwo jest wymienić obowiązujące trendy, modne uczesania to bardziej złożony temat. Inne fryzury cieszą się powodzeniem wśród uczniów młodszych klas, inne – wśród licealistów. Nawet gdy konkretne cięcie budzi entuzjazm u niemal wszystkich osób danej płci, nie każdy wygląda w nim korzystnie. Dopasowanie fryzury jest bowiem bardziej skomplikowane niż wciśnięcie się w modny strój. Aby włosy wyglądały optymalnie dobrze, fryzura musi pasować do typu włosów i kształtu twarzy. Cięcie powinno być idealne, a włosy powinny układać się naturalnie, bez pomocy lokówek, prostownic lub kosmetyków do stylizacji.

Jakie fryzury są modne wśród uczniów?

  • Długie, zadbane włosy to niezmiennie dobry wybór dla dziewczyny. Uczennice młodszych klas zwykle noszą włosy splecione w warkocz (klasyczny lub „dobierany”) lub związane w kucyk. W szkole podstawowej modne są proste grzywki oraz kolorowe spinki, podtrzymujące niesforne kosmyki w kucyku lub warkoczu.
  • Dziewczęta z gimnazjum preferują długie włosy z asymetrycznymi grzywkami – nierzadko włosy zakrywają niemal całe oko. Popularne są również warkocze, ale w innym ujęciu niż w przypadku młodszych dziewcząt. Zamiast tradycyjnego warkocza gimnazjalistki noszą asymetryczne, luźno plecione węzły.
  • W szkole średniej długie włosy zyskują bardziej rockowy charakter. Dziewczęta często decydują się na wystrzyżenie lub wręcz ogolenie części włosów. Modne są również dredy.
  • Krótsze włosy u dziewcząt są najczęściej obcięte asymetrycznie – obecnie modne są futurystyczne linie i wyraziste cięcia. Takie fryzury są jednak bezwzględne – wymagają mocnych, zdrowych włosów o naturalnym połysku.
  • Chłopcy mają bardziej ograniczony wybór w kwestii fryzury, a ich włosy noszą zwykle piętno preferencji muzycznych. Uczniowie słuchający ciężkiej muzyki z upodobaniem zapuszczają włosy, by efektownie potrząsać nimi podczas koncertów. Fani indie rocka dyskretnie promują średniej długości włosy, perfekcyjnie obcięte i starannie wystylizowane, a miłośnicy muzyki techno najczęściej noszą krótkie, łatwe do ułożenia fryzury.

Modna fryzura nie czyni z nas lepszego człowieka, ale zadowolenie z własnego wyglądu pomaga w życiu. Uczniowie są świadomi tego faktu, dlatego dbają o włosy i szukają dla siebie cięcia idealnego. Takie poszukiwania trwają nierzadko całe lata, zwłaszcza że trendy fryzjerskie stale się zmieniają.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.