Trwa ładowanie...

Piotra– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Piotra– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Piotra– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Piotra imieniny obchodzi 23 marca, 6 kwietnia, 16 sierpnia, 23 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Piotry jest 6 kwietnia.

2. Piotra - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Pioterka, Piotercia, Piotrka, Picia, Piecia, Piotrula, Piotrunia, Piotrusia, Pepcia, Pepka.

3. Piotra - pochodzenie i znaczenie

To imię pochodzenia greckiego, od słowa petros ("skała"). Oznacza: "niezłomny jak skała". W Polsce popularność zyskało w średniowieczu.

4. Piotra - odpowiedniki w różnych językach

 • angielski: Petra
 • niemiecki: Petra
 • chorwacki: Petra
 • węgierski: Petra
 • włoski - Pietra.

5. Piotra - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"
 • Petra Burka - łyżwiarka figurowa, brązowa medalistka na olimpiadzie w 1964 roku
 • Petra Felke - lekkoatletka, oszczepniczka z NRD, mistrzyni olimpijska z Seulu
 • Petra Frey: austriacka piosenkarka
 • Petra Haden: amerykańska instrumentalistka (skrzypce, mandolina, harmonijka, gitara ) i wokalistka
 • Petra Hůlová - czeska pisarka
 • Petra Karin Kelly - niemiecka aktywistka partii Zielonych, była jedną z jej założycielek, zasiadała w Bundestagu jako deputowana tej partii, pisarka, eseistka
 • Petra Kronberger: austriacka narciarka alpejska, dwukrotna mistrzyni olimpijska
 • Petra Majdič - słoweńska biegaczka narciarska, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver w sprincie
 • Petra Roth - niemiecka członkini Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU)
 • Petra Rossner: niemiecka kolarka, złota medalistka Olimpiady w Barcelonie w trzykilometrowym sprincie kolarskim na velodromie
 • Petra Schneider - niemiecka pływaczka, medalistka olimpijska.

6. Piotra - numerologia

Liczba imienia Piotra wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie, kina i opery oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Piotra współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Piotra jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Piotra - dziecko

Osoby noszące imię Piotra w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Piotra w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Piotra - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Piotra pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze