Jaki biustonosz do karmienia?

Biustonosz dla karmiących kobiet jest niezwykle pomocny. Świeżo upieczona mama musi uzmysłowić sobie, że w zachowaniu jędrnego i kształtnego biustu nie pomogą jedynie drogie kremy. Konieczne będzie zaopatrzenie się w biustonosz do karmienia, ponieważ odpowiednia bielizna może utrzymać biust. Dobrze dobrana bielizna pomoże ci też uporać się z karmieniem dziecka piersią. Jak dobrać odpowiedni model i rozmiar biustonosza do karmienia?

Polecane wideo:

1. Rozmiar stanika do karmienia

Na zakupy najlepiej jest wybrać się przed porodem, mniej więcej na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Po porodzie biust już nie powinien zmienić swojego rozmiaru. Żeby biustonosz dla karmiących był dobry, zmierz się luźno w biuście i ściślej pod nim. Jeśli w czasie ciąży bardzo przytyłaś, odejmij od obecnego rozmiaru 10, jeśli nie - odejmij 5. Przykładowo: twój obecny wymiar to pod biustem 72 centymetry, jeśli przytyłaś nieznacznie, odejmij od tego 5 centymetrów. Trochę zaokrąglij wynik i wychodzi 65 centymetrów obwodu stanika do karmienia, który będzie ci potrzebny.

Rozmiar miseczki liczy się następująco: obwód pod biustem odejmij od obecnego obwodu biustu. Jeżeli różnica wyszła 13 centymetrów, masz miseczkę A, 15 centymetrów – miseczka B. Rozmiar miseczki zwiększa się o 2 centymetry.

2. Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Błędem jest kupowanie stanika większego jedynie w obwodzie, karmiąca mama potrzebuje stanik do karmienia z większą miseczką. Małe miseczki mogą spowodować zator mleczny. Jeżeli złącze miseczek (fragment biustonosza między piersiami) nie przylega do skóry, miseczki są ewidentnie za małe.

To nie ramiączka utrzymują biustonosz na swoim miejscu, ale jego obwód pod biustem, dlatego ramiączka nie muszą być szerokie. Kobieta karmiąca dziecko często je odpina, żeby maluch miał lepszy dostęp do piersi. Najwygodniejsze zapięcia to takie, które umiejscowione są na granicy miseczki i ramiączka. Bielizna do karmienia, przynajmniej w pierwszych tygodniach, powinna nie mieć fiszbinów, które tylko by przeszkadzały mamie w spaniu.

Biustonosze do karmienia piersią powinny być wykonane z przewiewnego i cienkiego materiału. Bawełna, choć przewiewna, niekoniecznie zdaje egzamin, ponieważ wolno schnie i widać na niej plamy.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Bielizna podczas karmienia piersią
Bielizna podczas karmienia piersią

Wkładki przy laktacji

Wkładki przy laktacji

Wkładki laktacyjne to niewielkie kawałki różnych materiałów w różnych kształtach, które wkłada się do biustonosza, kiedy pojawia się wyciek pokarmu.

Bielizna podczas karmienia piersią

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

się wymierz i zaopatrz w bieliznę w takim rozmiarze, jaki akurat nosisz. Bielizna do karmienia Gdy karmisz piersią, powinnaś zaopatrzyć (...) się, by miał szerokie ramiączka....

Bielizna podczas karmienia piersią

Wkładki laktacyjne

, ale także utrudniające karmienie dziecka piersią. Większość wkładek laktacyjnych jest po to, aby wchłonąć mleko wyciekające z piersi, aby uniknąć zaplamienia bielizny (...) . Wyciekanie mleka dotyczy...

Karmienie niemowlęcia

Odpowiednia bielizna do karmienia

Odpowiednia bielizna do karmienia

Bielizna podczas karmienia piersią to przede wszystkim dobrze dobrany stanik do karmienia. Piersi w okresie laktacji są zwykle większe niż normalnie, niezbędny więc staje się biustonosz dopasowany do...

Piersi i brzuch w ciąży

Biustonosz ciążowy

do późniejszego procesu karmienia dziecka. W celu zachowania dobrej kondycji piersi, niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiedni biustonosz (...) każdego dnia delikatnie masuj piersi. Na tym etapie najlepiej wybrać regulowany...

Wózki dla niemowlaka

Wózek dziecięcy w mieście

Wózek dziecięcy w mieście

Jaki wózek wybrać do miasta? Czy Twój wózek poradzi sobie z krawężnikami? Czy jest lekki, poręczny i dobrze się prowadzi? Koniecznie sprawdź, na co powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić wózek dla swojego dziecka.

Rozwój niemowlęcia

Roczne dziecko

Roczne dziecko

Kiedy tylko ujrzysz dwie kreseczki na teście, zastanawiasz się jakie będzie twoje dziecko. Czy będzie podobne do Ciebie, czy do męża, jaki

Ważny Temat - Karmienie piersią najważniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka

Zadbaj o swoją laktację

Zadbaj o swoją laktację

do prawidłowego rozwoju witaminy i minerały. Dowiedz się, czym jest laktacja, w jaki sposób ją wspomagać i co robić, jeśli pojawią się problemy z nią związane. O laktacji opowiada położna Małgorzata Śliwińska.

Rodzina

Jak dbać o dekolt?

Jak dbać o dekolt?

się pewniejsza siebie i poprawisz wygląd tej strefy. Wsparcie Noszenie odpowiedniego biustonosza może zdziałać cuda dla strefy dekoltu! Źle dobrany biustonosz