Trwa ładowanie...

Pokonała raka piersi, teraz walczy z białaczką. Jedyną szansą jest leczenie w Izraelu

Aleksandra Rzepecka już raz wygrała z rakiem. Niestety, kilka miesięcy później przeciwnik ponownie zaatakował. Metody leczenia w Polsce zawiodły. Mama 4-letniej Matyldy chce wygrać walkę o życie. Może ją uratować innowacyjna terapia stosowana w Izraelu. Trwa zbiórka na leczenie.

Zobacz film: "Rak piersi. Mastektomia i rekonstrukcja podczas jednego zabiegu"

1. Pierwsza runda wygrana

W październiku 2017 roku straszliwa diagnoza przerwała szczęśliwe i spokojne życie Aleksandry i Bartosza Rzepeckich z Wrocławia oraz ich dwuletniej wówczas córki. Podczas badania lekarz wykrył guzek w lewej piersi kobiety. Okazało się, że to złośliwy nowotwór. Nie było czasu do stracenia, od razu rozpoczęła się walka o życie.

W listopadzie pani Aleksandra przeszła mastektomię, a w styczniu rozpoczęła chemioterapię. Kobieta wygrała pierwszą rundę walki z rakiem. Leczenie dało rezultaty, wyniki były bardzo dobre. Życie rodziny powoli wracało do normalności.

Niestety, tuż przed Bożym Narodzeniem los zesłał im niechciany prezent. Rutynowe badania wykazały białaczkę limfoblastyczną. Komórki nowotworowe zajmowały 93 proc. płynu rdzeniowo-mózgowego i 96 proc. szpiku. Bez natychmiastowego leczenia lekarze dawali kobiecie 2 tygodnie życia.

2. Przegrała bitwę, ale nie wojnę

36-latka przeszła kolejną chemioterapię i czekała na przeszczep szpiku. Choroba była w remisji, udało się znaleźć dawcę. Datę przeszczepu wyznaczono na 12 czerwca. Niestety, 2 dni przed planowanym terminem rodzina otrzymała informację, że do przeszczepu nie dojdzie, bo dawca wyjechał za granicę.

Pani Aleksandra nie poddała się, przeszła kolejny cykl chemioterapii, znalazł się idealnie zgodny dawca. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, badania wykazały wznowę choroby. Szpik był zajęty w 90 proc. Lekarze zastosowali innowacyjny lek Blincyto, aby zatrzymać szalejącą chorobę. Leczeniem ostatniej szansy miała być kolejna chemioterapia. Ta jednak zawiodła, co oznaczało, że wyczerpały się metody leczenia dostępne w Polsce.

Walka z rakiem nie jest jednak przegrana. Kobietę mogą uratować lekarze z Izraela, którzy stosują innowacyjną terapię CAR T-cell. Metoda ta daje duże szanse na remisję choroby. Tylko wtedy możliwy będzie przeszczep szpiku.

Na stronie fundacji Siepomaga prowadzona jest zbiórka na leczenie pani Aleksandry w Izraelu. Potrzebna kwota to ponad milion złotych. Do tej pory udało się zebrać prawie 400 tysięcy. Zbiórka potrwa do 10 grudnia. Najbliżsi kobiety proszą o wsparcie akcji. Wierzą, że uda im się zwycięsko wyjść z tej walki.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.