Trwa ładowanie...

Prezenty na Baby Shower. Jaki prezent sprawi przyszłej Mamie radość?

Ewa Rosiecka
25.08.2022 00:55
Prezenty na Baby Shower z być zwykle są związane tematycznie z macierzyństwem
Prezenty na Baby Shower z być zwykle są związane tematycznie z macierzyństwem (Adobe Stock)

Baby Shower to impreza, która jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych. W Polsce także z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Tradycja ta istnieje jednak w Polsce dużo dłużej, jako bociankowe lub brzuszkowe. Jaki prezent podarować przyszłej Mamie z tej okazji? Z czego najbardziej się ucieszy? Oto nasza lista prezentów na Baby Shower!

spis treści

1. Co to jest Baby Shower?

Impreza Baby Shower to spotkanie organizowane na cześć przyszłej Mamy i jej dziecka. Zwyczaj ten jest rozpowszechniony na Zachodzie, a w Polsce zyskuje coraz wiekszą popularność.

Jednak to, że zagościł w naszym kraju dość niedawno, nie oznacza, że jest dla nas nowością. Dawniej w naszym kraju znany był jako "bociankowe" lub "impreza brzuszkowa".

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

Imprezę organizują zwykle osoby z najbliższego otoczenia przyszłej Mamy - przyjaciółki i siostry. Przyjęcie dedykowane jest Mamie oraz dziecku, dlatego właśnie ona i jej brzuszek są absolutnymi gwiazdami wieczoru. Jest najważniejszą osobą tego dnia, dlatego powinna być traktowana wyjątkowo.

Aby przyszła Mama miała jak najlepsze samopoczucie, data imprezy najczęściej wyznaczana jest w trzecim trymestrze ciąży (w 7 lub 8 miesiącu). Warto jednak ustalić dokładny termin z przyszłą Mamą.

Baby Shower najczęściej organizowane jest w domu przyszłej Mamy, w restauracji lub kawiarni.

Baby shower
Baby shower

Baby shower to impreza przed narodzinami dziecka, które lada dzień ma pojawić się na świecie. Zwyczaj

przeczytaj artykuł

2. Jaki jest cel imprezy Baby Shower?

Świętowanie Baby Shower to przede wszystkim sprawienie radości przyszłej Mamie, która już niebawem urodzi swoje dziecko. Jest to dla niej stresujący czas, ponieważ ma najczęściej wiele obaw o to, jak będzie wyglądało jej życie po przyjściu na świat dziecka i czy podoła macierzyńskim obowiązkom. Baby Shower to miła odskocznia od tych myśli i zmartwień.

Takie przyjęcie z pewnością doda przyszłej Mamie otuchy, naładuje dobrą energią i miłymi wspomnieniami.

3. Co kupić na Baby Shower?

Ponieważ jest to impreza tematyczna, ważne, aby prezenty wręczane z tej okazji również wiązały się z tematyką macierzyństwa. Nadrzędnym celem dawania prezentów na Baby Shower jest odciążenie domowego budżetu, oszczędność sił na zakupy oraz czasu, których często brak pod koniec ciąży. Prezenty te powinny jednak przede wszystkim ucieszyć przyszłą Mamę.

Oto lista pomysłów na prezent z okazji Baby Shower:

 • pieluchy i tort pieluszkowy;
 • wyprawka dla dziecka;
 • zabawki;
 • akcesoria do łóżeczka lub wózka;
 • kosmetyki dla dziecka i Mamy;
 • kontrastowe książeczki;
 • termos.

Często goście Baby Shower składają się na bardziej kosztowne prezenty. Wśród prezentów składkowych z tej okazji możemy wymienić:

 • krzesełko do karmienia;
 • przewijak;
 • leżaczek - bujaczek;
 • łóżeczko turystyczne;
 • fotelik samochodowy.

4. Prezenty na Baby Shower ręcznie robione

Coraz bardziej popularne stają się w ostatnim czasie prezenty wykonane własnoręcznie. Mają one szczególną wartość, ponieważ pokazują zaangażowanie emocjonalne darczyńcy. Dodatkowo są one oryginalne i wyjątkowe.

Dobrym podarunkiem mogą być również takie prezenty jak:

 • album na zdjęcia;
 • księga pamiątkowa z przyjęcia;
 • drzewa genealogiczne.

Można także zafundować Mamie i dziecku brzuszkową sesję zdjęciową, która będzie pamiątką na całe życie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.