Podsumowanie testu Preparatu 3w1 marki Emotopic

Atopowe Zapalenie Skóry jest jedną z najczęstszych chorób skórnych. Dolegliwość ta zazwyczaj zauważana jest u małych dzieci, jednak w ostatnich latach coraz częściej również u osób dorosłych. Jej objawy nasilają się w zimie, przechodząc w okres remisji w czasie cieplejszych miesięcy. Niestety, choroba z reguły ma podłoże genetyczne i jest nawrotowa, więc nie zawsze można się jej skutecznie pozbyć na stałe. Chorobie bardzo często towarzyszy też alergia.

Przy Atopowym Zapaleniu Skóry bardzo ważne jest wydłużanie okresów bezobjawowych choroby oraz łagodzenie dolegliwości, takich jak świąd skóry, nadmierna suchość, zaczerwienienie czy podrażnienia. Zmiany najczęściej pojawiają się na zgięciach łokciowych czy kolanowych, a także na twarzy i szyi. Mogą jednak obejmować również całą powierzchnię skóry.

Specjalnie dla naszych użytkowników wspólnie z marką dermokosmetyków EMOTOPIC od 1. dnia życia. Przygotowaliśmy test konsumencki Preparatu 3w1. Do akcji zgłosiło się 755 chętnych, z których wybranych zostało 50 osób odpowiadających grupie docelowej – rodziców małych dzieci z problemami skórnymi.

Zobacz film: "Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?"

1. Preparat 3w1 intensywnie natłuszczający do ciała - EMOTOPIC

Preparat, który testowali nasi użytkownicy można stosować na trzy różne sposoby:

 1. Do kąpieli jako emulsja natłuszczająca (od 1. dnia życia – noworodki, niemowlęta, dzieci i osoby dorosłe)
 2. Jako preparat myjący (od 6. miesiąca życia – niemowlęta, dzieci i dorośli)
 3. Do natłuszczania po myciu (dla niemowląt od 6. miesiąca życia, dla dzieci i osób dorosłych)

Preparat 3w1 polecany jest bez ograniczeń wiekowych dla skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i w przypadku atopowego zaplenia skóry. Oparty jest na naturalnych olejach: konopnym oraz oleju canola, które wykazują właściwości kojące oraz minimalizujące świąd. Zawiera w swoim składzie aż 32 proc. emolientów oraz 18 proc. lipidów, skutecznie wspierając pielęgnację skóry wymagającej.

2. Jak Preparat 3w1 Emotopic ocenili użytkownicy – mamy atopików?

Mamy w czasie trwania akcji wyrażały swoje opinie na temat Preparatu 3w1 zarówno na forum WP parenting, jak i w ankiecie opiniującej.

Przed rozpoczęciem stosowania emolientu dzieci osób testujących miały takie problemy skórne jak:

 • suchość, atopia – 87%
 • podrażnienia – 78%
 • szorstkość – 78%
 • zaczerwienienia – 67%
 • Atopowe Zapalenie Skóry – 62%
 • świąd – 53%
 • egzema – 11%
 • łuszczyca – 9%

3. 95% Testujących Mam jest zadowolonych z efektów preparatu 3w1 – sprawdź opinie

„Świąd był u nas największym problemem. Córa potrafiła drapać się nawet do krwi, a takiemu maluszkowi nie da się wytłumaczyć, by tego nie robił.” – pisze jedna z testujących mam.

W celu przetestowania mamy z reguły wypróbowały wszystkie 3 formy stosowania Preparatu 3w1. „Zgodnie z sugerowanym zastosowaniem testowałam produkt na 3 sposoby i jak się okazało, każdy z nich był strzałem w dziesiątkę.” – pisze Pani Marta. Aż 67% użytkowników już w okresie testowania zauważyło zdecydowaną poprawę kondycji skóry swoich dzieci, a 31% uznało, że stan ten zaczął się stopniowo poprawiać. Korzystne zmiany spostrzegło, więc aż 98% testujących.

Jedna z testerek napisała: „Rzadko udaje mi się też znaleźć kosmetyk, którego działanie jest widoczne w stanie skóry mojego dziecka zaledwie po kilku dniach stosowania.” Z kolei Pani Katarzyna pisze: „Oceniam produkt Emotopic bardzo pozytywnie, ponieważ nigdy nie spodziewałam się, że dermokosmetyk będzie w stanie tak pozytywnie wpływać na skórę.”

