Trwa ładowanie...

Pechowe imiona dla dzieci. Rodzice starają się ich unikać

Pechowe imiona dla dzieci.
Pechowe imiona dla dzieci. (GettyImages)

Przyszli rodzice, którzy stają przed wyborem imienia dla dziecka, muszą wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii takich jak moda, brzmienie, czy tradycja. Jednak wszystko się komplikuje, gdy okaże się, że jedna ze stron jest… przesądna. Wtedy dochodzi jeszcze jedno kryterium: czy imię nie jest pechowe.

1. Wybór imienia dla dziecka

Niektórzy wierzą, że każde imię ma przypisane cechy, które determinują osobowość, a nawet przyszły zawód dziecka. Stąd też taka popularność imienników, które nie tylko mówią o pochodzeniu imienia, ale także o predyspozycjach maluszka.

Jak się okazuje, przesądni rodzice mogą mieć trochę racji. Naukowcy z Clemson University (USA) przeprowadzili na ten temat badania.

- Mężczyźni o krótkich imionach osiągają większy sukces w życiu prywatnym. Z kolei u kobiet sytuacja jest odwrotna: im dłuższe imię, tym większe powodzenie w życiu codziennym – twierdzą.

2. Pechowe imiona dla chłopców

Jakie zatem są pechowe imiona dla chłopców? Imienniki wymieniają szczególnie te pięć imion. Co ciekawe, część z nich mimo wszystko jest nadawana noworodkom.

  • Alojzy – ma naturę narcyza, wciąż wymaga uznania i akceptacji. Jeśli nie otrzymuje tego, co chce może być agresywny.
  • Cyprian - mimo że chce się doskonalić, nieustannie wybiera wszystko to co złe. Może za sobą pociągnąć inne osoby.
  • Gracjan – przez swoje zamiłowanie do otaczania się luksusem, może mieć duże problemy finansowe.
  • Jonasz – powoduje wiele problemów, nic na tym nie tracąc. Marynarze wierzyli, że nie wolno żeglować z Jonaszem, bo może przynieść pecha.
  • Oliwier – tak nazywał się książę chóru archaniołów, który przez swoje postępowanie (charakteryzował się okrucieństwem i chciwością) został demonem.

3. Pechowe imiona dla dziewczynek

  • Amelia – z jednej strony oznacza pracowitą gospodynię, z drugiej zaś wadę wrodzoną kończyn. To powoduje, że mimo mody, rodzice niechętnie rozważają to imię dla dziewczynki,
  • Cecylia - "caecus” z łaciny oznacza "ślepy, ciemny, wątpliwy”. Dlatego też niektórzy uznają, że Cecylia to ta, która prowadzi ślepych.
  • Dagmara – może być nieobliczalna. Jest impulsywna i kieruje się tylko swoimi racjami. Nie jest rozsądna.
  • Klaudia – podobnie jak Amelia może kojarzyć się z chorobami. "Claudus" oznacza bowiem "kulawy" lub "chromy".
  • Sabina - nie ma najłatwiejszego charakteru. Bywa także zdradliwa i złośliwa, a wyrządzonej krzywdy nigdy nie zapomina.

Należy jednak pamiętać, że szczęście dziecka zależy głównie od miłości i troski rodziców. Z kolei przy wyborze imienia dobrze jest wziąć pod uwagę, by imię nie było ośmieszające. To zapewne również może wpłynąć na ewentualne szczęście malucha.

Maria Krasicka, Wirtualna Polska Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.