Trwa ładowanie...

Pojemne pralki dla dużych rodzin. Do 1700 zł

Przy dużej rodzinie sterty brudnych ubrań rosną w ekspresowym tempie. Wybór pojemnej i ekonomicznej pralki wpłynie nie tylko na częstotliwość prania, ale również pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oto propozycje ładownych pralek do 1700 zł.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się przykrego zapachu z pralki"

spis treści

1. Zakup pralki – cenne wskazówki

Różnorodność ofert sprzętu AGD sprawia, że każda rodzina znajdzie dla siebie pralkę idealną. Producenci stawiają na funkcjonalność i energooszczędność, które w licznych rodzinach są szczególnie mile widziane.

Podczas zakupu pralki warto zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. Dla dużej rodziny ważna będzie oszczędność wody i prądu, a w konsekwencji również pieniędzy. W pierwszej kolejności liczyć się będzie zatem energooszczędność oraz opcja automatycznego poboru wody. Pierwszy parametr określa tzw. klasa efektywności energetycznej, oznaczona literkami od A+++ (najbardziej oszczędna) do D (najmniej oszczędna). Pobór wody natomiast jest funkcją ważenia prania w bębnie, a następnie dopasowania ilości wody potrzebnej do efektywnego prania.

Druga ważna cecha pralki dla dużej rodziny to pojemność bębna. Producenci pralek automatycznych oferują urządzenia do użytku domowego od 3 kg do około 9 kg – 10 kg wsadu. Warto jednak pamiętać, że im bardziej ładowna pralka, tym jest większa i więcej miejsca zajmuje. Przyjmuje się, że przy więcej niż 5 domownikach idealna pojemność bębna pralki to 7 kg – 9 kg.

Szeroki wybór pralek po niskich cenach znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Wybierając pralkę dla licznej rodziny, warto również wrócić uwagę na jej kulturę pracy. W domu pełnym ludzi, gdzie rozmowy i krzyki nie ustają, dobrze mieć pralkę, która nie wzmaga hałasu. To szczególnie ważne, gdy pralka zamontowana jest w kuchni. Odpowiednie natężenie dźwięku pralki to około 50 dB (maksymalnie 70 dB przy wirowaniu).

Jeśli liczna rodzina mieszka w niewielkim mieszkaniu w bloku, z pewnością doceni również pralki z suszarką. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce zwykle zajmowane przez obszerne suszarki, a także skrócenie czasu suszenia ubrań. Pralko-suszarki to doskonała opcja w okresie deszczów i mrozów.

2. Pralka o 9 kg wsadu – opcja dla rodziny plus

W rodzinach wielopokoleniowych lub wielodzietnych sprawdzi się pralka z bębnem o 9 kg wsadu.

To jednak dobre rozwiązanie przy dużej łazience, ponieważ wymiary pralki o takiej ładowność wynoszą zazwyczaj około 60 cm szerokości, 85 cm wysokości i 50 cm głębokości. Jeśli rodzina zamieszkuje większe mieszkanie, może toporne urządzenie pomysłowo ukryć. W tym celu warto rozejrzeć się za pralką pod zabudowę. Schowana pod blat i zasłonięta drzwiczkami nie będzie optycznie zagracać przestrzeni.

Z racji tego, że era pralek wirnikowych już dawno minęła, panie domu, szczególnie te, które posiadają dużą rodzinę, mogą sobie troszeczkę poleniuchować, patrząc jak pralka pierze narzuty, koce, buty, a nawet ubrania przeznaczone do prania w rękach. Podczas zakupu urządzenia warto zatem zwrócić uwagę, czy posiada ono poszczególne opcje. Ważne również, aby przy danym programie bardzo pojemna pralka wyliczała odpowiednią ilość pobieranej wody.

Kupując pralkę warto zwrócić uwagę na to, ile zużywa energii elektrycznej
Kupując pralkę warto zwrócić uwagę na to, ile zużywa energii elektrycznej (pixabay.com/stevepb)

3. Pralka o ładowności 8 kg – pojemność i oszczędność

Równie pojemne, lecz nieco mniejsze gabarytowo są pralki mieszczące 8 kg ładunku. Mniejszy bęben wpływa również na cenę urządzenia, która dla dużej rodziny może mieć ogromne znaczenie.

Przy dużej ładowności i stosunkowo niższej cenie można poszaleć z designem pralki. Producenci urządzeń AGD prześcigają się w pomysłach, jak z maszyn użytku codziennego zrobić elementy wystroju wnętrza łazienki. Dlatego w sklepach znaleźć można pralki z obudową ze stali nierdzewnej czy z kolorowymi drzwiami bębna.

4. Pralka ładowana od góry dla dużej rodziny z małą łazienką

Duża rodzina, ale łazienka niewielka? To nie problem! Doskonałym rozwiązaniem będzie pojemna pralka ze wsadem od góry. Tego typu urządzenia są wąskie i płytkie, ale wysokie. Jedyną przeszkodą może być zatem jedynie brak przestrzeni nad pralką. Dlatego warto zadbać o to, żeby nie wisiały nad nią półki, tak żeby można było otworzyć do końca górną pokrywę.

Zazwyczaj pralki ze wsadem w górnej pokrywie posiadają bęben mieszczący 5 kg prania, jednak większe rodziny bez kłopotu znajdą urządzenia pozwalające na umieszczenie 7 kg lub 8 kg ładunku.

Przy licznej rodzinie warto zainwestować w pralkę o dużej ładowności
Przy licznej rodzinie warto zainwestować w pralkę o dużej ładowności (123RF.com/Evgeny Atamanenko)

Ze względów praktycznych pralki ładowane od góry nie będą się nadawać do kuchni. Z drugiej strony plusem jest to, że nie trzeba się do nich schylać, ponieważ wyjmowanie prania odbywa się na wysokości pasa.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.