Testujący zauważyli, że u dzieci, w których pielęgnacji stosowali Preparat 3w1 Emotopic, w 83% skóra malucha stała się lepiej nawilżona i bardziej gładka, w 78% zmniejszyły się podrażnienia, a skóra nabrała miękkości, w 71% zminimalizowane zostały zaczerwienienia, w 61% skóra stała się mniej sucha i łuszcząca się, a u 41% dzieci ustąpiły objawy AZS.

Pani Małgorzata tak opisała swoje wrażenia: „Już po pierwszej kąpieli zauważyłam, że skóra dziecka jest dużo bardziej nawilżona i miła w dotyku. Nie zaobserwowałam również żadnych niepokojących objawów (takich jak pieczenie czy zaczerwienie skóry), które często pojawiają się przy zmianie kosmetyków do kąpieli dziecka. Po kilkukrotnym zastosowaniu zauważyłam, że objawy AZS są mniej widoczne, a skóra dziecka jest w zauważalnie lepszej kondycji.”

Z kolei inna mama pisze: „Produkt szybko się wchłania, genialnie i na długo nawilża, redukuje świąd i zaczerwienienie. Poprawa stanu skóry naszego dziecka jest bardzo duża. Poza tym nie muszę już kupować kilku produktów bo ten jest do wszystkiego:) na pewno zostanie już u nas na stałe i nie zamienimy go na nic innego.”

W ankiecie opiniującej zapytaliśmy również, jakie cechy Preparatu zwróciły uwagę rodziców testujących emolient. 95% z nich uznało, że Preparat łatwo się dozuje, a 86%, że opakowanie jest wygodne w użyciu i praktyczne, z kolei jego wielkość pozwala na dłuższe stosowanie (97%). 92% doceniło konsystencję dermokosmetyku, którą łatwo rozprowadzić na skórze. 91% zauważyło, że Preparat szybko się wchłania, a 95%, że doskonale nawilża i wygładza suchą skórę malucha. 97% testujących zauważyło również, że emolient pozostawia na skórze delikatną i nietłustą warstwę ochronną.

„Po kąpieli skóra jest przyjemnie gładka, zaczerwienienia zniknęły i w końcu mój maluszek przestał się drapać, dzięki czemu śpi spokojnie. Poza tym duży plus za wydajne opakowanie, produkt starcza na długi czas i już wiem, że będę po niego sięgała. Widzę, że delikatna, kremowa konsystencja przynosi ukojenie dla mojego dziecka, a uśmiech na jego twarzy jest dla mnie największą nagrodą” – dzieli się swoją opinią pani Marta.

Z przytoczoną powyżej wypowiedzią jednej z mam zgadza się 95% pozostałych testerów, którzy docenili korzystny wpływ Preparatu w redukowaniu zaczerwienienia oraz szorstkości skóry. Również 95% użytkowników zadeklarowało, że poleciliby Preparat 3w1 innym rodzicom, a 93% z nich zastąpi nim dotychczas stosowane kosmetyki.

Pani Karolina tak opisuje swoje wrażenia: „Pierwszy tydzień zapowiadał się świetnie, a z dnia na dzień było coraz lepiej. Żaden inny emolient do tej pory nie zadziałał na moją córkę tak pozytywnie. Po 2 tygodniach testowania na dziecku produktu Emotopic zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry dziecka. Zniknęły wszelkie plamy, wysypki, sucha swędząca skóra. Systematycznie z dnia na dzień - skóra była w coraz to lepszym stanie, a z niewielkim nawrotem choroby Emotopic poradził sobie znowu.”

Test Preparatu 3w1 Emotopic na WP parenting trwał 2 tygodnie i jak widzimy, zdecydowana większość rodziców doceniła nie tylko cechy fizyczne emolientu (opakowanie, konsystencja, wygoda użycia), ale przede wszystkim to, w jaki sposób wpłynął on na skórę ich dzieci. Testujący zwracali uwagę na to, że Preparat 3w1 pomógł im uporać się z dolegliwościami skórnymi maluszków, poprawiając komfort życia całej rodziny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
  i bądź na bieżąco!