Trwa ładowanie...

Polian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Polian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Polian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Polian imieniny obchodzi 10 września.

2. Polian - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Polianek, Polianko, Poliancio, Polik, Poliś, Polinek, Pol, Polo, Polcio, Poluś, Lianek, Lianio.

3. Polian - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie, którego patronem jest św. Polian.

4. Polian - numerologia

Liczba imienia Polian wynosi 4.

4.1. Główne cechy charakteru

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"

Liczba imienia 4 podkreśla skromność oraz samoograniczenie. Główną cechą numerologicznej Czwórki jest prostoduszność. Surowość otoczenia zmusza Czwórkę do zaradności i oszczędnego korzystania z dobrodziejstw świata. Bardzo liczą się dla niej rozwiązania praktyczne, a nie hipotetyczne. Pracowitość, a także poświęcenie się dla innych ; oto motto typowej Czwórki. Liczba imienia 4 zmusza do pracy nad sobą i przynosi konieczność osobistego rozwoju. Numerologiczna 4 to liczba ewolucji. Charakterystyczna dla niej jest fascynacja bogactwem i dążenie do zdobycia dóbr materialnych.

4.2. Zawody

Związane z usługami dla ludności, niesieniem pomocy np.: pielęgnacja chorych, kelner, rzemieślnik, pracownik niższego szczebla administracji, rzadziej praca na eksponowanych stanowiskach.

4.3. Żywioły

Natura numerologicznej Czwórki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i ziemi. To nieharmonijne połączenie wprowadzające wewnętrzne sprzeczności. W tym przypadku powietrze i ziemia nie wpływają na siebie i nie uzupełniają się wzajemnie. Tworzą przestrzeń sprzeczności wewnętrznych i samoograniczeń i powodują brak wiary w siebie.

4.4. Planety

Numerologiczna Czwórka planetarnie łączy się z wpływem Saturna i Urana. Saturn jest planetą odpowiedzialną za kształtowanie charakteru, a Uran za przekraczanie wewnętrznych ograniczeń. Uran jest w stanie wyzwolić z ograniczeń Saturna. Saturn jest związany z koniecznością podjęcia rozwoju duchowego.

4.5. Pory roku

Koniec lata, zima.

4.6. Miesiące

Sierpień, styczeń i luty.

4.7. Dni pomyślne

Sobota.

4.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 4 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 4. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

4.9. Metale

Ołów (w bezpośrednim kontakcie szkodliwy dla zdrowia), aluminium.

4.10. Kamienie

Obsydian śnieżny, gagat.

4.11. Kolory

Szary, ciemnobrązowy.

4.12. Tonacja

Ton d.

4.13. Amulety roślinne

Szałwia łąkowa, krwawnik pospolity.

4.14. Drzewa

Jodła, wierzba.

4.15. Zwierzęcy przewodnicy

Nietoperz, pingwin cesarski, żółw.

4.16. Runy ochronne

Jera, isa.

4.17. Zapachy

Zapachy wytrawne np.: modrzew, bratek, aloes.

4.18. Miejsca istotne

Jałowe pola, nieużytki, gospodarstwa rolne, urzędy, apteki, szpitale, miejsca związane z polityką.

4.19. Pomyślny kierunek

Południowy wschód.

4.20. Życie rodzinne

Czwórka jest skłonna do sporych poświęceń dla rodziny. Dla Czwórki liczy się dobry poziom życia i zapewnienie wygody najbliższym.

4.21. Rozwój

Istotny dla Czwórki okres, to czas pomiędzy 15. a 21. rokiem życia.

4.22. Dopasowanie imion

Imię Polian współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 22 lub 4. Dwudziestka dwójka jest w stanie zmienić nastawienie Czwórki do świata na bardziej optymistyczne i wniesie dużo entuzjazmu. Dwie Czwórki z kolei mogą się doskonale wspierać i wiele razem osiągnąć.

4.23. Znak zodiaku

To imię jest doskonałe dla urodzonych w znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, którym przypisuje się stałość i praktyczne podejście do życia. Wodnik z kolei pozwoli Czwórce osiągnąć obrane cele poprzez mądre dopasowanie się do napotkanych okoliczności.

5. Polian - dziecko

Osoby noszące imię Polian w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Polian w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

6. Polian - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Polian pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze