Trwa ładowanie...

Już 7 mln wyświetleń. Dreszcze przechodzą od samego oglądania

Avatar placeholder
15.05.2024 11:55
Zamieścił w sieci wstrząsające nagranie. "Powinni odebrać mu dziecko"
Zamieścił w sieci wstrząsające nagranie. "Powinni odebrać mu dziecko" (Facebook )

Filmik z pędzącym na skuterze bez żadnego zabezpieczenia malutkim chłopcem obiegł sieć i został wyświetlony ponad 7 mln razy. "W moim kraju za takie coś byłbyś w więzieniu i odebrano by ci dziecko" - piszą oburzeni internauci.

spis treści

1. Kilkuletni kierowca

Nagranie opublikowane na Facebooku mrozi krew w żyłach. Nie wiadomo, gdzie filmik został nagrany. Tablice rejestracyjne wskazują jednak, że nie jest to ani Polska, ani teren UE czy USA. Możliwe więc, że przepisy ruchu drogowego w tym kraju bardzo różnią się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Na kilkunastosekundowym filmiku widać małego chłopca na pędzącym skuterze wraz z (prawdopodobnie) ojcem. Dziecko, które na głowie nie ma nawet kasku, tylko czapeczkę z daszkiem, trzyma rączkami kierownicę.

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

Skuter z maluszkiem jedzie naprawdę szybko, ryzykownie wymijając i wyprzedzając auta na drodze. Mężczyzna siedzący za dzieckiem przytrzymuje je jedynie kolanami, co rusz puszczając nawet z rąk kierownicę. W takich momentach jedynym kierującym skuterem jest chłopczyk.

2. To skrajnie nieodpowiedzialne

Wideo ma już ponad 7 mln wyświetleń i ponad 21 tysięcy komentarzy. Zbulwersowani internauci zwracają uwagę na nieodpowiedzialność ojca, który naraził synka na ogromne niebezpieczeństwo. Pośród komentarzy złorzeczących na mężczyznę zdarzają się jednak takie, w których widzowie podkreślają, że… wolność wyboru rodzica jest ważniejsza niż bezpieczeństwo.

Oto wybrane opnie:

"Fajnie widzieć, że to się zdarza w erze, gdzie cała wolność jest zabierana w imię bezpieczeństwa. Mój tata robił ze mną tak samo z tą różnicą, że na motocyklu crossowym i na torze motocrossowym. Nawet skakał ze mną na motorze";

"Uważasz więc, że to fajny tata? A co jeśli nagle zdarzy się wypadek? Nie można wtedy cofnąć czasu. Milion wyrzutów nie wróci wtedy dziecku życia. W ten sposób ryzykuje się życie swoje i innych ludzi na drodze";

"W moim kraju za takie coś byłbyś w więzieniu i odebrano by ci dziecko. Jaka nieodpowiedzialność. Twoje dziecko nie jest w stanie rozpoznać niebezpieczeństwa w taki sam sposób jak Ty i nie może samodzielnie dokonać takiego wyboru. Twoim zadaniem jako rodzica jest chronić je, a nie narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo".

"To skrajnie nieodpowiedzialne. Powinni odebrać mu dziecko".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze