Trwa ładowanie...

Połącz 9 kropek. To wcale nie jest takie łatwe

Avatar placeholder
29.03.2024 12:01
Połącz 9 kropek. Nie jest to łatwe
Połącz 9 kropek. Nie jest to łatwe (materiały własne)

Zagadki logiczne to świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem, czy zabicie nudy, gdy razem z maluchem utknęliśmy w długiem kolejce. Choć zadanie to wydaje się banalne, to wcale tak nie jest. Większość osób popełnia ten sam błąd. Podejmiecie wyzwanie?

spis treści

1. Zagadki logiczne

Zagadki logiczne stanowią fascynujące wyzwanie dla ludzi poszukujących nie tylko rozrywki, ale również rozwoju intelektualnego. To świetny trening dla mózgu, który można wykonać niemal wszędzie.

Przypomnijmy, że rozwiązywanie łamigłówek ma wiele zalet. Poprawia kreatywność, uczy logicznego myślenia, pozytywnie wpływa na koncentrację oraz ćwiczy spostrzegawczość. Nic więc dziwnego, że łamigłówki lubią zarówno starsi, jak i młodsi.

2. Dziewięć kropek

Zobacz film: "7 wczesnych objawów raka jajnika"

Internauci głowią się nad tą łamigłówką, a rozwiązanie wcale nie jest takie oczywiste. Na czym polega zadanie? Grafika przedstawia dziewięć czarnych kropek. Trzeba je ze sobą połączyć, nie odrywając ręki. W tym celu należy wykorzystać wyłącznie cztery linie. W przeciwnym razie zadanie nie będzie rozwiązane poprawnie.

zagadka logiczna
zagadka logiczna (materiały własne)

Wiele osób podjęło się tego zadania, ale podczas próby połączenia kropek zauważyli, że o wiele prościej zrobić to przy pomocy pięciu linii. Użycie czterech linii w wielu przypadkach kończyło się niepowodzeniem i pozostawieniem jednej kropki. Jakie jest więc poprawne rozwiązanie tej łamigłówki i jaki błąd popełnia większość ludzi wykonujących zadanie?

3. Rozwiązanie łamigłówki

Jeśli jesteście gotowi na rozwiązanie, to już tłumaczymy. Błąd, o którym mowa, polega na intuicyjnym rysowaniu linii w obrębie kwadratu. Tymczasem w zadaniu nie było o tym mowy, co oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń i można rysować linie, jednocześnie wychodząc poza kwadrat.

Wyjście poza standardowe myślenie nie jest proste. Takie postępowanie uczy jednak kreatywności. Poniżej przedstawiamy jedno z możliwych rozwiązań.

Rozwiązanie zagadki
Rozwiązanie zagadki (materiały własne)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze