Trwa ładowanie...

Przykuł dziecko łańcuchem do bramy. Sąsiedzi nie zareagowali

Ojciec przykuł dziecko łańcuchem do ogrodzenia. Policjanci aresztowali mężczyznę. Nie potrafił on wytłumaczyć śledczym, dlaczego to zrobił. Żaden z sąsiadów ani przechodniów nie interweniował.

Zobacz film: "Matka wyrzuciła z drugiego piętra trójkę dzieci"

1. Pracownicy GOPS-u wstrząśnięci

O zdarzeniu doniosła pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejonowcu Fabrycznym matka chłopca, mieszkanka jednej ze wsi tej gminy. Aneta O. przedstawiła zdjęcie, na którym widać, jak 4-letni chłopiec stoi obok bramy, do której jest przywiązany łańcuchem za nóżkę.

Pracownicy GOPS-u byli wstrząśnięci tym widokiem. Założyli mężczyźnie niebieską kartę. W gminie powołano też Zespół Interdyscyplinarny, który miał zbadać sytuację w rodzinie chłopca.

Najgorsze matki na świecie!
Najgorsze matki na świecie! [9 zdjęć]

Macierzyństwo to piękna sprawa... Jednak chyba nie dla wszystkich. Wiele kobiet nie dorosło do tej roli...

zobacz galerię

Zarówno matka, jak i ojciec 4-latka to osoby bezrobotne. Korzystają z pomocy społecznej. Nie nadużywali alkoholu. Rodzina uchodziła za zgodną. Nie ma dowodów na to, że mężczyzna, Marcin O., znęcał się wcześniej nad żoną i dzieckiem.

Konsekwencją wydarzenia jest też skierowanie do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Krasnymstawie pisma o przyjrzenie się sytuacji 4-letniego chłopca na łonie rodziny. Zaalarmowano też policję i prokuraturę.

34-letni Marcin O. został aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo jest w toku. Prokuratura zamierza przesłuchać w tej sprawie wielu świadków.

Zobacz także:

2. Brak reakcji

Dlaczego żaden z sąsiadów tej rodziny lub przechodzień nie zareagował na widok chłopca przykutego do bramy? W rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim” prokurator Michał Wolski przyznał:

- W środowiskach wiejskich niektóre zachowania są tolerowane. Ponadto prawdopodobnie dziecko było więzione krótko. Po zdecydowanej interwencji matki ojciec uwolnił chłopca.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.