Trwa ładowanie...

Prezent-pewniak na święta dla dziewczynki? Drewniany domek dla lalek!

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

To już ostatni dzwonek, by kupić świąteczne prezenty. Szukasz pomysłu na wartościowy i trafiony, a przy tym ponadczasowy prezent dla dziewczynki? Wybierz domek z drewna dla lalek. Przekonaj się, dlaczego domki drewniane dla lalek to tzw. prezenty-pewniaki.

Domki drewniane dla lalek – nauka przez zabawę

Dziewczynki od wieków bawią się lalkami. To dla nich nie tylko forma rozrywki, ale również ważny etap w rozwoju. Dziecko jest niezwykle uważnym i chłonnym obserwatorem otoczenia. Chętnie naśladuje innych i „przenosi” zachowania swoich rodziców, a następnie rówieśników, do zabawy. W tym przypadku do świata lalek. Uczy się w ten sposób konsekwencji społecznych i zaczyna rozumieć relacje łączące ludzi. Wchodząc w różne role i tworząc własne scenariusze zabaw, rozwija wyobraźnię i kompetencje społeczne. Gdy w zabawie uczestniczy większa liczba dzieci, wszystkie poznają zasady pracy grupowej i komunikacji interpersonalnej. Dla dziewczynki domek z drewna dla lalek jest przede wszystkim spełnionym marzeniem i gwarantem wielogodzinnej, ekscytującej zabawy.

Wiek dziewczynki a domek z drewna dla lalek

Przeglądając oferowane domki z drewna dla dzieci, np. domki drewniane dla lalek w Dollo, można zauważyć, że poszczególne modele dedykowane są różnym grupom wiekowym. Trudno wskazać, w jakim konkretnie wieku dzieci lubią zabawę domkami dla lalek z drewna. To kwestia bardzo indywidualna. Jednak ważniejsza niż górna jest dolna granica wiekowa. Chodzi o częstą obecność malutkich elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Dużymi domkami dla lalek z większymi mebelkami mogą bawić się już 2-latki. Natomiast mały domek dla lalek z licznymi, miniaturowymi ozdobami i akcesoriami bezpieczniej podarować dziewczynce, która skończyła co najmniej 3 lata. Oczywiście trzeba pamiętać, że każda dziecięca zabawa wymaga nadzoru dorosłego opiekuna - nawet gdy odbywa się w pokoju dziecka.

Drewniany domek dla lalek z wyposażeniem – idealny prezent dla dziewczynki 3+
Drewniany domek dla lalek z wyposażeniem – idealny prezent dla dziewczynki 3+ (Materiał Partnera)

Rozmiar drewnianego domku dla lalek

Koniecznie przyjrzyj się wymiarom kupowanej rezydencji. Duże domki dla lalek osiągają niemal metr wysokości. Zajmują sporo miejsca, więc mogą nie zmieścić się np. do małego pokoju dziecięcego w bloku. Jeśli wiesz, że dziewczynka, której kupujesz prezent, ma niewielki pokoik, wybierz raczej mały domek dla lalek niż wielopiętrową rezydencję. Chociaż im większy budynek, tym zwykle większa frajda z zabawy. Na szczęście rynek drewnianych domków dla lalek staje się coraz bogatszy, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem idealnie dopasowanego modelu.

Przykład dużego domku dla lalek – rezydencji z wyposażeniem
Przykład dużego domku dla lalek – rezydencji z wyposażeniem (Materiał Partnera)

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując domek dla lalek na święta?

Na pewno warto sprawdzić, jakimi lalkami bawi się dziewczynka – czy są to miniaturowe laleczki, klasyczne Barbie, jakieś figurki itd. Ewentualnie można kupić drewniany domek od razu z dopasowanymi lalkami w komplecie. To ważne, bo zbyt duże lalki nie zmieszczą się w domku, a zbyt małe nie będą pasować do mebelków, zakłócając realizm zabawy.

Dobrze przyjrzeć się także wyposażeniu – czy w ogóle znajduje się w zestawie z domkiem, a jeśli tak, to ile elementów zawiera. Na pewno zabawę umilą krzesełka, stolik, komplet wypoczynkowy, sprzęt AGD, meble w sypialni oraz wyposażenie łazienki. Dodatkową radość dostarczą oświetlenie, winda, garaż i taras. Pozostałe wyposażenie można dokupić albo wykonać samodzielnie. Gadżety związane z indywidualnymi zainteresowaniami dziewczynki z pewnością sprawią jej ogromną przyjemność i umożliwią realizację jeszcze większej ilości scenariuszy zabaw. Jeśli zdecydowałeś się na zakup gotowych mebelków i akcesoriów, upewnij się, że one również zostały wykonane z litego drewna, a nie np. z mało trwałego tworzywa sztucznego.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza